„Imagine 2020“: J. Lennono gimtadienio šventė Klaipėdoje

 • Teksto dydis:

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Meno kieme (Bažnyčių g. 4) ir Gluosnių kūrybinėse dirbtuvėse (Daržų g. 1 / Šaltkalvių g. 3) vyksta kūrybinės dirbtuvės „Imagine 2020“, skirtos Johno Lennono (1940–1980) gimtadieniui.

Neprarado aktualumo

Spalio 9-ąją legendinės grupės „The Beatles“ nariui, kultinei muzikos pasaulio asmenybei J.Lennonui būtų sukakę 80 metų. Vienas iš ryškiausių jo kūrinių – daina „Imagine“ / „Įsivaizduok“, sukurta 1971 m., užkariavo viso pasaulio klausytojų širdis ir iki šiol nepraranda aktualumo. Dainos tekstas, skatinantis įsivaizduoti taikų pasaulį be sienų barjerų ar religinio ir tautinio susiskaldymo, iki šiol skamba itin šiuolaikiškai.

J. Lennonui 1980 m. žuvus, jo skleistos idėjos neužgeso, o kūryba nenugrimzdo į praeitį. Laisvės, demokratijos, nepriklausomybės temos ir dabar tarsi sklando ore, prasiverždamos madose, politiniuose ar socialiniuose įvykiuose. J. Lennono dainas vis dar perdainuoja viso pasaulio muzikantai, „Imagine“ tapo UNESCO organizacijos daina.

Dirbtuvės ir meno akcija

J. Lennono jubiliejiniam gimtadieniui Gluosnių kūrybinės dirbtuvės kartu su partneriu KKKC ir kitais bendraminčiais rengia kūrybines dirbtuves, meno akciją „Imagine 2020“ ir J.Lennono kūrybos gyvos muzikos vakarą.

Žodis „imagine“ į lietuvių kalbą verčiamas kaip „įsivaizduok, sugalvok, sumanyk“, ir tai puikiai atspindi kūrybinių dirbtuvių tikslą – paskatinti įsivaizduoti ir susikurti meninei akcijai skirtą atributiką, kostiumų detales ar visą kostiumą, atspindintį 7–8 dešimtmečių dvasią, išryškinant ir akcentuojant tam laikotarpiui ir šiai dienai vėl aktualius ženklus ir žodžius.

Laikmetį atspindintys ženklai

Bendrose kūrybinėse dirbtuvėse „Imagine 2020“, vykstančiose nuo rugsėjo 28-osios iki spalio 8-osios Gluosnių kūrybinėse dirbtuvėse ir KKKC Meno kieme, kartu su kostiumo dizainere Sonata Žižiene ruošiamasi pagrindiniam akcijos akcentui – J. Lennono gimtadienio šventei.

Dirbtuvėse kuriami laikmetį atspindintys ženklai, jie spaudžiami ant audinių, marškinėlių, maišelių, siuvama atributika ir kt. Propaguojant tvarią madą, skatinant kūrybiškumą, mažinant vartotojiškumą, kostiumams naudojami audinių likučiai, piešiniai ir spalvinė grafika gaminami iš skiaučių, seni drabužiai siuvinėjami ženklais, gėlių raštais, suteikiant jiems naują gyvenimą.

Organizatorių nuotr.

Į nemokamų kūrybinių dirbtuvių veiklą gali įsilieti visi norintieji, užsiregistravę ir suderinę konkretų užsiėmimų laiką.

Vainikuos muzikos vakaras

Kūrybinėse dirbtuvėse sukurta atributika ir kostiumai, trykštantys fantazija ir laisve, spalio 10-ąją 16 val. bus pristatyti senamiesčio gatvėse akcijoje „Imagine“ kartu su senovinių automobilių asociacija „Seni kibirai“.

Tą pačią dieną 19 val. Klaipėdos Apeirono teatre (Tiltų g. 19) vyks muzikos vakaras, kuriame jungtinė Klaipėdos muzikantų ir kitų sričių atstovų kompanija atliks J.Lennono ir grupės „The Beatles“ dainas, bus demonstruojami biografiniai videofilmai, 7–8 dešimtmečių muzikos ritmus suks DJ Vladas (TV „Balticum“.

Perfrazuojant „Imagine“ dainos žodžius, muzikai, kūrybai, bendravimui, bendradarbiavimui sienų nėra. Tad renginio organizatoriai kviečia burtis ir kartu švęsti J. Lennono gimtadienį.

DJ Vladas / Organizatorių nuotr.

Dalyvių aprangos (dress) kodas – 7–8 dešimtmečių stilius.

Norintieji dalyvauti nemokamose kūrybinėse dirbtuvėse ir J. Lennono gimtadienio šventėje turi registruotis: https://forms.gle/vPSqgZQ39ygCxpwM6.

Projektą „Kurkime kartu“ iš dalies remia Klaipėdos miesto savivaldybės administracija.NAUJAUSI KOMENTARAI

memelschvanz

memelschvanz portretas
Ką jus cia pezat, kaimieciai. kano pinigus skaiciojat? A, kai valdzia kitom nesamonem musu uzdirbtas saibas svaisto tai tylyt! O kai jaunimas nori kulturingai pra;leistr laisvalaiky tai jum jau beprotyste?

Kukū

Kukū portretas
Jiems visiems, o ypač savivaldybei už pinigų taškymą, užtai gatvės tuoj bus slidžios ir nevalytos

Pastebėjimas

Pastebėjimas portretas
Apie ką čia straipsnis? Kažkaip, manau, tai bus toks pat beprotystės kratinys, kaip neperseniausiai tik jums suprantamas renginys apie bohemos laikus :( Va kaip yra "tratinamos" lėšos skirtos iš Valstybės :( Tuštybė, tik keliems suprantama. Faktas, kad ir šis renginys bus tuščias ir belieka tikėtis, kad tai bus jūsų organizuojamas paskutinis. Ne visi gi kvailiai aplinkui.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių