- Kauno.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas yra vienas iš penkių Lietuvos delegacijos sportininkų, kelialapį į Tokijo olimpines žaidynes iškovojusių ne pagal užfiksuotą faktinį rezultatą, o pagal reitingo sistemą.
Be Lietuvos sporto universiteto (LSU) studento į Tokiją pagal reitingo sistemą išvyko sprinto bėgikai Gediminas Truskauskas ir Agnė Šerkšnienė, ieties metikė Liveta Jasiūnaitė ir A. Glebausko rungties moterų varžybose dalyvausianti Airinė Palšytė.
Nors liepos 30-ąją startuosiančiam A. Glebauskui tai bus pirmosios olimpinės žaidynės sportininko karjeroje, nedaug trūko, kad šuolininkas į aukštį į jas nepatektų. Dėl to LSU studentas turi priekaištų naujai sukurtai reitingo sistemai.
„Kiekvienais metais turėjau tikslą savo rezultatą kelti bent centimetru ir taip artėti prie 233 cm olimpinių žaidynių normatyvo. Šis dalykas man tikrai pavyko. Vėliau pasikeitė atrankinė sistema. Birželio mėnesį tikrai drebėjo kinkos, nes reikėjo rinkti reitingo taškus, nežinant, kiek jų reikės ar kaip pasirodys kiti sportininkai. Tikrai ramiau jausdavomės tada, kai būdavo A ir B grupių normatyvai.
Dabar sistema tokia, kad pusė dalyvių patenka pagal normatyvą, kita pusė – pagal reitingą. Šuolio į aukštį rungtyje panašiai ir buvo – normatyvą įvykdė tik 17 iš 32 sportininkų. Sistemos principas toks, kad atletas dalyvauja varžybose ir kiekvienos iš jų turi savo reitingą. Jei tai Deimantinė lyga ar pasaulio čempionatas, tu gausi labai daug taškų, jei žemesnio rango varžybos – jau mažiau. Kartais būna situacijų, kur kitą sportininką tu 10 kartų iš eilės pranoksti, bet jis patenka į olimpines žaidynes, o tu ne…“ – sistemos minusus vardijo A. Glebauskas.
Kaip pavyzdį, galintį iliustruoti šią sudėtingai nuspėjamą situaciją, sportininkas įvardijo birželį vykusių varžybų scenarijų.
Kauno miesto čempionate LSU studentas peršoko 230 cm aukščio kartelę. Tuo metu kitas neįvardytas lengvaatletis Deimantinės lygos varžybose peršoko 220 cm aukštį ir ten laimėjo trečiąją vietą. Nepaisant to, kad lietuvis iššoko 10 cm aukščiau, reitingo taškų abu sportininkai gavo tiek pat.
„Birželį buvo daug streso, nes tiesiog negalėjau užsirašyti į aukšto rango varžybas, – prisiminė A. Glebauskas. – Ten dalyvavo sportininkai, kurie nepateko ar pagal rezultatus net nepretendavo patekti į Tokijų. Tokioje reitingo sistemoje figūruoja ir pašaliniai asmenys – treneriai, delegacijų vadovai ar organizatorių pažįstami. Vasaros pradžioje į olimpines žaidynes dėl to nepatekti galėjau ir aš, bet gerai, kad pavyko Lietuvoje peršokti aukštą kartelę ir išsilaikyti šiame reitinge.“
Olimpinį krikštą netrukus patirsiantis 26-erių LSU studentas teigia žinantis, kad didžiausios sportininkų varžybos Tokijuje neprimins tikrosios olimpinės svajonės, apie kurią šuolininkas į aukštį galvojo nuo profesionalios karjeros pradžios.
„Šios olimpinės žaidynės nebus tokios, apie kokias aš svajojau. Žinoma, pastaraisiais metais daug keliavau, dalyvavau varžybose ir kažkokie apribojimai manęs tikriausiai nenustebins, bet vien mintis, kad stadionuose nebus žiūrovų, yra liūdna. Kiek žinau, be viešbučio ir stadiono daugiau nieko nematysime, todėl su varžovais susitiksiu tik varžybų dieną“, – liūdnai kalbėjo A. Glebauskas.
Olimpinės žaidynės Japonijoje savo dvasia tikrai neprimena anksčiau vykusių vasaros žaidynių, tačiau išsiskiria ekstremaliomis sąlygomis – Tokijuje kovojantiems sportininkams tenka susidurti su karštu ir drėgnu oru, galinčiu prislopinti atletų rezultatus.
Šuolininkas į aukštį A. Glebauskas yra pasiruošęs tokioms sąlygoms ir turi aišku tikslą – patekti į finalą.
„Tokijuje turiu bene svarbiausią tikslą – patekti į finalą. Būčiau laimingas jei į finalą patekčiau net su 225 cm ar mažesniu aukščiu, nes tik ten patekus jau būtų galima kalbėti apie konkrečius aukščius, – teigė A. Glebauskas. – Labai norėčiau iš olimpinių žaidynių grįžti geros nuotaikos. Dažnai nusiviliu savo rezultatais, todėl norėtųsi olimpines žaidynes užbaigti gera nata.“
Lietuvos sporto universiteto Treniravimo sistemų magistrantūros studijų programoje studijuojantis A. Glebauskas džiaugiasi po bakalauro studijų pasirinkęs sporto srities programą.
Nors šiuo metu šuolininkas į aukštį yra sustabdęs studijas dėl Tokijo olimpinių žaidynių, LSU studentas gautas žinias panaudoja ne tik ruošdamasis svarbiausioms varžyboms, bet ir treniruodamas kitus.
„Jau stodamas į Universitetą žinojau, kad prašysiu akademinių atostogų dėl olimpinių žaidynių. Labai džiaugiuosi, nes nereikėjo dėl to kovoti – administracija suprato ir leido ramiai ruoštis Tokijo olimpinėms žaidynėms. Man labai patinka, kad LSU dėstomi dalykai leidžia apjungti teorines ir turimas praktines žinias bei tai panaudoti treniruojantis pačiam ar treniruojant kitus“, – pabrėžė A. Glebauskas.
Praėjusį penktadienį prasidėjusios Tokijo olimpinės žaidynės truks dar dvi savaites – iki rugpjūčio 8-osios.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Tyrime dėl maisto klastojimo: ribojama 14 ūkio subjektų veikla2
Tęsiant tyrimą maisto klastočių byloje, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai jau atliko daugiau kaip 50 patikrinimų didmenine, mažmenine prekyba bei sandėliavimo veikla užsiimančiuose ūkio subjektuose. ...
-
Vasaros pirmoji diena: 20-čiai paukščių patvirtintas paukščių gripas
Vakar, ištyrus mėginius, nustatytas labai patogeniškas paukščių gripas H5N1 (toliau – LPPG) laukinių paukščių gaišenoms. ...
-
Dėmesio kiaulių augintojai: vasaros sezonu ypač plečiasi AKM užkrėstos zonos
VMVT specialistai įspėja, šylant orams – Lietuvos žemėlapyje daugėja AKM atvejus šernuose žyminčių taškelių. Šiai dienai, AKM virusas ir jo antikūniai nustatyti 30 rajonų savivaldybių – 153 vietose, 251 &scar...
-
Laukinėje gamtoje aptikti dar 5 nauji paukščių gripo atvejai2
Vakar ištyrus laboratorinius mėginius, Valstybinės maisto ir veterinarijos (VMVT) specialistai patvirtino labai patogenišką paukščių gripą H5N1 (toliau – LPPG) ...
-
Išaiškintas maisto produktų galiojimo terminus klastojęs tinklas3
Lietuvos kriminalinė policija bendradarbiaudama su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) išaiškino plataus masto organizuotą nusikalstamą tinklą, galimai klastojusį tinkamumo vartoti terminus ant maisto produktų pakuočių bei t...
-
VMVT ekspertai padeda tobulinti Bosnijos ir Hercegovinos maisto saugos sistemą1
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) atstovės Bosnijoje ir Hercegovinoje (BiH) pristatė Lietuvos patirtį taikant reikalavimus mikrobiologinei maisto produktų saugai užtikrinti. ...
-
Geroji praktika siekiant suvaldyti afrikinį kiaulių marą
VMVT specialistai praėjusią savaitę dalyvavo mokymuose „Afrikinio kiaulių maro valdymas“. Šiuos mokymus organizavo Europos Komisijos Sveikatos ir maisto saugos generalinis direktoratas. ...
-
Lietuvoje vyksta Europos Komisijos auditas dėl valstybinės šalutinių gyvūninių produktų kontrolės
Gegužės 22 – birželio 1 dienomis Lietuvoje vyksta Europos Komisijos Sveikatos ir maisto saugos generalinio direktorato (DG SANTE) šalutinių gyvūninių produktų kontrolės auditas. Šio audito tikslas – įvertinti, kaip Lietuvoje ...
-
Veterinarinių vaistų kontrolei stiprinti pasirašytas bendradarbiavimo susitarimas su Latvija
Vakar VMVT direktoriaus pavaduotojas Deividas Kliučinskas ir Latvijos maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Maris Balodis pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo veterinarinių vaistų kontrolės ir registracijos srityje. ...
-
Azerbaidžanas siekia glaudesnio bendradarbiavimo su Lietuva1
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) atstovai su Azerbaidžano Respublikos maisto saugos agentūros (AFSA) vadovu Goshgar Tahmazli susitarė dėl dvišalio bendradarbiavimo galimybės maisto produktų eksporto skatinimo, gyvūnų sveikato...