Išpuoliais išgarsėjęs dvyliktokas šokiravo ir už grotų

Dienraščio „Kauno diena“ rašinys

Išpuoliais prieš "Kauno grūdų" apsaugą išgarsėjęs dvyliktokas plečia savo akibrokštų sąrašą ir laikomas už grotų. Psichiatrai suabejojo, ar jis neturi rimtų psichikos sutrikimų.

Išpuoliais prieš "Kauno grūdų" apsaugą išgarsėjęs dvyliktokas plečia savo akibrokštų sąrašą ir laikomas už grotų. Psichiatrai suabejojo, ar jis neturi rimtų psichikos sutrikimų.

Nusprendė nerizikuoti

Nepaprastą pageidavimų koncertą "Kauno grūdų" apsaugai, nepraleidusiai jo pas bendrovės vadovą, Kauno tarybos narį, milijonierių Tautvydą Barštį, surengęs 18-metis Š.S. tą patį bandė bandė pakartoti ir atsidūręs Kauno tardymo izoliatoriuje.

"Kauno diena" rašė, kad už grotų šis abiturientas atsidūrė, Kauno apylinkės teismui leidus jį suimti mėnesiui. Tris ikiteisminius tyrimus per penkias dienas dėl jo išpuolių pradėję teisėsaugininkai nusprendė neberizikuoti ir prašyti teismo leidimo izoliuoti Š.S. nuo visuomenės. Apie didėjantį jo keliamą pavojų bylojo vis grėsmingesnis išpuolių pobūdis.

Nepavykus įveikti T.Barščio apsaugos kumščiais ir kojomis, užsispyrėlis griebėsi dujų balionėlio, galiausiai – dujinio pistoleto.

Norėjo pas "kietus bachūrus"

Tolesnė įvykių seka, perkėlus Š.S. iš policijos areštinės į tardymo izoliatorių, dar kartą patvirtino, kad teisėsaugininkai buvo teisūs.

Pasak "Kauno dienos" šaltinių, šis 18-metis bandė surengti pageidavimų koncertą ir tardymo izoliatoriaus darbuotojams. Iš pradžių panoro į "kietų bachūrų" kamerą. Tik ten ilgai neužsibuvo – ėmė reikalauti perkelti jį kitur. "Man reikia ramybės!" – toks buvo naujas Š.S. pageidavimas.

Vis dėlto, vedant jį į trečią kamerą, jaunuolis pareiškė, kad neis į jokią ir įsispyrė, todėl prižiūrėtojas pabandė įstumti Š.S. jėga. 18-mečio atsakas priminė jo elgesį su "Kauno grūdų" apsauga – atsisukęs smogė prižiūrėtojui. Šį išgelbėjo puiki reakcija.

Po šio išpuolio Š.S. pradėtas dar vienas ikiteisminis tyrimas dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui, panaudojant ar grasinant panaudoti smurtą.

Ambulatorinės ekspertizės nepakako

Šis 18-metis neturėtų užsibūti ir Kauno tardymo izoliatoriuje.

"Kauno dienos" duomenimis, jam jau atlikta ambulatorinė teismo psichiatrinė ekspertizė. Su Š.S. bendravę Kauno 1-osios teismo psichiatrijos ekspertinės komisijos specialistai konstatavo, kad šiuo metu vaikinas tikrai pavojingas visuomenei.

Jie rekomenduoja skirti 18-mečiui stacionarinę ekspertizę Valstybinės teismo psichiatrijos tarnybos Utenos ekspertiniame skyriuje. Leidimą perkelti jį ten turi duoti teismas, nes ši gydymo įstaiga – taip pat su grotomis.

Kaip jau rašyta, iki šiol Š.S. į jokią psichiatrų įskaitą įrašytas nebuvo.

Močiutės versija

Š.S. močiutė, buvusi pedagogė, įsitikinusi, kad anūkui reikia ne psichiatrų, o psichologų pagalbos.

Jos duomenimis, 18-metis veržėsi pas T.Barštį, užvaldytas idėjos pradėti pluoštinių kanapių auginimo verslą. Tam reikia žemės. Viltasi, kad milijonierius T.Barštys galėjo kuo nors padėti.

Kartą jis jau buvo priėmęs Š.S., tačiau po šio pokalbio dvyliktokui pasiūlė maišų krovėjo darbą bendrovės sandėlyje, kuris 18-mečiui buvo per sunkus. Atsisakęs ne tik šio darbo, bet ir atlygio už jį, vaikinas vėl bandė patekti pas T.Barštį, vildamasis, kad šį kartą pokalbis geriau pavyks.

Kartą jau išsisuko

"Arba nusižudysiu, arba ką nors gyvenime pasieksiu!" – ne kartą yra sakęs močiutei Š.S., kurio zodiako ženklas – Ožiaragis.

Prieš kelis mėnesius Kauno policijos patruliai buvo radę šio pluoštinių kanapių auginimo idėjos užvaldyto 18-mečio kišenėse "žolės". Jo močiutė tikino, kad vaikaitis nei rūko, nei geria.

Š.S. gyvena su seneliais. Jo tėvai – išsiskyrę ir sukūrę naujas šeimas, kuriose taip pat turi vaikų. Abu jie – užsienyje, bet 18-mečio nepamiršta. Per pastarąjį gimtadienį Š.S. tėvai jam padovanojo auksinį žiedą ir grandinėlę.

kaip "Kauno dienai" pasakojo 18-mečio močiutė, anūkas šias dovanas užstatė lombarde. Kam jam reikėjo pinigų, pašnekovė nežino. Atlyginimo už dešimt dienų darbo "Kauno grūdų" sandėlyje Š.S. atsisakė, sviesdamas gautus pinigus atgal.

Birželį, kai įkliuvo su "žole", bandė papirkti policijos patrulius, brukdamas šiems 100 litų. Močiutės teigimu, juos dantims taisyti iš Anglijos buvo atsiuntusi motina. Teismas, kuriam buvo perduota pareigūnų papirkimu kaltinto 18-mečio byla, atleido jaunuolį nuo baudžiamosios atsakomybės laiduojant močiutei, bet minėtus 100 litų konfiskavo valstybės naudai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Krienas

Krienas portretas
o čiužinauskaitį jaun patikrinta ?

KLP.LT

KLP.LT portretas
Lietuvos jaunimas zudosi,geria,kaifoja,psichiskai nesveiki kas antras. O tai kas mane apgyns nuo rusu? Kas kariaus uz Lietuva?

tai Danute.

tai Danute. portretas
gal bent papasakok, kaip kovojai tu ir tavo šeimos nariai už Lietuvos laisvę. Jei tau nepatinka, kad pas vadovus galima užeiti tik susidūrus su apsaugininkais, tai tu tai prilygini su laisvės kaina? vadinasi, tu nei kovojai už laisvę, nei ji tau reikalinga. Kas būtų, kai tokie psichiniai ligoniai kada nori, tada ir patenka pas įstaigų vadovus? jau nemažai turime pavyzdžių ir čia, ir užsienyje, kai tokie apsilankymai baigiasi tragiškai. Tačiau šis Danute parašytas komentaras yra tyčinis, užsakytas rublinio kremliaus, kur įsakyta į bet kokį įvykį Lietuvoje reaguoti žodžiais "ne už tokią laisvę kovojome", negi nepastebėjote? Ji, mat, kovojo, tokia Danute ar kiti į ją panašūs. Tai kenkėjai, pasinaudojantys bent menkausia proga paklykauti apie jų kovą "ne už tokią laisvę", tai už kokią laisvę tie apsimetėliai kovojo? už ruskių tankus Lietuvoje?
VISI KOMENTARAI 17
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių