Palangoje – Farerų muzikos dievaitė Eivør

 • Teksto dydis:

Į Palangą atvyksta skandinaviškojo pasaulio muzikos dievaitė Eivør Pálsdóttir. Penktadienį, rugsėjo 28 d., 20 val. "Ramybės" kultūros centre (Vytauto g. 35) ji su publika dalysis savo autentiška kūryba, atspindinčia Farerų salų dvasią.

"Kai aš dainuoju, jaučiu, kad atšiaurumas ir švelnumas susimaišė. Tai man leidžia kurti labai kontrastingą muziką, kuri neleis pasijusti per saugiai," – tikina menininkė.

Dainininkei talkins boso gitaristas Mikael Blak ir būgnininkas Høgni Lisberg.

Eivør yra vokalistė, dainų autorė, instrumentalistė, pasižyminti reto grožio ir galingumo balsu. Jos kūrybos paletė varijuoja nuo farerų muzikos ištakų, tradicinių baladžių iki džiazo, country, folk, europietiškos klasikinės muzikos, bigbendams būdingo stiliaus, trip hop atspalvį turinčio roko ir elektroninės muzikos.

Visus šiuos eksperimentinius motyvus sujungiantį unikalų stilių atlikėja įvardija folktronica pavadinimu, kuriam išsiskleisti padeda nuoširdūs ir lyriški dainų tekstai, atliekami farefų, anglų bei islandų kalbomis.

"Kiekvienoje situacijoje, į kurią patenki, yra muzikos", – teigia Eivør, kalbėdama apie įkvėpimo šaltinį ir tai įrodo savo pačios kūryba. Jos balsas unikalus savo intymumu, virtuoziškumu ir nepaprasta spalvų gama, o jaudinantys gyvi pasirodymai žavi Eivør skleidžiama gera nuotaika bei šiluma.

Eivør pelnyti apdovanojimai yra iškalbingi ir įvairūs: nuo Farerų metų žmogus (2004 m.) iki geriausios moters dainininkės titulo "Planet Awards" apdovanojimuose (2006, 2009 m.), geriausios Danijos folk muzikos dainininkės įvertinimo (2006 m.), trijų – geriausios moters dainininkės, atlikėjo ir albumo – laimėjimų 2013 m. "Planet Awards", "Nordic Council Music Prize" nominacijos (2013 m.), DJBFA (Danijos džiazo, beat ir liaudies muzikos autorių) apdovanojimo 2013 m.

Farerų salose gimusi Eivør muzikuoti pradėjo dar vaikystėje. Būdama šešiolikos, išleido debiutinį savo vardu pavadintą albumą, tapusį vaisingos kūrybos atspirties tašku.

Pasirodžius antrajam soliniam albumui "Krákan" (2003 m.) Eivør sulaukė kone svarbiausio įvykio savo gyvenime – buvo nominuota Islandijos muzikos apdovanojimuose net trijose kategorijose, iš kurių dvi laimėjo.

Eivør kaip klasikinės muzikos dainininkė koncertavo su Farerų simfoniniu orkestru bei dainavo operoje "Firra". 2004 m. kartu su kanadiečiu muzikantu Bill Bourne, suteikusiu amerikietiškos country muzikos prieskonį, išleido albumą pavadinimu "Eivør", kuris tapo visų laikų geriausiai parduodamu farerų albumu JAV ir Kanadoje. Jis pateko į Islandijos topus ir buvo nominuotas šios šalies muzikos apdovanojimuose kartu su Björk albumu.

Eivør buvo tituluota Farerų metų žmogumi "Už pozityvų Farerų salų populiarinimą savo dainomis" – ji tapo pirmąja šalies gyventoja, gavusia tokį apdovanojimą.

2005 m. "Danish Broadcasting Corporation" bigbendas išleido albumą, kurio visos dainos buvo parašytos ir atliekamos Eivør. Po to sulaukė nacionalinio teatro apdovanojimo "Gríma" už pasirodymą skandinavų sagomis paremtoje pjesėje "Úlfhamssaga". Penktasis Eivør įrašas "Human Child" (2007 m.), turintis versijas anglų bei farerų kalbomis, pateko į geriausių Danijos albumų sąrašą.

Albume "Larva" (2010 m.) atlikėja pasuko nuo tradicinės muzikos eksperimentinio stiliaus link. Albumas "Rooms" sulaukė milžiniškos sėkmės – trijų Farerų muzikos "Planet Awards" apdovanojimų. 2013 m. Eivør išleido singlą "Dansaðu vindur", patekusį į Islandijos muzikos topus.

2015 m. pasirodė net du Eivør albumai – "Bridges" ir "Slør". Naujausias dešimtasis atlikėjos įrašas "Slør" yra pirmasis pasirodęs tik farerų kalba – visi ankstesni albumai buvo iš dalies ar vien angliški.

Farerų kalba muzikai suteikia sapno atmosferą ir pats albumas skamba tarsi poema. Jis drauge su įrašais "Bridges" bei "Room" įrodo, kad Eivør yra savo kūrybos viršūnėje. Dar didesnio žinomumo atlikėja sulaukė paskolinusi savo balsą televizijos serialui "Last Kingdom".

Talentingos menininkės Eivør šiaurietiškai paslaptinga muzika kelia malonių šiurpuliukų ir dovanoja gryniausių emocijų. Tvirta meilė farerų kultūrai, stipri sąveika su kitomis tradicijomis ir gyvenimo perteikimas per muziką kuria kiekvienam artimą skambesį.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių