Baletas „Kitas pasaulis“ – pagal „Depeche Mode“

  • Teksto dydis:

Kitą savaitę Klaipėdoje bus rodomas pirmasis Baltijos baleto teatro spektaklis „Kitas pasaulis“ pagal „Depeche Mode“ muziką.

Bene žinomiausias japonų rašytojas pasaulyje ir garsios muzikos grupės muzika susitiks vienoje scenoje. Šokio spektaklį „Kitas pasaulis“ įkvėpė tiek 30 metų anšlaginius koncertus visame pasaulyje rengiantys „depešai“, tiek vos dešimtmečiu jaunesnis Haruki Murakami romanas „Negailestinga stebuklų šalis ir pasaulio galas“.

Šis spektaklis – tai etiudai, gimę iš simbolių, filosofijos, vaizdinių ir energijos kupinos muzikos. Skambesio, kuris iššaukia ir provokuoja judesį, godžiai traukia į sapnų ir svajonių pasaulį, kuriame belyčiai žmonės egzistuoja mutavusių sintetinių pojūčių erdvėje. Šokėjai scenoje tampa mechaniniais organizmais, gyvenančiais šviesų, lazerių ir vaizdo projekcijų šalyje. Personažai įprasmina nepažintus pasąmonės klodus ir nejučia pranašauja tai, į ką nejausdami einame patys.

„Kitas pasaulis“ – pirmasis Baltijos baleto teatro spektaklis, bet jau 11-oji jo įkūrėjos režisierės ir choreografės Marijos Simonos Šimulynaitės premjera. 2009-aisiais už Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre pastatytą šiuolaikinio šokio spektaklį „Spragtukas“ pagal P.Čaikovskio muziką režisierė buvo nominuota Auksiniam scenos kryžiui. M.S.Šimulynaitė taip pat kūrė spektaklius festivaliams „Shockademija“, „Druskomanija“, NOA.

Drauge su nauja šiuolaikinio baleto trupe režisierė yra pasiryžusi tobulėti kartu, stebinti žiūrovus, suteikti erdves vietos ir užsienio kūrėjams, taip pat neužsisklęsti tik Lietuvos scenoje – rengti edukacinius projektus, bendradarbiauti su užsienio teatrais ir festivaliais.

Baltijos baleto teatras – visiškai naujas darinys Lietuvos šokio scenoje. Pirmą kartą 2010-ųjų gruodį prisistačiusioje trupėje – 14 profesionalių baleto šokėjų. Trupės pagrindą sudaro M.K.Čiurlionio meno mokyklos mokiniai, suvienyti entuziazmo ir noro šokti gimtojoje šalyje. Maskvos imperatoriškasis baletas (Rusija), Sakramento baletas (JAV), Latvijos nacionalinė opera, Baltimorės baletas (JAV), Tartu Vanemuines teatras (Estija), Ženevos „Les Jeune Ballet“ (Šveicarija), Los Andželo baletas (JAV) – tai tik dalis pasaulio teatrų, kuriuos savo biografijose mini Baltijos baleto teatro solistai. „Kitame pasaulyje“ šoka A.Steponkevičiūtė, G.Dirmaitė, V.Naumova, V.Šniurevičiūtė, H.Palkovskytė, V.Gineitytė, V.Latišonok, N.Bierancas, I.Evans, M.Černeckas.

Baletas „Kitas pasaulis“ balandžio 4 d. 19 val. bus rodomas Klaipėdos kultūros centre Žvejų rūmuose. Bilietai – po 24–74 Lt, juos platina „Tiketa“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių