Gripas olimpiečių neturėtų sustabdyti

Tirpstant laikui iki Vankuverio olimpinių žaidynių menksta ir galimybės paskiepyti Lietuvos sportininkus nuo pandeminio gripo, tačiau problemos iš to nedaroma.

Vakcinos nėra ir nereikia

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) generalinis sekretorius Vytautas Zubernis paneigė kalbas apie tai, kad nepasiskiepijusiams nuo pandeminio gripo sportininkams gali būti uždrausta varžytis Vankuverio žiemos olimpinėse žaidynėse.

"Gavome tik paklausimą iš žaidynių organizatorių, ar mūsų sportininkai yra paskiepyti. Tai jokiu būdu nereiškia, kad nepasiskiepiję jie negalėtų dalyvauti", – tvirtino V.Zubernis.

Vienas LTOK vadovų abejojo ir dėl to, kad žaidynių Kanadoje organizacinis komitetas galėtų iškelti tokį reikalavimą ateityje. Pirmadienį grįžęs iš Europos olimpinio komiteto generalinės asamblėjos sesijos Lisabonoje, V.Zubernis teigė, jog apie privalomą sportininkų vakcinaciją nebuvo užsiminta net neoficialiuose pokalbiuose.

Vankuverio olimpinės žaidynės prasidės kitų metų vasario 12 d. Lietuva šiuo metu sprendžia klausimus dėl vakcinos nuo pandeminio gripo įsigijimo. Tikimasi, kad pirmieji skiepai šalį pasieks šį mėnesį, tačiau jų turėtų užtekti tik medicinos įstaigų darbuotojams.

Pavojus bus didelis

Šeši Lietuvos olimpiečiai, ketinantys startuoti Vankuveryje, nėra paskiepyti ir nuo sezoninio gripo. Olimpinės rinktinės vyriausiojo gydytojo Daliaus Barkausko nuomone, to daryti nėra reikalo. Esą tikslingiausia būtų sportininkams parūpinti tik vakciną nuo vadinamojo kiaulių gripo.

"Specifinis skiepas nuo kiaulių gripo štamo būtų vienintelis pageidautinas. Bet niekas dar pakankamai neištyrė, ar tokia vakcina yra saugi. O mano nuomonė dėl skiepų nuo įprasto sezoninio gripo yra gana skeptiška, nes nėra tikslių mokslinių duomenų apie pasiskiepijusių sergamumo sumažėjimą", – aiškino D.Barkauskas.

Pasak gydytojo, pavojus dėl viruso plitimo dviejuose Vankuverio olimpiniuose kaimeliuose žaidynių metu bus ženklus. Be to, padidėjusią susirgimo riziką lemia ir tai, kad žiemos sporto šakų atstovai patiria maksimalius fizinius krūvius šaltame ore.

"Tokiame internacionaliame žmonių skruzdėlyne galimybės gripui plisti labai padidėja. Galima nuo to saugotis papildomai, bet jokio universalaus recepto nėra. Kiekvienam sportininkui reikia individualiai palaikyti organizmo apsauginius mechanizmus. Svarbiausia – sveikas žarnynas ir pakankamas kiekis bioaktyvių medžiagų", – sakė D.Barkauskas.

Iš viso Vankuveryje laukiama atvykstant pusšešto tūkstančio sportininkų ir kitų oficialių asmenų.

Vankuveris ginsis

Skaičiuojama, kad olimpines žaidynes turėtų stebėti ketvirtis milijono žiūrovų bei maždaug 10 tūkst. žiniasklaidos darbuotojų. Kanados vyriausybės bei žaidynių organizacinio komiteto atstovai tvirtino ėmęsi visų priemonių kovai su gripo pandemija.

Prieš kelias dienas savo specialistus, turinčius stebėti ir analizuoti padėtį, į Vankuverį nusiuntė ir Pasaulio sveikatos organizacija.

Organizatoriai išreiškė viltį, kad dauguma į olimpiadą atvyksiančių svečių bus pasiskiepiję nuo pandeminio gripo.

"Jeigu vakcinacijos lygis bus pakankamai aukštas, nemanau, kad gripas gali sutrukdyti žaidynėms", – teigė už sveikatos paslaugas olimpiadoje atsakingos agentūros specialistė Patricia Daly.

Vis dėlto specialiosios Kanados tarnybos siūlo išlikti budriems ir nenuvertinti gripo pavojaus. "Nepaisant skiepų ir visų kitų priemonių, gripas tebėra dalykas, kuris mane neramina labiausiai", – JAV dienraštis "Chicago Tribune" cituoja Integruotojo saugumo tarnybos vadovą Budą Mercery.

Pirmoji pandeminio gripo proveržio banga Vankuverį buvo palietusi rugsėjį. Dėl didelio sergamumo buvo apribota kai kurių mokyklų veikla, o ligoninės skaičiavo išaugusį pacientų srautą.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių