Sugiharos namams japonai įteikė paramą

Koronaviruso pandemija buvo pristabdžiusi ir Sugiharos namų-muziejaus veiklą. Tai sužinoję japonai suteikė paramą, kuri leis toliau pasauliui skleisti diplomato Chiune's Sugiharos idėjas.

Kaune įsikūrusiems Sugiharos namams  koronaviruso krizė kirto itin skaudžiai, nes visame pasaulyje apribota galimybė keliauti, o vienas pagrindinių muziejaus pajamų šaltinių yra lankytojų bilietų pardavimas.

Tai sužinojusi su Lietuva ir Ch.Sugihara siejama Japonijos Gifu prefektūra, joje esantis Jaocu miestelis bei Lietuvos garbės konsulatas Gifu prefektūroje nusprendė suteikti finansinę paramą Sugiharos muziejų valdančiam fondui "Diplomatai už gyvybę". Bendra paramos suma – 70 tūkst. eurų, iš kurios šįkart Sugiharos namams perduota pirmoji dalis, siekianti 30 tūkst. eurų.

Vilmanto Raupelio nuotr.

"Šiemet užklupusi pandemija privertė suvokti, kas yra solidarumas ir atjauta. Išbandymai palietė visus, tarsi užsidarė visos durys, ištuštėjo ir Sugiharos namai, nors pastaraisiais metais į juos plūdo žmonės iš viso pasaulio, ypač iš Japonijos. Karantinas tapo iššūkiu, kaip išlaikyti šią unikalią vietą. Išgirdusi apie mūsų situaciją, Gifu prefektūra nusprendė suteikti paramą, kad Sugiharos namai galėtų išsilaikyti ir tęsti savo misiją. Esame labai sujaudinti ir dėkingi už paramą, be kurios mums būtų labai sunku išgyventi. Ši parama rodo, kad Japonijoje turime tikrų draugų", – teigė fondo "Diplomatai už gyvybę" valdybos pirmininkas Ramūnas Garbaravičius.

Pasak jo, pinigų aukojo ne tik Japonijos miestų atstovai, bet ir paprasti žmonės, kurie didžiuojasi Ch.Sugiharos nuveiktais darbais ir išsaugotomis gyvybėmis.

70 tūkst. eurų – tokia japonų parama per kelis kartus bus įteikta Sugiharos namams.

"Aukojo ir draugai, ir visai nepažįstami žmonės. Aukojo ir ženkliomis sumomis, ir po visai nedaug. Nuostabu, kai žmonės aukoja savo laiką, pinigus, jėgas dėl Sugiharos atminimo išsaugojimo. Toks veiksmas keičia juos ir pasaulį. Šios aukos svarbios ne tiek pinigine išraiška, kiek nuoširdumu", – už japonų paramą dėkojo R.Garbaravičius.

Fondas "Diplomatai už gyvybę" veikia jau daug metų. Per tą laiką buvo nutiesti tvirti tiltai iš Kauno į Japoniją. Tad dabar kauniečius ir japonus sujungė ne tik Ch.Sugiharos atminimas, bet ir draugystės saitai.

"Buvęs Japonijos konsulas Kaune atlieka svarbų vaidmenį, yra kaip istoriškos sąsajos simbolis tarp Japonijos ir Lietuvos. Nemažai japonų turistų, aplankę šią vietą, buvo sužavėti ir dėkingi Lietuvos žmonėms, kad šiuos namus išsaugojo. Tam, kad draugystė dar ilgiau gyvuotų, norisi padėkoti Gifu prefektūros žmonėms", – kalbėjo Japonijos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvai Shiro Yamasaki.

"Ch.Sugihara visuomet liks japonų ir lietuvių atmintyje. Sugiharos namai skleidžia diplomatines idėjas ir stiprina draugystės su Japonija ryšius. Už tai esame dėkingi", – nuotoliniu būdu sakė Gifu prefektūros gubernatorius Hajime Futura.

Ramūnas Garbaravičius (kairėje) ir Hajime Futura (dešinėje)/Vilmanto Raupelio nuotr.

Ch.Sugiharos metai

Lietuvos Seimas šiuos metus paskelbė Sugiharos metais. Šiemet sukanka 80 metų nuo to laiko, kai Ch.Sugihara išdavė "gyvybės vizas" – Japonijos tranzitines vizas žydų tautybės pabėgėliams.

"Ch.Sugihara gelbėjo žmogų po žmogaus, vaiką po vaiko ir kiek daug pasaulyje išgelbėjo. Tai darė tyliai ir pasiaukojamai, tarsi iliustruojant mintį, kad gerus darbus reikia daryti slapta. Labai svarbu išmokti Ch.Sugiharos pamoką, kad ir vienas žmogus, atlikdamas savo pareigą žmonėms, gali išgelbėti pasaulį", – pažymėjo R.Garbaravičius.

Minint "gyvybės vizų" išdavimo 80-metį, planuojama surengti dar ne vieną renginį, skirtą Ch.Sugiharos atminimui. Tikimasi, kad pavyks greitai suvaldyti koronaviruso pandemiją ir Sugiharos namai vėl galės atverti duris iš Japonijos atvykstantiems turistams.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kaunietis

Kaunietis portretas
Prisipažinsiu, man truputį gėda. Japonai gelbėjo žydus, Lietuvos piliečius, nuo ko ? Ir mes, kurių tėvai ar seneliai, GALIMAI prisidėjo prie to, kad juos reikėjo gelbėt, turim gaut išmaldą ...Atleiskit, tai jau didžiulė mūsų problema

Lija

Lija portretas
Kodėl vėl kliūva meras.Svarbu tik paloti. Ir vėl konservai negali pamiršti, kad meras ne iš jų chebros. Gėdos turėtų.

ko japonai stengiasi

ko japonai stengiasi portretas
jei žydams ir muziejaus savininkams dzin ?
VISI KOMENTARAI 10

Galerijos

Daugiau straipsnių