Panevėžiui – istorinė galimybė

Atrodo, kad Gordijaus mazgas, grasinęs užveržti visas Panevėžio galimybes mieste kitąmet rengti Europos vyrų krepšinio čempionatą, netrukus gali būtų nukirstas. „Romantic“ viešbučio išplėtimo klausimą ketina perimti spręsti Lietuvos krepšinio federacija (LKF).

Tačiau ši naujiena nublanksta, išgirdus apie federacijos planus Panevėžį padaryti Lietuvos krepšinio centru ir rengti čia ne tik 2011 metų čempionato grupės rungtynes, bet ir Europos, ir pasaulio jaunių bei jaunimo čempionatus.

LKF ir Panevėžio savivaldybė vakar pradėjo derybas dėl penkerių metų bendradarbiavimo. Jei federacijos ketinimai būtų įgyvendinti, Panevėžys turėtų galimybę tapti vienu svarbiausių sporto centrų Lietuvoje, be to, miestui atsivertų naujos turizmo ir verslo perspektyvos, nes kasmet į čempionatus atvyktų šimtai dalyvių ir žiūrovų. Taip pat būtų rengiamos oficialios ar draugiškos Lietuvos vyrų ir moterų rinktinių rungtynės.

„Vieno mūsų organizuojamo U-18 čempionato sąmata yra apie 1,4 milijono litų. Kasmet penkerius metus įsipareigojame į Panevėžį „atvežti“ po čempionatą. Miestas daugiau laimės, jei sutartis bus pasirašyta. Iš principo tai – federacijos ir Savivaldybės verslo planas. Manau, kad tos sąlygos, kurias pasiūlys Panevėžys, bus priimtinos ir tie renginiai atkeliaus į miestą. Į sporto renginius atvyks mažiausiai apie 500 dalyvių ir tiek pat turistų. Tokiu atveju laimės visi: ir viešbučiai, ir parduotuvės, ir kiti miesto verslininkai“, – kalbėjo LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas.

Tarptautiniai sporto renginiai, jei vyktų Panevėžyje, taptų ir puikia miesto reklama užsienyje. Tokių galimybių tapti žinomam Europoje ir net pasaulyje miestas neturėjo per visą savo gyvavimo istoriją. Tačiau LKF, apsiimdama organizuoti tarptautinius renginius, iš miesto Savivaldybės taip pat reikalauja įnašo. Panevėžys sporto renginius turėtų remti iš savo biudžeto, be to, reikėtų prisidėti prie merginų krepšinio centro steigimo.

Nori stipresnių komandų

M.Balčiūnas tikino, kad Panevėžys turi sporto tradicijas, jo geografinė padėtis gera, mieste yra „Cido“ arena, todėl puikiai tinka tarptautiniams sporto renginiams.

„Panevėžys yra tarp trijų oro uostų – Kauno, Vilniaus, Rygos. Turi puikią sporto infrastruktūrą, federacija suinteresuota tai išnaudoti krepšinio plėtrai. Esam visiškai įsitikinę, kad Panevėžyje turi būti stipri vyrų ir moterų krepšinio komandos, tam reikia ilgalaikio bendradarbiavimo programos, ją su Savivaldybės atstovais mes bandome dėlioti“, – paaiškino M.Balčiūnas.

LKF generalinis sekretorius teigė, kad ir kitose Europos valstybėse krepšinio federacijos pasirenka savivaldybes savo projektams vykdyti. Kaip pavyzdį jis paminėjo Ispaniją. Kai čempionatų organizavimo sistema pradeda veikti, organizuoti sporto renginius viename mieste yra kur kas lengviau, nei kaskart juos perkelti į naują vietą.

„Panevėžyje gerokai mažesnės sąnaudos, palyginti su Kaunu ar Vilniumi, be to, tinkamas miesto dydis, garsi sporto istorija ir lankstaus Savivaldybės požiūris“, – teigė M.Balčiūnas.

Panevėžio meras Vitalijus Satkevičius kol kas nekalba, kiek LKF planai kainuos miestui, tačiau teigia, kad viskas išaiškės per derybas.

„Viskas bus detalizuota sutartyse, pasirinkome galimybę derėtis. Žinoma, miestui šie dalykai kainuos. Ir pirmiausia – reklama. Panevėžys bus reklamuojama renginių metu. Deramės, kad tai būtų galima padaryti pigiau. Kad atsirastų merginų krepšinio centras, taip pat reikės pinigų. Nenoriu kalbėti apie konkrečias sumas, bet tai bus pateikta Tarybai ir tai bus vieša. Svarbiausia, kad suradome teisinį dalyką, priimtiną miestui ir nenusižengiantį įstatymams. Reikės tik apsispręsti, kokios bus biudžeto lėšos“, – tvirtino V.Satkevičius.

Mero mero patarėjas Darius Simėnas teigė, kad Savivaldybės įsipareigojimai LKF nebūtų dideli. Federacija įsipareigotų rengti varžybas, mokėtų atlyginimą merginų krepšinio centro treneriui, o Savivaldybė turėtų apgyvendinti sporto renginių dalyvius ir rūpintis jų maitinimu. Savivaldybės atstovai pageidauja, kad Panevėžyje vyktų grupės, kurioje žaidžia Lietuvos rinktinė, varžybos.

Ieško investuotojo

„Pokalbiai su Savivaldybe vyksta labai sklandžiai. Mūsų tikslas – kad mieste būtų čempionatas. LKF įsipareigoja į Panevėžį pritraukti didžiulius renginius, labai aktyviai plėtoti krepšinį. Labai norime įsteigti merginų krepšinio centrą, toks sėkmingai gyvuoja Marijampolėje. Tai pavyzdys, kad renkamasi ne tik didžiuosius miestus“, – palankiai prasidėjusias derybas su Panevėžio savivaldybe įvertino M.Balčiūnas.

Jei LKF pavyks susitarti su Panevėžio savivaldybe, federacija įsipareigos surasti investuotoją, kuris padėtų išplėsti vienintelį mieste keturių žvaigždučių „Romatic“ viešbutį. Po pastarojo Lenkijoje vykusio Europos krepšinio čempionato Tarptautinė krepšinio federacija ėmė reikalauti, kad vienoje grupėje žaidžiančios rinktinės gyventų viename viešbutyje ir tokiomis pat sąlygomis. Viešbutyje turi apsistoti keturių rinktinių atstovai, arba apie 120 žmonių.

„LKF, prašydama Savivaldybės, prisiima ir įsipareigojimus spręsti šią problemą ir ieškoti investuotojų. Rimtai diskutuojama su privačiais investuotojais. Šį klausimą mes išspręsime federacijos lygmeniu. Yra užsienio kompanija, kuri specializuojasi spręsti šiuos reikalus, bet šiai bendrovei reikalingas veiklos planas, o jį galima sukurti tik bendradarbiaujant su Savivaldybe“, – teigė vakar Panevėžyje lankęsis LKF generalinis sekretorius.

M.Balčiūnas neatskleidė, kokia užsienio bendrovė domisi galimybėmis investuoti į „Romantic“ viešbutį. Jo savininkė Dalia Kuklerienė apie galimas investicijas į viešbutį teigė kol kas nieko nežinanti.

„Nieko konkretaus nežinau. Niekas man nesiūlė investuoti ir nežinau, ar jūs sutiktumėte, kad kas nors padarytų remontą ir paprašytų pasidalinti per pusę jūsų butą. Man svarbu, kad įvyktų čempionatas“, – teigė D.Kuklerienė.

LKF ir Panevėžio savivaldybė baigti derybas ketina iki vasaros.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių