Tarp geriausiųjų „Robotiadoje“ – ir Kauno jėzuitų gimnazijos komandos

 • Teksto dydis:

Vilniaus parodų centre „Litexpo“ praūžė kasmetinė technologijų paroda „Robotiada“, kuri ir vėl sutraukė gausų varžybų dalyvių ir lankytojų būrį.

Kaip ir kiekvienais metais, parodos metu vyko  FLL (First Lego League) Lietuvos čempionato finalas, kuriame po regioninių varžybų varžėsi 16 stipriausių Lietuvos komandų iš įvairiausių Lietuvos kampelių.

Jau penktus metus iš eilės čempionate varžėsi  ir Kauno jėzuitų gimnazijos komandos, šiemet jų net trys: „LionFish“ (Augustė Tumaitė, 6a, Augustas Bičius, 6a, Andrius Krapauskas, 6d ir Naglis Budrevičius, 7a), „ROBO-SAPIENS“ (Julija Savickytė, 6b, Rusnė Šuopytė, 6b, Liepa Raudoniūtė, 6b, Lukas Pranckūnas, 6c, Aurėja Stanytė, 6b) bei praėjusių metų čempionai „Phoenix“ (Rokas Tarasevičius, 8c, Nojus Baliūnas, 8c, Paulius Dovidaitis, 8d, Goda Milašiūtė, 8a, Povilas Kirna, Im, Dominykas Navickas, PIB, Jonas Krikščionaitis, PIB).

Kaip jau tapo įprasta, komandos varžėsi trijose srityse: robotų varžybose, inovatyvaus projekto bei vertybių pristatymuose. Šių metų tema – hidrodinamika, tad visos užduotys buvo susijusios su vandens judėjimu. Gimnazijos komandos šia tema paruošė inovatyvius projektus. Ketvirtus metus iš eilės absoliučia varžybų nugalėtoja tapo komanda „Phoenix“, nugalėjusi visose trijose srityse ir ant varžybų stalo surinkusi 385 taškus.

Varžybose nuostabiai pasirodė ir komandos „ROBO-SAPIENS“ bei „LionFish“, atitinkamai užėmusios antrąją ir trečiąją vietas, ir robotų varžybose pasiekusios trečią (305 taškai) bei ketvirtą (295 taškai) rezultatus. Ketvirtą kartą čempionais tapę ir puikią komandinę dvasią pademonstravę mokiniai iškovojo teisę atstovauti Lietuvai FLL (First Lego League) pasaulio čempionate, kuris vyks Detroite (JAV), balandžio 25–28 d. Antrąją ir trečiąją vietą iškovojusios komandos savo gabumus taip pat demonstruos tarptautinėje arenoje, jiems atiteko bilietas į atvirąsias tarptautines varžybas Estijoje birželio 6–8 dienomis.

Varžyboms pasibaigus mokiniai labai džiaugėsi ne tik savo pergale, bet ir galimybe dalintis sukaupta patirtimi su kitų komandų nariais bei mokytojais, kurie domėjosi ne tik praėjusių metų Europos čempionatu, bet ir unikaliu komandos roboto dizainu ir programa bei puikia projekto idėja. Didžiausia administracijos bei tėvelių padėka visų trijų komandų treneriui Albertui Juškauskui, kuris neskaičiuodamas darbo valandų atidavė daugiausiai pastangų, kad gimnazijos mokiniai galėtų džiaugtis neeiliniu pasiekimu. Taip pat nuoširdžiai dėkojame visiems, palaikiusiems gimnazijos komandas, o ypač Kirnų šeimai bei tėveliui Dariui, kuris jau daug metų komandą palaiko visose svarbiausiose varžybose.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių