Šalies ledo ritulys aižėja nuo nesutarimų

Ledas Lietuvoje vis smarkiau liepsnoja – Ledo ritulio federacijos prezidentą Rolandą Bučį norintys nuversti opozicionieriai pareikalavo federacijos audito, bet savo įtarimus kol kas pateikia užuominomis.

Suabejojo IIHF parama

Lietuvos ledo ritulio federacija (LLRF) praėjusią savaitę nacionalinės rinktinės treneriu vėl patvirtino Dmitrijų Medvedevą, tačiau vis dar neaišku, kas žais jo vadovaujamoje komandoje.

Portalas jau rašė apie dalies rinktinės žaidėjų paskelbtą ultimatumą. Maištininkų stovykla, diriguojama Elektrėnų "Energijos" klubo atstovų, pareiškė neketinanti žaisti nacionalinėje komandoje, kol LLRF vadovaus prezidentas Rolandas Bučys.

Susikivirčijusios pusės nelinkusios trauktis ir į konflikto ugnį pila vis daugiau žibalo. LLRF vykdomojo komiteto posėdyje dalis jo narių išsireikalavo atlikti federacijos veiklos finansinį auditą.

Suabejota dėl praėjusiais metais Vilniuje vykusių pasaulio čempionato I diviziono varžybų organizavimo skaidrumo.

Šioms pirmenybėms rengti Tarptautinė ledo ritulio federacija (IIHF) Lietuvai skyrė 220 tūkst. Šveicarijos frankų (518 tūkst. litų) paramą. Tačiau ji nukeliavo ne į LLRF, o į ledo ritulio žvaigždės Dariaus Kasparaičio labdaros ir paramos fondo sąskaitą.

LLRF ateitis miglota

Anot R.Bučio, tokiu būdu norėta išvengti antstolių nuskaitymų – teismas yra areštavęs LLRF sąskaitas dėl daugiau nei dešimtmetį besivelkančių skolų, kurias paliko ankstesnė federacijos vadovybė. 1998 m. tuometis LLRF prezidentas Vitas Gudiškis iš privačių asmenų skolinosi pinigų turnyrui Lietuvoje organizuoti. Kreditoriams LLRF liko skolinga 150 tūkst. litų.

"Nemaža dalis gautų pinigų būtų nuėjusi tai skolai grąžinti", – teigė R.Bučys.

Už IIHF suteiktas lėšas įsigyti ledo aikštės bortai, skirtingais duomenimis, kainavę nuo 300 iki 350 tūkst. litų, taip pat liko D.Kasparaičio labdaros ir paramos fondo nuosavybė. Šio fondo prezidentas yra R.Bučys.

LLRF vykdomojo komiteto nariams užkliuvo ir praėjusių metų pabaigoje įsteigta nauja Lietuvos ledo ritulio asociacija. Pagal LLRF vadovybės sumanymą naujoji asociacija ateityje galėtų perimti LLRF veiklos tęstinumą kartu atsikratant senosios federacijos skolų naštos.

LLRF turi ir daugiau įsiskolinimų – po pasaulio pirmenybių Vilniuje federacijos skolos išsipūtė dar apie 300 tūkst. litų.

Vis dėlto Rokiškio ledo ritulio klubo atstovas Ramūnas Baltrūnas, priklausantis LLRF vykdomajam komitetui, suabejojo, ar, įsteigus naują asociaciją, nesiekiama užtikrinti, kad R.Bučys toliau vadovautų šalies ledo rituliui.

Audito teigia nebijantis

– IIHF suteikta dotacija Lietuvai buvo tikslinė? – paklausėme LLRF prezidento R.Bučio.

– Tai buvo parama čempionatui organizuoti. Su tarptautine federacija visi klausimai buvo suderinti, IIHF iki smulkmenų žinojo absoliučiai viską apie situaciją Lietuvos ledo ritulio pasaulyje. Tai aš galiu garantuoti.

– Ką D.Kasparaičio labdaros ir paramos fondas planuoja daryti su jam priklausančiais ledo aikštės bortais?

– Naudoti pagal paskirtį. Dėl to nėra jokio klausimo. Kai tik Lietuvoje vyks koks nors renginys, susijęs su ledo rituliu, dailiuoju čiuožimu ar dar kuo nors, tie bortai bus ir naudojami.

– Privatus fondas, kurio prezidentas esate, įgijo didelės vertės nuosavybę.

– O ką, reikėjo verčiau prarasti dalį pinigų? O kaip tada kitaip daryti? Išeidamas prezidentas (V.Gudiškis – red. past.) pridalijo giminėms ir draugams paskolos lapelių, teismas jiems pinigus priteisė ir paralyžiavo federacijos darbą. Situacija yra tokia, kokia yra.

– Nemanote, kad ateityje bortus reikėtų perleisti federacijai?

– Taip. Dėl to jokių problemų nebus. Tik keista, kad apie šitą padėtį dabartiniai "pučininkai" viską žinojo. Lygiai taip pat žinojo ir apie naujos asociacijos kūrimą, nes su jais buvo konsultuojamasi. Ne be reikalo tarp asociacijos steigėjų atsirado Rokiškio klubas. Todėl dabar visi šitie kaltinimai yra juokingi.

– Kada naujoji asociacija turėtų perimti veiklą iš LLRF?

– Nežinau, spręs vykdomasis komitetas arba federacijos narių konferencija. Esu visiškai atviras ir manau, kad bus didelių pokyčių, kuriems aš pritarsiu. Niekados nedariau paslapties iš savo veiklos, ir tie buvę artimiausi bendražygiai žinojo faktiškai viską.

– Šie faktai tik sustiprins vadinamųjų maištininkų spaudimą jums. Ar nekeičiate pozicijos dėl savo tolesnio darbo federacijoje?

– Iki vasaros, kai vyks eiliniai prezidento rinkimai, nežadu pasitraukti. Tegu stiprėja tas spaudimas. Auditas parodys, kas yra kas. Pinigai panaudoti pagal paskirtį, ir skolos atsirado tik dėl to, kad tuometė Kūno kultūros ir sporto departamento vadovybė bei Vilniaus savivaldybė, kurie buvo pasižadėję dengti "Siemens" arenos nuomos ir bortų pirkimo išlaidas, nesilaikė duoto žodžio. Jeigu aš būčiau žinojęs, kad kils tokia ekonominė krizė, tas čempionatas tikrai nebūtų čia vykęs. Bet dėl jo buvo dirbama 5–6 metus, ir tų pirmenybių Lietuvoje norėjo visi. O dabar tiesiog naudojamasi situacija, manipuliuojama žaidėjais ir siekiama savų tikslų.


Komentarai


Petras Nausėda, Elektrėnų "Energijos" prezidentas:

"Jeigu pinigai buvo pervedami į D.Kasparaičio labdaros ir paramos fondą norint išvengti antstolių, tai būtų galima suprasti. Bet reikėtų kelti klausimą, ar tai buvo vienintelis motyvas? Dviprasmybių čia slypi daug... Viską parodys laikas ir audito išvados.

Be to, federacija turi naujų skolų, kurios visiškai neafišuojamos. R.Bučys deklaruoja, kad po pasaulio čempionato Vilniuje LLRF liko skolinga 300 tūkst. litų. Bet kokia skola yra iš tikrųjų, neaišku.

Naujoji asociacija buvo įkurta visiškai slaptai, be vykdomojo komiteto pritarimo. Galima spėti, kad jos sprendimai būtų dar palankesni gerbiamam R.Bučiui. Naujos asociacijos steigimas įrodo, kad R.Bučio kalbos apie galimą pasitraukimą vasarą yra tik paistalai.

Jis turėtų suprasti, kad šitie argumentai yra labai svarūs. Tik kažkodėl Rolandas visiškai nevertina žaidėjų ir spardosi įsikabinęs posto."


Ritas Vaiginas, Kūno kultūros ir sporto departamento laikinasis vadovas:

"Federacijų darbą mes vertiname pagal rinktinių rezultatus ir biudžeto lėšų panaudojimą. Pagal abu kriterijus LLRF demonstruoja gerus rezultatus. Tai yra pačios federacijos nuopelnas, ir jokių priekaištų jai neturiu. LLRF formuoja rinktines, užtikrina jų finansavimą. Biudžeto lėšas federacija taip pat panaudoja efektyviai ir atsiskaito už jas. Todėl nematau rimtų motyvų, kodėl dabartinis prezidentas turėtų atsistatydinti.

Vadinamųjų revoliucionierių kaltinimai, kad trūksta finansinio skaidrumo, blogai organizuojamas darbas, tėra tik kalbos. Jos turi būti pagrįstos konkrečiais faktais, o tam reikalingas auditas. Kalbėti be jo išvadų yra tuščias reikalas.

Be abejo, šis konfliktas ledo rituliui nieko gero nežada. Jeigu atsirastų dvi konkuruojančios federacijos, biudžetiniai asignavimai joms būtų suspenduoti tol, kol konfliktuojančios organizacijos pačios tarpusavyje išsiaiškintų, kas yra kas."NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių