Po permainingos kovos žalgiriečiai pralaimėjo Ispanijos čempionams

Antroji turnyro „Pro Stars Pays de la Loire“ diena Kauno „Žalgirio“ krepšininkams klostėsi permainingai.

Anžė mieste (Prancūzijoje) vykusiose rungtynėse žalgiriečiai po dviejų kėlinių nuo Vitorijos „Caja Laboral“ ekipos atsilikinėjo 19 taškų skirtumu, tačiau surengę galingą spurtą buvo priartėję iki 5 taškų. Visgi, mačas buvo pralaimėtas rezultatu 78:85 (15:26, 21:29, 24:18, 18:12).

Šeštadienį kauniečių laukia susitikimas su Šolė „Basket“ komanda.

Rungtynėse su Ispanijos čempionais nežaidė Martynas Pocius, Marcusas Brownas, Travisas Watsonas ir Mindaugas Kuzminskas, o Mantas Kalnietis, Paulius Jankūnas ir Tadas Klimavičius rungtyniavo vos po vienos bendros treniruotės su komanda.

Susitikimą ypač pakiliai pradėjo Mirza Begičius, dukart dėjimais užbaigęs atakas (5:4). Po DeJuano Collinso metimo iš vidutinio nuotolio ir septintojo M.Begičiaus taško „Žalgiris“ buvo priekyje 9:6. Taškus pelnė ir Artūras Milaknis bei P.Jankūnas (13:10), tačiau žalgiriečiai pakliuvo į duobę ir į savo krepšį praleido 8 taškus be atsako. Nors pasižymėjo Aleksandras Čapinas, bet Mirzos Teletovičiaus antrasis tritaškis dar labiau nugramzdino Kauno ekipą – 26:15 po 10 minučių žaidimo.

Antrojo kėlinio pradžioje P.Jankūno dvitaškis, T.Klimavičiaus dėjimas ir A.Čapino tolimas šūvis neleido „Caja Laboral“ didinti persvaros (22:32). Užtat ji pradėjo augti žalgiriečiams surinkus 4 komandines pražangas. Vos ne kiekvienos atakos metu teisėjai siųsdavo Vitorijos krepšininkus prie baudų metimo linijos, kur šie savo šansus išnaudodavo (39:24).

P.Jankūno tritaškis ir T.Klimavičiaus 4 taškai iš eilės padėjo sumažinti skirtumą iki vienženklio (33:42), bet Fernando San Emeterio ir M.Teletovičiaus puikus pataikymas sukūrė ispanų spurtą 11:0, kuris leido „Caja Laboral“ įpusėjus rungtynėms pirmauti 55:36.
Po didžiosios pertraukos kauniečiams pagaliau pavyko perimti iniciatyvą.

M.Begičius įmetė iš po krepšio, o P.Jankūnas, A.Milaknis ir D.Collinsas, pataikę po tritaškį, iš varžovų pranašumo paliko 10 taškų (47:57). Atsigavęs „Žalgiris“ neketino sustoti ir dar perpus sumažino atsilikimą, kai 4 baudas sumetė M.Begičius bei trečiąjį savo tritaškį pridėjo P.Jankūnas – 56:61. Deja, dvi nesėkmingos minutės trečiojo kėlinio pabaigoje nubraukė didelę dalį žalgiriečių įdirbio, nes du tritaškius pataikė M.Teletovičius, o po krepšiu jam talkino Stanko Baračas – 73:60 „Caja Laboral“ naudai.

Šio aukštaūgio dėjimas atidarė taškų sąskaitą ketvirtajame kėlinyje, tačiau netrukus įmetė ir T.Klimavičius bei M.Kalnietis, o pastarajam perėmus kamuolį dėjimu atsakė T.Klimavičius (66:77). Kai po S.Baračo ir M.Teletovičiaus taškų (81:69) likus žaisti mažiau nei 4 minutes atrodė, kad mačo baigtis jau aiški, „Žalgiris“ pakilo į dar vieną šturmą. Keturis taškus iš eilės pelnė A.Čapinas, o D.Collinsas pridėjo dvitaškį su pražanga – 76:81. Nors likus minutei M.Begičius blokavo varžovo metimą, bet neatsikovotas kamuolys pavirto į F.San Emeterio taiklų tritaškį, kuris rungtynėse padėjo tašką – 85:78.

Žalgiris“: D.Collinsas 17 (6 atk. kam., 6 rez. perd., 4 per. kam.), P.Jankūnas 16 (3/4 trit., 4 atk. kam., 4 rez. perd.), M.Begičius 15, T.Klimavičius 12, A.Čapinas 9, A.Milaknis 5 (1/5 trit.), M.Kalnietis 2, O.Samhanas 2, D.Šalenga 0, S.Vene 0.

Caja Laboral“: M.Teletovičius 25 (4/9 trit., 8 atk. kam.), S.Baračas 24 (7 atk. kam.), F.San Emeterio 14. P.Ribasas 9.

Šiame straipsnyje: Žalgiris