„Vėtrą“ vėl kamuoja finansiniai klaustukai

Vilniaus "Vėtros" futbolo klubas ir toliau nenusikrato finansinių problemų – įstrigo jau pirmo atlyginimo už naująjį sezoną mokėjimas.

Jaučia nepriteklių

A lygos pirmenybes su 6 taškų deficitu pradėjusi sostinės "Vėtros" ekipa palengva kopia iš turnyro lentelės dugno, tačiau klubo finansinė padėtis nedžiugina komandos atstovų taip, kaip pastaruoju metu demonstruojamas žaidimas.

Dienraščio žiniomis, Vilniaus klubas iki šiol nepajėgė visiškai atsiskaityti su į šeštą vietą čempionate pakilusios komandos (9 tšk.) nariais už pirmąjį naujojo futbolo sezono mėnesį – kovą.

"Vėtros" vadovas Antonas Treušnikovas patvirtino, kad ekipą vis dar slegia finansinis nepriteklius, mat nepavyksta pasiekti susitarimo su potencialiais klubo rėmėjais.

"Šiuo metu "Vėtros" klubas finansuojamas iš nuosavų lėšų. Deja, kol kas nepavyksta skirti tiek pinigų, kad poreikiai būtų visiškai patenkinti. Bet visi nesklandumai bus išspręsti", – žadėjo verslininkas iš Maskvos ir tikino, kad finansinių resursų užteks bent iki sezono pabaigos.

UEFA išmokų nebus

Smūgį Lietuvos vicečempionų klubo kasa patyrė ir UEFA neleidus "Vėtrai" šiemet varžytis Europos lygos turnyre, kurio dalyviams atriekiamos solidžios piniginės premijos. Langas į Europą "Vėtrai" buvo užvertas dėl to, kad klubas prieš sezoną negavo A lygos ir UEFA licencijos, nors aikštėje komanda teisę rungtyniauti žemyno turnyruose ir buvo iškovojusi.

Pernai sostinės ekipa, sėkmingai įveikusi du Europos lygos etapus, iš UEFA susižėrė 270 tūkst. eurų (beveik 1 mln. litų) išmoką.

"Viduje tuštuma. Mes padarėme viską, kas nuo mūsų priklauso, kad rungtyniautume Europos lygoje. Dabar belieka pamiršti tai ir žaisti toliau", – dienraščiui sakė "Vėtros" treneris Virginijus Liubšys.

Gali bausti antrą kartą

Maža to, šio sezono Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės finalininkai gali patirti ir daugiau nuostolių. Prieš A lygos startą iš "Vėtros" buvo atimti 6 taškai dėl laiku neįvykdytų finansinių reikalavimų, kuriuos čempionato dalyviams kelia LFF. Iki gegužės 1 d. klubas privalėjo visiškai atsiskaityti su kreditoriais ir pateikti trūkstamus finansinius dokumentus federacijai.

LFF licencijavimo skyriaus vadovas Laurynas Zibolis patvirtino, kad federacija sulaukė "Vėtros" dokumentų, tačiau jie dar neįvertinti. Anot L.Zibolio, tai planuojama padaryti per savaitę. Jeigu LFF turės priekaištų "Vėtrai", iš komandos sąskaitos A lygoje gali būti išbraukti dar 6 taškai.


KHL lyga delsia

Balandžio 30 d. baigėsi Kontinentinės ledo ritulio lygos (KHL) nustatytas terminas, iki kurio A.Treušnikovo kuriamas "Vėtros" ledo ritulio klubas turėjo pateikti galutinę paraišką dėl dalyvavimo kito sezono pirmenybėse.

Nors kol kas KHL oficialių kito sezono dalyvių sąrašų nepaskelbė, Rusijos žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kad patekti į lygą pretendavo šeši klubai. Esą KHL vadovybė ketina patvirtinti dviejų naujokų – Kijevo "Budivelnyk" (Ukraina) ir "Jugra" (Rusija) – paraiškas, o "Vėtros" galimybės – neaiškios.

A.Treušnikovas dienraščiui siūlė palaukti oficialaus KHL sprendimo dėl "Vėtros". Anot Rusijos koncerno "OPI group" direktoriaus, šiuo metu vykdomos derybos su potencialiu klubo generaliniu rėmėju. Jo pavadinimo atskleisti A.Treušnikovas nepanoro, motyvuodamas susitarimu dėl konfidencialumo.

"Derybų su generaliniu rėmėju prioritetas – trejų metų rėmimo kontraktas. Tai svarbu ir ledo rituliui, ir futbolui. Kitas derybų raundas planuojamas gegužės 15 d.", – dėstė A.Treušnikovas.


Šiame straipsnyje: vilniaus vėtra

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių