Ne išimtis ir šie metai, kuomet, po ilgų diskusijų ir aptarimų, iš gausaus gerai dirbančių kriminalistų būrio buvo išrinkti geriausi iš geriausių. Jau trečius metus iš eilės metų sekliai rinkti ir policijos komisariatuose.
Veiksmo filmų scenarijams nenusileidžiantys tyrimai
Pirmoji vieta Kauno apskr. VPK „Metų seklių“ konkurse atiteko veiksmo filmo scenarijui nė kiek nenusileidusiam Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnų tyrimui.
Gautas pranešimas, kad Šilainiuose pranešėją „skriedami“ dideliu greičiu persekioja du automobiliai. Jam grasinama šaunamuoju ginklu. Į tokį pranešimą nedelsiant sureagavę pareigūnai, žaibiškai sulaikė vyrą persekiojusius, liūdnai pagarsėjusius, su organizuota nusikalstama gauja siejamus asmenis. Atliekant tyrimą, nustatyta, kad vyras nusikalstamos gaujos narius įsiutino dėl Europoje dingusio krovinio, kuriame buvo stambi narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrabanda. Kaip išsiaiškino mūsų pareigūnai, krovinys „užstrigo“ Prancūzijoje. Vilkike, vykusiame į mūsų šalį, rasta daugiau nei 100 kilogramų kanapių.
Antrąją vietą laimėjo Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai. Viešoje erdvėje pasklidus žiniai, kad tarp vaikų ir paauglių populiarėja narkotikas „Smile“, pareigūnai nedelsiant atliko žvalgybinius veiksmus socialinėje erdvėje, įvairiose bendravimo programėlėse, kur ir pastebėjo elektroninę prekyvietę.
Buvo nustatytas administratorius, kuris ne tik platino pavojingus narkotikus, bet ir už papildomą mokestį organizavo šių narkotinių medžiagų gamybos mokymus. Nusikalstamą veiką vykdžiusiam vyrui pareiškus įtarimus, netrukus rastas didelis kiekis sintetinės narkotinės medžiagos koncentrato, kuris skirtas narkotiniam rūkalų skysčiui gaminti. Pareigūnų dėka į rinką nepateko apie 10 tūkst. „Smile“ dozių, kurių bendra vertė siekė apie 15 tūkst. eurų. Iš viso sulaikyta 14 asmenų, atlikta daugiau nei 20 kratų, rasta apie 1,2 kg sintetinių narkotinių medžiagų.
Trečiąją vietą užėmė Kriminalinės policijos Sunkių nusikaltimų tyrimų valdybos pareigūnai, kurie išaiškino vyro nužudymą.
Du vyrai verslininkui pasiūlė pirkti statybinius įrankius, sandoriui pasirinkta atoki vieta. Atvykęs vyras buvo žiauriai nužudytas, pagrobtas jo automobilis, mobilaus ryšio telefonai bei pinigai. Nors nusikaltimą padarę asmenys šiam nusikaltimui ruošėsi išties kruopščiai, policijos pareigūnų pergudrauti nepavyko. Po kelių savaičių rasti ne tik pagrobti vyro daiktai, bet ir sulaikyti du nusikalstamą veiką vykdę asmenys.
Nuo narkotinių medžiagų platinimo nepilnamečiams iki vagysčių iš senjorų
Jau trečius metus iš eilės „Metų sekliai” rinkti ir policijos komisariatuose. Pirmąją vietą užėmė Jonavos rajono policijos komisariato pareigūnai. Sulaukus informacijos, kad vienas jonavietis suaugusiems ir nepilnamečiams galimai platina narkotines – psichotropines medžiagas, Jonavos pareigūnai pasiraitojo rankoves ir ėmėsi darbo.
Pasitelkus kolegas iš Lietuvos Kriminalinės policijos biuro sekimo padalinių, nustatyti su narkotinių medžiagų platintoju bendravę ir prekes įsigiję asmenys, garažas, kuriame buvo laikomos nelegalios prekės bei narkotinių medžiagų platinimo schema.
Antroji vieta atiteko Kauno miesto Nemuno policijos komisariato pareigūnams. Sulaukus informacijos apie sutuoktinių platinamas narkotines medžiagas, imtasi visų būtinų priemonių siekiant išsiaiškinti – ar sutuoktiniai, nepaisydami jų atžvilgiu jau atliekamo ikiteisminio tyrimo bei paskirtų kardomųjų priemonių, ir toliau vykdo prekybą.
Ir nors šį kartą sutuoktiniai buvo gerokai atsargesni, tačiau pergudrauti pareigūnų jiems vis tiek nepavyko. Nemuno policijos komisariato pareigūnai kartu su kolegų iš kitų padalinių pagalba nustatė penkis įtariamuosius, kurie iš sutuoktinių įgijo narkotinių medžiagų, taip pat sulaikė pagrindinį narkotikų platintoją – sutuoktinį. Tyrimo eigoje taip pat paaiškėjo, kad narkotinės medžiagos – amfetaminas – buvo platinamas nepilnamečiams.
Trečiąją vietą pelnė Kauno miesto Žaliakalnio policijos komisariato pareigūnai, kurie ištyrė daugybę vagysčių, sukčiavimų, neteisėto disponavimo elektroninėmis mokėjimo priemonėmis, dokumentų pagrobimo, kuomet nukentėjo net 18 vyresnio amžiaus asmenų.
Dėl amžiaus, kuris svyravo nuo 72 iki 98 metų, tyrimas buvo apsunkintas. Nukentėjusieji ne visada galėjo apibūdinti įtariamuosius arba jų pateikti apibūdinimai buvo klaidinantys. Tyrimo metu nustatyta, jog pas nukentėjusius ateidavo du asmenys – romų tautybės moteris ir lietuvių tautybės vyras, kurie, apsimesdami komunalinių skaitiklių tikrintojais ar paramos davėjais, ieškodavo ir paimdavo pinigus, banko korteles ir kitus vertingus daiktus. Nukentėjusiesiems padaryta bendra daugiau nei 30 tūkstančių eurų turtinė žala.
Naujausi komentarai