Skandalas Kauno rajone: Garliavos J. Lukšos gimnazija turi būti uždaryta

Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos rekonstrukcija – pavyzdys, kaip aibė atsakingų institucijų nepastebi akivaizdžių statybos reikalavimų pažeidimų. Nepastebi ar užmerkia akis?

Faktą bandė slėpti

Prieš penkerius metus Kauno rajono savivaldybės ir J.Lukšos gimnazijos vadovai džiaugėsi, kad daugiau kaip 700 mokinių galės karčias mokslo šaknis graužti rekonstruotose, dar dažais kvepiančiose patalpose. Tačiau "Kauno diena" išsiaiškino, kad iki šiol kojos į klases negali kelti nė vienas gimnazistas – daugiau kaip už 1,2 mln. eurų bendrovės "Avona" atliktų statybos darbų kokybės ir atitikimo reikalavimams netikrino nė viena atsakinga institucija. Statybos baigimo aktas net nesurašytas, tad patalpos negali būti naudojamas.

Rekonstrukcijos užsakovas Kauno rajono savivaldybė tai bandė slėpti. Už statybas Kauno rajone atsakingas savivaldybės Aplinkos skyriaus vedėjo pavaduotojas Andrėjus Žukauskas prieš kelias savaites oficialiu raštu informavo, kad dėl statybos darbų J.Lukšos gimnazijoje su "Avona" buvo pasirašytos dvi sutartys, kurios įvykdytos sėkmingai. Tačiau žurnalistams toliau besidomint statybomis šiame objekte, paaiškėjo, kad oficialiai statybos nebaigtos – Statybų baigimo aktas neparuoštas, nepasirašytas ir nepriduotas Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI). Įstatymai aiškiai sako, kad neatlikus šių žingsnių rekonstruotose patalpose negalima nei dirbti, nei gyventi. Mokyklos priskiriamos ypatingos svarbos statiniams, kuriems taikomi dar griežtesni reikalavimai. Regis, kad prieš penkerius metus turėjusio įvykti ekspertų patikrinimo nė neketinta organizuoti – procesas pajudėjo tik tada, kai rekonstrukcija susidomėjo dienraštis.

"Inspekcijos Kauno skyrius iš Kauno rajono savivaldybės Aplinkos skyriaus vedėjo pavaduotojo statyboms A.Žukausko telefonu gavo informaciją, kad tik dabar yra ruošiama dokumentacija statybai baigti", – raštu atsakė VTPSI vyriausioji specialistė Vida Aliukonienė.

Mokosi statybvietėje

Didžiausią atsakomybę už statybos projektų įgyvendinimą prisiima rangovas (šiuo atveju – "Avona"), užsakovas (Kauno rajono savivaldybė) ir statybos priežiūrai samdyti ekspertai (bendrovė SDG). Kauno rajono savivaldybė ir "Avona" į klausimą, kodėl statyba nebaigta, net nesiteikė atsakyti, o "SDG grupės" Bendrųjų reikalų direktorė Valė Matijošaitienė pasiūlė atsakymų ieškoti savivaldybėje.

Dėl statinio tinkamumo naudoti sprendžia valstybinė komisija, kuriai visus dokumentus pateikia ir visuose procesuose iki paskutinio momento dalyvauja rangovas, užsakovas ir techninis prižiūrėtojas. O Statybos baigimo aktą privalėjo pasirašyti maždaug dešimties įstaigų ir bendrovių atstovai. Finalinėje pastato revizijoje privalėjo dalyvauti specialistai iš Visuomenės sveikatos centro, Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, Darbo inspekcijos, skirtingus klausimus sprendžiantys energetikai, aplinkosaugininkai, jau nekalbat apie statybos vadovą, užsakovą ir techninės priežiūros vadovą.

Kai kurių šių institucijų darbuotojai švietimo įstaigose lankose reguliariai. Pavyzdžiui, tą daro Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, Kauno visuomenės sveikatos centro specialistai. Jie teigia, kad J.Lukšos gimnazijoje vykdytų patikrinimų metu nepastebėję, jog gimnazijos patalpos tebeturi statybvietės statusą.

"Garliavos J.Lukšos gimnazija planine tvarka tikrinta 2016 m. lapkričio 16 d. Pažeidimų nenustatyta. Anot Visuomenės sveikatos saugos skyriaus vedėjo pavaduotojos Gretos Guogienės ir vyriausiosios specialistės Jovitos Šarkinienės, Kauno rajono Garliavos J.Lukšos gimnazija veikia turėdama leidimą-higienos pasą nuo 2005-06-28", – atsakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vidaus administravimo skyriaus vyriausioji specialistė Kristina Mikalauskienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

zipp

zipp portretas
ale kaip cia makunas susimove,,

cha cha cha

cha cha cha portretas
Baikit svaigti. Ne vien popieriai nesutvarkyti. Dar nepridavus renovuoto objekto, pradėjo per visus galus lysti brokas. Nežiūrint visų pastangų, niekaip nesudaroma komisija kuri ryžtųsi prisiimti atsakomybę už renovuotą mokyklą.

Anonimas

Anonimas portretas
ir kas ant tos lietuvos dedasi-vagia visi,kas netingi ir kas prieina...vaje,vaje...
VISI KOMENTARAI 55
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių