N. Venckienė teisme nepripažino nė vieno kaltinimo

 • Teksto dydis:

Dėl teismo sprendimo nevykdymo, pasipriešinimo pareigūnui, trukdymo antstoliui ir sudavimo į veidą Laimutei Stankūnaitei teisiama buvusi teisėja ir Seimo narė Neringa Venckienė teisme kaltės nepripažino.

Penktadienį Panevėžio apygardos teismas nuotoliniu būdu vykusiame posėdyje apklausė du paskutinius bylos liudytojus – nukentėjusiosios L. Stankūnaitės tėvus. Jie į posėdį jungėsi iš Kauno apygardos teisme esančios posėdžių salės, pranešė teismas.

Liudytojai pasakojo apie savo santykius su anūke, kas jiems žinoma apie tuometinę ir dabartinę jos psichologinę savijautą, apie to meto įvykius, kitas teismui svarbias aplinkybes.

Po dvi valandas trukusių liudytojų apklausų parodymus teismui pradėjo duoti kaltinamoji N. Venckienė. Ji pareiškė, kad nepripažįsta kaltės nė dėl vienos jai inkriminuotos nusikalstamos veikos.

Penktadienį kaltinamoji spėjo duoti teismui paaiškinimus tik dėl dalies jai pateiktų kaltinimų, atsakė į su jais susijusių proceso dalyvių klausimus.

Teismas toliau klausys N. Venckienės parodymų kovo 10 dieną.

N. Venckienė kaltinama dėl keturių nusikalstamų veikų: trukdymo antstolio veiklai, pasipriešinimo valstybės tarnautojui, smūgių sudavimo arba nežymaus sveikatos sutrikdymo, teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymo.

Ji tvirtina nenaudojusi smurto per 2012-ųjų gegužės įvykius, kai vykdydami teismo sprendimą pareigūnai iš jos šeimos namų paėmė mažametę dukterėčią ir perdavė mamai L. Stankūnaitei. Smurtas, N. Venckienės nuomone, naudotas tiek prieš ją, tiek prieš L. Stankūnaitės dukrą.

N. Venckienė buvo viena iš svarbiausių vadinamųjų Garliavos įvykių dalyvių.

2009 metų spalio 5 dieną Kaune nušautas į darbą vykęs teisėjas Jonas Furmanavičius. Tą pačią dieną prie namų nužudyta L. Stankūnaitės sesuo Violeta Naruševičienė. Prokurorai nustatė, kad žmogžudystes galbūt įvykdė garliaviškis Drąsius Kedys, N. Venckienės brolis.

D. Kedys kaltino V. Naruševičienę leidus tvirkinti jo ir L. Stankūnaitės mažametę dukrą bei šios pusseserę, V. Naruševičienės mažametę dukrą. J. Furmanavičių ir Andrių Ūsą kaunietis kaltino pedofilija. Visi teismai A. Ūsą išteisino.

Po žudynių besislapsčiusio D. Kedžio kūnas rastas 2010 metų balandį prie Kauno marių. Vėliau negyvas rastas ir A. Ūsas. Teisėsauga teigia, kad jie mirė nesmurtine mirtimi.

N. Venckienė ilgą laiką globojo dukterėčią, nevykdė teismų sprendimų atiduoti ją motinai L. Stankūnaitei. Mergaitė iš tetos namų Garliavoje paimta įsikišus pareigūnams.

Panevėžio apygardos teismo nagrinėjamoje byloje nukentėjusiaisiais pripažinti keturi asmenys, jie yra pateikę civilinį ieškinį dėl iš viso 100 tūkst. eurų: L. Stankūnaitė yra pateikusi ieškinį dėl 20 tūkst. eurų neturtinės žalos, jos dukra – 50 tūkst. eurų, policijos pareigūnas – 2 tūkst. eurų, o antstolė – beveik 29 tūkst. eurų ieškinį.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Valetas

Valetas portretas
Trūksta tik kaltinimo dėl karo veterano įžeidimo

bijot?

bijot? portretas
JAV stebi ,o tai muštumėte ,kol pripažintų ...Metodai ir darbuotojai nesikeičia .Dabar tąsys po teismus iki gyvos galvos ,arba atsitiks koks nelaimingas atsitikimas ---pvz.užsprings kokiu agurkėliu ,ar paslys ant banano žievės ..

logika

logika portretas
KODĖL TEBETAŠKOMI MOKESČIŲ MOKĖTOJŲ PINIGAI IŠLAIKYTI(SAUGOTI) MOTERĮ, KURIOS PRIEŠININKĖ KALTINAMA TIK MAŽAREIKŠMIAIS NUSIKALTIMAIS? JEI JAU TA TEISĖJA TOKIA PAVOJINGA, KODĖL KAI JI SĖDĖJO JAV KALĖJIME, VALSTYBĖS LĖŠŲ LEIDIMAS IŠSKIRTINEI VADINAMAI NUKENTĖJUSIAJAI BUVO SKIRIAMAS? KIEK DAR SAUGOMA ŽMONIŲ, IR KIEK JŲ APSAUGAI IŠ VISO LIETUVOS BIUDŽETAS YRA IŠLEIDĘS?
VISI KOMENTARAI 64
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių