Sportinio ėjimo tradicijas apipins nauja istorija

Birželio 11 d. Alytuje jau 36-ąjį kartą vyks sportinio ėjimo šventė, į kurią atvyks ne tik stipriausi Lietuvos ėjikai, bet ir svečiai iš užsienio.

"Kai išgirstu skaičių, atrodo – daug, tačiau laikas taip greitai bėga, kad viskas regis tarsi vakar“, - sakė visus 36 metus Alytaus sportinio ėjimo renginius organizuojantis Lietuvos sportinio ėjimo asociacijos prezidentas Kastytis Pavilonis. 

Tradicinės sportinio ėjimo varžybos Alytuje šiemet turi daug pavadinimų – vienu metu čia vyks net keli sportinio ėjimo renginiai. Kartu su tradiciniu tarptautiniu sportinio ėjimo festivaliu „Alytus 2010“ vyks Lietuvos 20 km sportinio ėjimo čempionatas, Europos lengvosios atletikos „Permit Meeting“ varžybos, pirmąkart Lietuvos istorijoje varžybos, kurioms suteiktas IAAF renginio  statusas - „Race Walking Challenge”, taip pat pirmasis Europos Sąjungos čempionatas.  

Lietuvos lengvosios atletikos federacijos direktorius Aurelijus Žiedas informavo, kad Europos lengvosios atletikos federacija pritarė Alytuje rengiamam pirmajam Europos Sąjungos šalių sportinio ėjimo čempionatui. 

Alytuje vykstanti sportinio ėjimo šventė ir varžybos sutraukia daug dalyvių. Praėjusiais metais 1 km distanciją ėjo 5000 darželinukų ir moksleivių. „Mes ne tik rūpinamės sportinio ėjimo meistriškumu, bet propaguojame ir sveiką gyvenimo būdą, kad žmonės tiesiog šiaip išeitų pasivaikšioti“, - sakė K.Pavilonis. Alytuje vyks 1 km, 3 km, 5 km, 10 km ir 20 km nuotolių varžybos. 

Sportinio ėjimo varžybos vyks kartu su Alytaus gimtadienio švente – Alytaus miesto dienomis. Pasak K.Pavilonio, kiekvienais metais organizuojant ėjimo varžybas buvo stengiamasi pasirūpinti ir kultūros renginiais, nes vien sportas, pasak jo, „labai sausa“. 

Į Alytuje vyksiančias varžybas ketina atvykti sportininkai iš maždaug 15 valstybių – Meksikos, Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Švedijos, Vengrijos, Slovakijos, Rusijos, Lenkijos, Baltijos šalių ir kt. Dar galutinio atsakymo nedavė Kinija ir Japonija. „Geriausi sportininkai reikalauja apmokėti kelionę, be to, jiems reikia sumokėti ir už dalyvavimą varžybose – už tai, kad jas papuošia. Mes tokio biudžeto neturime – tegu mūsų pinigai lieka mūsų sportininkams“, - sakė A.Pavilonis.

Planuojama, kad į Alytų susirinks apie 200 įvairių amžiaus grupių sportinio ėjimo atstovų, o kiek varžysis elito grupėje, K.Pavilonis prognozuoti nedrįso: „Gali būti ir 30, gali būti ir 40”.  Tarp jų galbūt išvysime ir tokios egzotiškos valstybės kaip Mauricijus atstovą Caprise Jerome.

Pasak sportinio ėjimo trenerio Juzefo Romankovo, Alytuje dalyvaus visi pajėgiausi Lietuvos ėjikai, kadangi čia vyks Lietuvos 20 km ėjimo čempionatas. Dalyvaus Brigita Virbalytė, Tadas Šuškevičius, iš Portugalijos atvyks Kristina Saltanovič, iš Airijos grįš Neringa Aidietytė. „Alytuje bus geros galimybės vykdyti šių metų Europos ir kitų metų pasaulio čempionatų normatyvus, nes teisėjaus aukščiausio rango teisėjai. Dėl to atvyks ir sportininkų iš kitų šalių“, - sakė jis. 

B.Virbalytė ir K.Saltanovič jau yra įvykdžiusios pasaulio čempionato 20 km sportinio ėjimo A lygio normatyvą, kuris yra 1 val. 33,5 min. T.Šuškevičius yra įvykdęs pasaulio čempionato 20 km sportinio ėjimo B lygio normatyvą – 1 val. 24,5 min. (A – 1 val. 23 min.). Tačiau, kaip sakė pats sportininkas, jo pagrindinė distancija yra ne 20 km, o 50 km. Šioje distancijoje jis yra įvykdęs  A normatyvą – 3 val. 58 min. Europos čempionato normatyvai žemesni: moterims 20 km distanciją reiki įveikti per 1 val. 35 min., vyrams – per 1 val. 25 min. Beje, olimpinius normatyvus sportinio ėjimo atstovai galės pradėti vykdyti nuo šių metų spalio 1 dienos.

T.Šuškevičius prisiminė, kad Alytuje vykstančiose sportinio ėjimo varžybose prasidėjo jo sportinė karjera ir šių metų varžybos bus jau penkioliktosios iš eilės: „Pirmą kartą dalyvavau 1995 m. vaikų varžybose, nuo tada viskas ir prasidėjo. Bėgant metams,  sugrįždavau į Alytų ir išmėgindavau jėgas vis naujose distancijose – dalyvavau varžybose nuo 1 km iki 20 km. Gaila, kad paskutinieji metai, dalyvaujant šiose varžybose, man buvo nesėkmingi, tikiuosi, kad šiemet pasiseks“, - sakė sportininkas.

Lietuvos sportinio ėjimo čempione tapusi būtent Alytuje, alytiškė B.Virbalytė teigė, kad varžybos gimtajame mieste jai suteikia daug emocijų: „Dalyvauti varžybose gimtajame mieste svarbu ir man, ir mano šeimai. Džiaugiuosi, kad praėjusiais metais pavyko laimėti šias varžybas, šiemet tai padaryti bus sunkiau, bet stengsiuos“.

„Tai bus Brigitos olimpiada, - apie šios sportininkės tikslus sakė K.Pavilonis. – Brigita dabar yra pasiekusi geriausią sportinę formą ir jos uždavinys – laimėti. Kitas sportinės formos pikas bus per Europos čempionatą Barselonoje“.   
 
Ir T.Šuškevičius ir B.Virbalytė suaugusiųjų varžybas Alytuje yra laimėję po 2 kartus.

Sportinio ėjimo varžybų nugalėtojams šiemet už pirmąją vietą atiteks 1000 eurų premija, už antrą – 700, už trečią – 500, ketvirtą – 300, penktą – 200 ir šeštą – 100 eurų premijos. Europos Sąjungos čempionato nugalėtojams bus įteiktos dovanos ir medaliai.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių