VTB lyga: „Žalgiris“ nusileido „Azovmaš“ komandai

Mariupolyje pasibaigė VTB Vieningos lygos rungtynės tarp Rolando Jaručio treniruojamos vietos "Azovmaš" komandos ir Kauno "Žalgirio". Dvikovą rezultatu 75:63 (17:23, 25:19, 15:10, 18:14) laimėjo ukrainiečiai.

Tai - pirmoji kauniečių nesėkmė po keturių pergalių. "Azovmaš" sąskaitoje - trys pergalės ir du pralaimėjimai.

Žalgiriečiai užtikrintai pradėjo rungtynes ir po kelių atakų pirmavo 7:0. Ramelas Curry individualiais veiksmais pelnė penkis taškus iš eilės, tačiau iniciatyva priklausė svečiams. Įpusėjus ketvirčiui "Žalgiris" pirmavo 19:11. Vis dėlto šeimininkai, ir toliau remdamiesi legionierių pastangomis sugebėjo sušvelninti deficitą - 23:17 po pirmojo kėlinuko.

Antrojo ketvirčio pradžioje iniciatyva vėl priklausė "Žalgiriui" - sužaidus keletą minučių komandas skyrė septyni taškai (30:23), tačiau netrukus svečių žaidimas ėmė byrėti - "Azovmaš" krepšininkai laimėjo atkarpą 12:0 ir išsiveržė į priekį (35:30). Du Tomo Delininkaičio tritaškiai leido "Žalgiriui" baigti pirmąją rungtynių pusę tik su trijų taškų deficitu - 39:42.

Po didžiosios pertraukos "Žalgiris" iškart išlygino rezultatą, tačiau vėliau puolimas strigo abiem komandom. Pirmieji taškų badą baigė šeimininkams, iki ketvirčio likus dviem minutėms įgijo solidesnį pranašumą - 55:47.

Paskutinį kėlinuką "Žalgiris" pradėjo aktyviai ir iškart sumažino skirtumą, po Tado Klimavičiaus dvitaškio komandas skyrė vos vienas taškas - 58:59. Šeimininkai atsakė penkiais taškais, o į dar vieną T.Klimavičiaus metimą atsakė dar dviem taikliais metimais ir kauniečiai atsidūrė sunkioje situacijoje - 60:69. Per likusį laiką "Žalgiris" nesugebėjo net sumažinti skirtumo - 63:75.

Šiose rungtynėse kauniečiams nepadėjo Mantas Kalnietis, kuris po pergalės Gdynėje išvyko namo pas šią savaitę gimusią dukrelę.

Rungtynes tiesiogiai transliavo "Sport 1" televizija.

Šiame straipsnyje: VTBVTB lygaAzovmašŽalgiris