Petrašiūnuose – didelis gaisras, juo susidomėjo ir aplinkosaugininkai (vaizdo įrašai)

 • Teksto dydis:

Penktadienį Kaune, R. Kalantos g., įsiplieskė pavojingas gaisras. Jis kilo aptvertame sklype, kuriame laikomas metalo laužas. Aštrus degėsių kvapas buvo jaučiamas didelėje Kauno dalyje. Gaisro poveikį aplinkai tiria kartu su ugniagesiais į įvykio vietą atskubėję aplinkosaugininkai.

Pasak Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, pranešimas apie gaisrą adresu R. Kalantos g. 49 buvo gautas 11 valandą.

Pranešta, kad atvira liepsna maždaug 40 kvadratinių metrų plote dega didelė – apie penkiolikos metrų aukščio – metalo krūva.

Justinos Lasauskaitės, skaitytojo nuotr.

Į gaisravietę pasiųstos sustiprintos ugniagesių gelbėtojų pajėgos: šešios autocisternos, vienas autokopėčių ir štabo automobilis.

 

 

Pirmieji įvykio vietą pasiekę pasiekę ugniagesiai konstatavo, kad pastatams ir įmonės darbuotojams grėsmės nėra. 

Gaisro vieta – tiksliau iš jos kylantis grėsmingas juodų dūmų debesis – buvo matomas iš tolimiausių Kauno kampelių.

Į įvykio vietą atskubėjo ir aplinkosaugininkai. Tačiau, pasak Aplinkos apsaugos departamento Komunikacijos skyriaus atstovės, jos kolegoms teko laukti, kol savo darbą baigs ugniagesiai. 

Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Pajėgų valdymo skyriaus atstovas, dirbantis su kolegomis gaisravietėje, apie 12.30 val. portalą kauno.diena.lt informavo, kad gaisras jau apgesintas. Tačiau dar reikės su metalo krautuvais perkrauti visas degusias metalo atliekas.

14.10 val. pranešta, kad gaisras jau likviduotas. Tačiau vyksta baigiamieji darbai: toliau perkasama tai, kas degė, bei vėsinama vandeniu, kad ugnis vėl neįsipliekstų.

Aplinkos apsaugos agentūros atstovai portalui kauno.diena.lt teigė, kad į gaisro vietą nuvykę specialistai pastatė įrangą, kuri fiksuoja oro taršą. 

Redakcijos nuotr.

Pranešime apie šį gaisrą nurodytu adresu yra įsikūrusi bendrovė „Baltic Metal“, kuri skelbiasi internete superkanti metalo laužą iš įmonių bei fizinių asmenų. O taip pat – naudotus švino akumuliatorius bei eksploatuoti netinkančias transporto priemones.

Nurodytais bendrovės telefonais atsiliepę asmenys portalui kauno.diena.lt teigė arba neturintys laiko kalbėti, arba nėra įgalioti bendrauti su žiniasklaida, o direktoriaus esą nėra.

Portalo kauno.diena.lt duomenimis, minėtos bendrovės veikla dar prieš porą mėnesių skundėsi vietiniai gyventojai. Ne tik dėl jos keliamo triukšmo, bet ir, kaip įtarta, savavališko aikštelės pasididinimo, neatlikus poveikio aplinkai tyrimo. 

Aplinkos apsaugos departamentas patikslino, kad gavus skundą, sausio-kovo mėnesiais buvo atliktas neplaninis bendrovės „Baltic Metal“ patikrinimas. Už nustatytą taršos leidimo sąlygų neatitinkantį atliekų sandėliavimo zonos plotą bendrovei skirtas įspėjimas, o jos atstovui, atsakingam už šių sąlygų laikymąsi, – 300 eurų bauda, kurią jis sumokėjo. Tuo pačiu buvo nurodyta užtikrinti tinkamą atliekų laikymą sandėliavimo zonose. Ir nustatyti pažeidimai buvo pašalinti.

Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, peržiūrėjusi savo duomenų bazes, konstatavo, kad adresu R. Kalantos g. 49 per pastaruosius keturiolika metų buvo kilę net šešiolika gaisrų. Tačiau didžioji dauguma jų susiję su šiuo adresu veikusiomis kitomis įmonėmis. Bendrovė „Baltic Metal“ minima tik informacijoje apie 2012-ųjų vasario gaisrą šios bendrovės pastate, kai dėl priešgaisrinės saugos reikalavimų pažeidimo atliekant suvirinimo darbus degė bitumas metaliniame lovyje, ir 2013-ųjų liepos gaisrą, kilusį dėl neatsargaus žmonių elgesio, kuomet apdegė du ardomų automobilių kėbulai.

Praėjus nedaug laiko po šiandieninio gaisro užgesinimo, gautas dar vienas ugniagesius gelbėtojus ant kojų sukėlęs pranešimas – kad į Nemuną per lietaus išleistuvą teka gaisro gesinimo vanduo su tepalais. Šioje vietoje pastatytos penkios boninės užtvaros, o upės vanduo išpurkštas chemikalų neutralizatoriumi.

Aplinkos apsaugos departamento nuotr. 


 

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Kur

Kur portretas
Buvot anksčiau. Ko negali pinigai, tą gali dideli pinigai ir nieko nematau..

Pats laikas

Pats laikas portretas
Susidomėti aplinkosaugininkams.Kur jie ankščiau buvo.Jeigu normaliai be kyšių tikrintų,tokių ekologinių katastrofų nebūtų.

Vycka

Vycka portretas
Tiems kas nezino,kad metalas dega,magnis yra metalas ir labai gerai dega
VISI KOMENTARAI 31
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių