V.Liubšys: jaučiamės kaip durnyne

Lietuvos futbolo vicečempionų Vilniaus „Vėtros“ klubą apėmė priešmirtinė karštinė: ekipos vadovai vieną akimirką paleidžia komandą, kitą - vėl žada išspręsti klubo finansines problemas.

Viražai - nepaaiškinami

Vilniaus „Vėtros“ komanda - nei gyva, nei mirusi. Ketvirtadienį klubo prezidentas iš Rusijos Antonas Treušnikovas komandos žaidėjams ir darbuotojams atsiuntė raštą, kuriuo informavo, kad nebemato galimybių finansuoti Lietuvos vicečempionų ekipos.

Praėjus vos kelioms valandoms su „Vėtros“ treneriu Virginijumi Liubšiu susisiekęs A.Treušnikovo atstovas Lietuvoje pranešė, esą komandą vis dar ketinama išgelbėti, ir futbolininkai turėtų ruoštis A lygos startui kovo 20 d.

„Net nežinau, ką pasakyti“, - portalui keliolika kartų pakartojo V.Liubšys, neslėpęs nuostabos dėl sveiku protu sunkiai paaiškinamų „Vėtros“ vadovų veiksmų.

„Neįsivaizduoju, kas dabar vyksta. Kažkoks durnynas - arba jie patys visiški durniai, arba mus tokiais laiko. Penktą valandą man paskambino ir pasakė: dengi budit (pinigai bus - red. past.). Jau buvome susėdę su komanda, ramiai pasikalbėjome, kas kur eis, ką veiks. Paskui staiga man skambina ir sako, kad perskambinčiau visiems žaidėjams ir praneščiau, jog jie nesiskirstytų. Atsakiau, kad tegu jie patys ir skambina, nes aš nebenoriu penkiasdešimtą kartą to daryti. Niekuo tikėti nebegalima, bet reikia tas keletą dienų palaukti“, - pasakojo V.Liubšys.

Už dyką nežais

Į, neoficialiais duomenimis, milijoną litų siekiančias skolas įklimpusi „Vėtra“ išsikapstyti iš finansinės duobės privalo iki kovo 9 d., kuomet įvyks Lietuvos futbolo federacijos (LFF) licencijavimo skyriaus apeliacinis posėdis. LFF prezidentas Liutauras Varanavičius patvirtino, kad A lygos licencijai reikiamų dokumentų iš sostinės klubo federacija lauks iki pat paskutinės dienos.

„Judėjimas yra, jie („Vėtros“ klubas - red. past.) dirba, bet negaliu plačiau to komentuoti, nes tai - konfidencialus licencijavimo proceso klausimas“, - teigė L.Varanavičius.

Portalo žiniomis, šiuo metu atliekamas „Vėtros“ praėjusių metų finansinės veiklos auditas, kurį baigti planuojama kovo 8 d. Norint startuoti A lygoje, Vilniaus klubas privalo atsiskaityti su daugiau nei pusmetį atlyginimų nesulaukiančiais komandos žaidėjais ir personalu.

V.Liubšys abejojo, ar, „Vėtrai“ negavus A lygos licencijos, futbolininkai sutiktų klubo garbę ginti mėgėjų lygose.

„Gal keli ir atsirastų, bet tikrai ne dauguma. Žaidėjai yra užpykę. Mes puikiai suprantame, kad dabar visiems sunku. Bet kam reikėjo šitaip tempti laiką: klubo vadovybė galėjo ateiti dar sausio mėnesį ir pasakyti, kad komandos nebeįmanoma finansuoti“, - kalbėjo V.Liubšys.

KHL burbulas bliūkšta

Į „Vėtros“ būstinę atsiuntęs raštą, kuriame tvirtino nepajėgsiantis užtikrinti paramos futbolo komandai, klubo vadovas A.Treušnikovas laidoja ir ledo ritulio ekipos Vilniuje projektą.

Koncerno „OPI Group“ prezidentas informavo, kad jam greičiausiai teks atsisakyti ambicingų planų įkurti „Vėtros“ ledo ritulio klubą dėl menko rėmėjų dėmesio.

Primename, kad praėjusių metų lapkritį A.Treušnikovas paskelbė apie ketinimus Vilniuje formuoti ledo ritulio komandą, kitą sezoną neva startuosiančią Kontinentinėje ledo ritulio lygoje (KHL).

Nors įtakinga KHL vadovybė viešai demonstravo palankumą Rusijos verslininko projektui, maždaug 20 mln. litų biudžeto, kurį reikėtų surinkti naujajam KHL klubui, kartelė A.Treušnikovui greičiausiai pasirodys per aukšta.

Tik popieriuje egzistuojantis „Vėtros“ ledo ritulio klubas pateikti būtinus dokumentus ir garantijas KHL privalo iki balandžio 1 d.


Šiame straipsnyje: vilniaus vėtra

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių