Teismas buvusiam VDU dekanui A. Krupavičiui dėl plagijavimo skyrė 5 tūkst. eurų baudą

  • Teksto dydis:

Kauno apylinkės teismo Kauno rūmai lapkričio pradžioje buvusiam Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) dekanui Algiui Krupavičiui dėl plagijavimo skyrė 5 tūkst. eurų baudą, antradienį pranešė visuomeninio transliuotojo LRT naujienų portalas.

Pasak portalo, teismas nustatė, jog buvęs dekanas savo ir Kauno technologijos universiteto mokslininkės Vitalijos Simonaitytės vardu viešai išleido darbą, jame panaudojo kito autoriaus kūrinio dalis, tokiu būdu pasisavindamas autorystę.

A. Krupavičius nuteistas dėl autorystės pasisavinimo.

2018-aisiais Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus paskelbtoje išvadoje buvo teigiama, kad A. Krupavičius ir V. Simonaitytė pažeidė savo aukštųjų mokyklų etikos kodeksuose įtvirtintą pagarbos intelektinei nuosavybei normą, kad akademiniam sąžiningumui prieštarauja plagijavimas ir mokslinei veiklai talkinusių žmonių arba organizacijų įnašo neigimas arba nutylėjimas.

Kaip tuomet teigė kontrolierius, taip pat buvo pažeisti Mokslo ir studijų įstatyme įtvirtinti akademinės etikos ir intelektinės nuosavybės teisių užtikrinimo principai.

Tokį kontrolieriaus sprendimą A. Krupavičius ir V. Simonaitytė apskundė Vilniaus apygardos administraciniam teismui, kuris 2018 metais pareiškėjų skundą atmetė. Vėliau šį sprendimą palaikė ir aukštesnysis teismas.

2020 metais Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas paskelbė neskundžiamą nutartį, ja atmetė A.Krupavičiaus ir V. Simonaitytės skundą.

Po šio sprendimo Vytauto Didžiojo universitetas nepratęsė A. Krupavičiaus kaip Socialinių mokslų fakulteto dekano įgaliojimų.

Vėliau politologas laikinai vadovavo Mykolo Romerio universiteto (MRU) Politikos mokslų institutui, tačiau praeitų metų rugsėjį pasitraukė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Džiugu, kad jau Lietuvoje plagiatoriai susiduria su pasekmėmis

chi - juokas

chi - juokas portretas
Visų nomenklatūrininkų triukai - jiems leidžiama nusikalsti, kad uoliau tarnautų toliau - šį kartą , matyt, užkabino toks tokį, todėl ir kriminalas

ironija

ironija portretas
garbus dekanas pasirodė ne toks ir "garbus"....
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių