Paskutinis metų vakaras – su muzika ir žvaigždėmis

 • Teksto dydis:

Paskutinį metų vakarą Klaipėdos koncertų salė kviečia praleisti su muzika, pažvelgti į žvaigždes ir paleisti svajones į visatą baigiamajame festivalio „Salve Musica“ koncerte.

Gruodžio 31 d. 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje šventinę nuotaiką kurs Klaipėdos kamerinis orkestras ir su juo koncertuosiančios dvi žavios damos. Tai savo kerinčiu balsu ir išgryninta vokaline technika klausytojus užburianti Viktorija Miškūnaitė (sopranas) ir besąlygišką meilę muzikai išpažįstanti, smuiką meistriškai valdanti Justina Auškelytė.

Ryški Lietuvoje ir užsienyje

Spinduliuojanti vaidmenų žiežirbomis V. Miškūnaitė ryški tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) scenoje ji debiutavo prieš septynerius metus, o po kelerių metų tapo šio teatro soliste. Per trumpą laiką dainininkė pelnė du Auksinius scenos kryžius bei Metų operos solistės titulą. Pernai vasarą ji sulaukė itin didelės sėkmės, atlikdama pagrindinį vaidmenį Insbruko (Austrija) senosios muzikos festivalyje pastatytoje Giuseppe’s Saverio Mercadante’s operoje „Apleistoji Didonė“. Režisierius Jurgenas Flimmas po premjeros sakė: „Ji – ne žvaigždė. Ji – spinduliuojantis deimantas, kuriuo gali džiaugtis iš arti.“ Šiemet LNOBT V.Miškūnaitė meistriškai įkūnijo rūsčiąją princesę Turandot to paties pavadinimo Giacomo Puccini operoje, režisuotoje garsiojo Roberto Wilsono.

Viename interviu V. Miškūnaitė teigė: „Kaskart, išvykdama iš Lietuvos ir dainuodama užsienio scenose, suprantu atsakomybę, kad atstovauju ne tik sau, bet ir savo kraštui. Tai labai įpareigoja. Norėčiau, kad žmonės suprastų, jog neužtenka skambiai pasakyti „myliu Tėvynę širdyje“, bet ir stengtųsi dėl jos, kad pasaulis sužinotų, kokie protingi ir talentingi žmonės yra lietuviai. Mes turime kuo didžiuotis.“

Smuikininkė ant dviračio

Jaunosios kartos smuikininkė J. Auškelytė yra pelniusi aukščiausius apdovanojimus įvairiuose tarptautiniuose konkursuose Latvijoje, Čekijoje, Rumunijoje ir Lietuvoje. Ji įgijo muzikos magistro laipsnį prestižinėje Niujorko Juilliardo mokykloje. Smuikininkė koncertuoja didžiosiose Lietuvos scenose su pripažintais Lietuvos orkestrais bei kameriniais ansambliais. Šiuo metu ji gyvena Malmės mieste (Švedija), groja didžiausiose scenose visame pasaulyje, vykdo unikalų projektą „Violinist on bike” („Smuikininkė ant dviračio“).

„Esu atvira įdomiems projektams, nuolatos ieškau naujų muzikinių idėjų ir būdų, kaip originaliai klausytojams pristatyti klasikinę muziką. Tad vieną dieną gimė „Smuikininkė ant dviračio“, – viename interviu pasakojo atlikėja. Ji nepabūgo ne tik sėsti ant dviračio su brangiai kainuojančiu instrumentu ant nugaros, bet ir koncertinių salių scenas iškeisti į miesto gatves, parkus, pajūrį, bibliotekas, mokyklas, privačių namų erdves, kad jose gyvai suskambėtų klasikinė smuiko muzika.

J. Auškelytė yra sakiusi: „Didžiausias apdovanojimas ir įkvėpimas aplanko tuomet, kai jauti, kaip suvirpa klausytojų širdys ir kad jie kartu su tavimi išgyvena didįjį muzikos stebuklą.“

Aukšta tonacija

Klaipėdos kamerinis orkestras, skaičiuojantis 27-uosius veiklos metus, muzikos kritikų laikomas vienu dinamiškiausių tarp profesionalių Lietuvos kamerinių orkestrų. Kartu su kiekviena nauja programa jis toliau plečia repertuarą ir scenos partnerių gretas. Šioje naujametinėje programoje pirmąkart susijungs ir tobula garsų harmonija išsilies J. Auškelytės ir klaipėdiečių kolektyvo atliekami kūriniai. Su V. Miškūnaite orkestras kartu jau koncertavo praėjusią vasarą ir turi ambicingų kūrybinių planų kitų metų rudeniui.

Koncertą ves aktorius Darius Meškauskas, savo talentu žavintis tiek Klaipėdos dramos teatro publiką, tiek Lietuvos nacionalinio dramos teatro ar Oskaro Koršunovo / Vilniaus miesto teatro gerbėjus. Nacionalinės kultūros ir meno premijos, Auksinio scenos kryžiaus ir kitų svarių apdovanojimų laureatas dažnai keliauja iš uostamiesčio į sostinę, teatrų gastrolių maršrutai iš gimtosios šalies jį veda į kitas šalis.

Klaipėdoje gyvenantis vilnietis aktorius jau ne kartą matytas teatrališkuose Klaipėdos koncertų salės projektuose. Tiek kilniojo scenos riterio, tiek profesionalumu ir grožiu kerinčių solisčių, tiek stulbinančiais meniniais iššūkiais garsėjančio Klaipėdos kamerinio orkestro dalyvavimas šventiniam vakarui suteiks aukštą tonaciją. Iš nuostabiausių klasikos perlų suverta koncerto programa publiką palydės į 2020 metus.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių