Kauno valdžia vis dar ieško būdų, kaip apsaugoti Pažaislio vienuolyną ir bažnyčią nuo galimo gaisro. Savivaldybėje sudaryta darbo grupė konstatavo, kad būtina nuspręsti, kaip gaisrininkams privažiuoti prie objekto ir gauti vandens liepsnoms numalšinti.
„Apžiūrėjome teritoriją ir pritariame gaisrininkams, kad reikia nupjauti medžius. Priešgaisrinės tarnybos specialistai prašė, kad jiems būtų atlaisvintas privažiavimas prie vandens, jų transportui būtų patogiau apsisukti“, – sakė Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.
Pasak jo, reikėtų nupjauti pakrantėje esančių 15-20 nedidelių medžių, kurie išaugo savaime.
„Nupjauti medžius – tik maža dalis visų būtinų darbų. Mes Pažaislio vienuolyno valdytojoms pateiksime savo rekomendacijas, bet priversti jų neturime galių“, – teigė A.Pakalniškis.
Priešgaisrinės apsaugos specialistų grupė, apžiūrėjusi Pažaislio vienuolyno ir bažnyčios aplinką, reikalauja tvoroje padaryti 3,5 pločio ir 4 m aukščio angą, kad būtų galima įvažiuoti į šventorių. Ansamblį supančioje tvoroje yra ketveri vartai. Per vienerius vartus ugniagesių mašinos įvažiuoti gali, tačiau važiuodamos šiuo keliu jos negali patekti į šventorių.
Šiuo metu Pažaislio vienuolyno teritorijoje vyksta rekonstrukcijos darbai, kurių metu vienoje vietoje tvora buvo išgriauta, todėl šiandien ugniagesiai patektų į teritoriją. Tačiau tai tik laikina išeitis.
„Baigę darbus, jie privalės tvorą atstatyti. Šv. Kazimiero seserų kongregacija turi inicijuoti projekto pakeitimą, tai derinti su Kultūros paveldo departamentu, kad būtų atsižvelgta į gaisrininkų rekomendacijas. Mes už jas negalime to padaryti, o laukti negalima“, – sakė A.Pakalniškis.
Savivaldybės atstovai įžvelgia ir kitą bėdą – vienuolynas neturi ūkvedžio. „Nuvykę į Pažaislį, net neturėjome ko paklausti, kodėl neveikia vandens hidrantas. Suprantama, vienuolės turi savo pareigas, jos negali žinoti tokių dalykų“.
Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas vardijo ir daugiau darbų, kuriuos miestas turės atlikti, kad apsaugotų šį baroko perlą.
„Reikia parinkti vietą, iš kurios ugniagesiams būtų patogiausia pasisemti vandens, jeigu prireiktų gesinti gaisrą. Patogiausia būtų suremontuoti priešgaisrinį rezervuarą, esantį vienuolyno teritorijoje. Jame telpa 120 kubų vandens“, – sakė A.Pakalniškis.
Kiti variantai – vandenį imti iš Kauno marių arba iš kūdros, esančios vienuolyno teritorijoje.
Brangiausias pasiūlymas – nutiesti atskirą vandentiekio šaką į Pažaislį. Tokie darbai galėtų kainuoti apie 1,5 mln. litų. Vis dėlto linkstama prie minties naudoti marių vandenį.
Apsisprendus, kaip apsaugoti Pažaislį, Miesto tvarkymo skyrius darbus galėtų pradėti jau balandžio mėnesį.
Pažaislio ansamblio saugumu susirūpinta po to, kai sausio pabaigoje ugnis nuniokojo Tytuvėnų vienuolyną.
Naujausi komentarai