Su Klaipėdos kameriniu orkestru muzikuos M. Levickis

 • Teksto dydis:

Akordeono ambasadorius Martynas Levickis rado raktą į klausytojų širdis – jo koncertai sutraukia įvairiausią publiką ir nepalieka abejingų. Geras emocijas ir įtraukiančias muzikines patirtis nuo 2013 m. jis Klaipėdoje kuria su Klaipėdos kameriniu orkestru. Šį penktadienį atlikėjai susitiks Klaipėdos koncertų salės scenoje ir atliks intriguojančią programą, kurioje skambėsiantys kūriniai – nuo renesanso įkvėptos deimantų muzikos iki tango nuo kalno viršūnės.

Sulaukė tarptautinio pripažinimo

M. Levickis savo talentu ir charizma priverčia klausytojus iš naujo atrasti aistringą, emocingą ir išraiškingą akordeono muzikos skambesį bei plačias šio instrumento galimybes.

Atlikėjas sulaukė tarptautinio pripažinimo – užsienio spauda jį giria už itin technišką instrumento valdymą ir gebėjimą naujai perteikti akordeono muziką. M. Levickis yra pelnęs daugiau kaip 30 tarptautinių apdovanojimų, grojo tokiose prestižinėse pasaulio koncertų salėse kaip „Royal Albert Hall“, „Royal Festival Hall“, koncertavo su BBC, Birmingamo ir kitais simfoniniais orkestrais. 2015 m. jis įkūrė kamerinį orkestrą „Mikroorkéstra“, su kuriuo daug koncertuoja.

Kitais savo projektais atlikėjas siekia turtinti šiuolaikinį akordeono muzikos repertuarą ir skatinti intensyvų jaunųjų muzikų bendradarbiavimą.

Pelno publikos simpatijas

Mindaugo Bačkaus vadovaujamas Klaipėdos kamerinis orkestras publikos simpatijas pelno rinkdamasis originalius, sudėtingus, energetiškai stiprius opusus ir siekdamas meniškiausios, įtaigiausios jų interpretacijos.

Orkestras nuolat bendradarbiauja su įkvepiančiais atlikėjais iš viso pasaulio, atlieka pačių įvairiausių stilių muziką, skirtą skirtingo amžiaus, skonio ir poreikių klausytojams.

Meno vadovo teigimu, muzikuodamas su solistais, orkestras stengiasi groti taip, kad solistams būtų kuo patogiau, kad jie dominuotų ten, kur gali geriausiai pasireikšti.

Klasika ir šiuolaikinė muzika

Šiek tiek – apie kūrinius, kurie skambės M. Levickio ir Klaipėdos kamerinio orkestro koncerte.

Kompozitorius Georgesas Bizet žinomas kaip operos „Karmen“ kūrėjas, tačiau šiame koncerte skambės, ko gero, vienintelis kitas jį išgarsinęs kūrinys. Tai siuita orkestrui „Arlietė“, kuri pirmiausia atsirado kaip muzika dramai ir būtų nugrimzdusi į užmarštį, jei kompozitorius nebūtų jos pritaikęs koncertiniam atlikimui.

Prancūzų kompozitorius Richardas Galliano save išreiškia visose muzikos srityse – nuo klasikos iki džiazo. 1994 m. jis sukūrė koncertą akordeonui ir styginiams „Opale“. Muzika čia grindžiama moderniosios kompozicijos principais, jai būdinga kintanti metrika, spiralėmis kylanti ar besileidžianti dinamika, intriguojantys harmoniniai posūkiai ir vingiai.

Karlo Jenkinso kūrinys styginių orkestrui „Palladio“ pavadintas italų renesanso architekto vardu. Kompozicijos pagrindu tapo jo projektams būdingos harmoningos proporcijos ir konkretus statinys – vila „La Rotonda“. Klausytojai neabejotinai atpažins pirmąją šio kūrinio dalį, kuri labiausiai išpopuliarėjo nuskambėjusi deimantų reklamoje.

A.Piazzollos „Aconcagua“

Kaip ir pirmame bendrame koncerte 2013 m., Klaipėdos kamerinis orkestras ir M. Levickis atliks Astoro Piazzollos kūrinį „Aconcagua“. Įdomu, kad Akonkagva yra aukščiausias kalnas Šiaurės ir Pietų Amerikoje, iškilęs Anduose, Argentinoje, kurioje gimė tango novatorius ir minėto kūrinio akordeonui ir orkestrui autorius.

A. Piazzollos muziką M. Levickis mėgo nuo mažens ir tai dar kartą įprasmino pernai, kai pasaulis minėjo kompozitoriaus 100-metį, – akordeonininkas įrašė naują albumą, kuriame skamba ir pastarasis kūrinys. Plokštelę išleido M. Levickio iniciatyva susidomėjusi, su pasaulinio garso atlikėjais dirbanti vokiečių leidykla „Accentus Music“. Aukščiausio profesinio meistriškumo reikalaujantis „Aconcagua“ Klaipėdos kamerinio orkestro ir M.Levickio koncerte vėl kvies simboliškai pasižvalgyti nuo kalno viršūnės.

Koncerto „Klaipėdos kamerinis orkestras ir Martynas Levickis“ pradžia – 18.30 val.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių