„Spark“ Kaune startuoja su 100 elektromobilių

Elektromobilių trumpalaikės nuomos paslaugas teikianti platforma „Spark“ pirmadienį pradeda veiklą Kaune su 100 elektrinių transporto priemonių.

„Šiandien su džiaugsmu pranešame, jog po septynerių metų veiklos Vilniuje nulinės taršos elektromobilių dalijimosi įmonė „Spark“ plečia savo veiklą į Kauną“, – spaudos konferencijoje Kaune sakė „Ride Share“, teikiančios „Spark“ elektromobilių dalijimosi paslaugą, vadovas Lietuvoje Robertas Jonyla.

Iki šiol elektromobilių nuomos paslauga veikė tik sostinėje.

„Mūsų klientai ilgą laiką teiravosi, kada mes pradėsime savo veiklą Kaune. Tai atsakymas – nuo šiandien, nuo dabar“, – kalbėjo jis.

Į miestą šia proga atgabenta šimtas „Spark“ automobilių, pusė jų – „Volkswagen e-Up“. Paslaugos naudotojai galės vykti tarp miestų ir palikti automobilius ten, kur jiems patogu.

Pasak R. Jonylos, elektromobilių nuomos kaina Vilniuje ir Kaune nesiskirs, į ją įskaičiuotas draudimas, priežiūra ir įkrovimas. Įkrauti elektromobilius klientai galės kelių skirtingų operatorių stotelėse.

Iki šiol būtent įkrovimo infrastruktūros trūkumas, pasak „Spark“ vadovo, buvo pagrindinis trukdis plėtrai Kaune. Šią problemą išspręsti padėjo viešųjų elektromobilių krovimo stotelių tinklo plėtotojai „Eldrive Lithuania“, Kaune šiuo metu įrengę 20 įkrovimo vietų.

„Esame praplėtę tinklą pačiame Kaune – turime daugiau kaip 20 greito įkrovimo taškų, ko šiam miestui labai trūko“, – sakė „Eldrive Lithuania“ vadovas Tomas Tamašauskas.

„Kol kas investicijos apie milijoną (eurų – BNS) siekia, bet tinklas dar yra tikrai mažas. (...) Tai yra dar tikrai maža dalis, ką reikės Kaune padaryti, kad pasiektume ir įgyvendintume tikslus“, – kalbėjo jis.

„Eldrive Lithuania“ taip pat siekia plėsti įkrovimo stotelių tinklą visoje Lietuvoje, įrengti juos tarpmiestiniuose keliuose.

„Spark“ Kaune veiklą pradeda su tais pačiais automobiliais, todėl papildomų investicijų tai nereikalavo.

„Aišku, mes visą investuojame ir atnaujiname savo parką ir šiuo metu grupės investicijos yra virš 60 mln. eurų“, – sakė R. Jonyla.

Kalbėdamas apie planus plėstis į kitus miestus, jis sakė, jog „kol kas reikia pradėti važiuoti Kaune“.

„Spark“ šiuo metu turi per 700 elektromobilių, kurie yra 18-os skirtingų modelių.


Šiame straipsnyje: Sparkelektromobiliai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Buvies Lietuvis

Buvies Lietuvis  portretas
Ar dar ilgai plaus smegenis su tuom masinikemis ekologiskas.Juos pagaminisas tarsesnis nei dizelinio.O plamai yra paskaiciuota puo 10 meteliu sitos elektrines skarbonkes nera perspektivu.Saip Dubajus yra turtinga bet,kaip nekaisa nera tiek dauk elektriniu skarbonkiu. Norvegije jau yra problema nera kur ultilizuoti baterijas masinu skarbonkiu.SEKMES SKARBONKIU STARTA.

oioi

oioi portretas
vienzo privaciam kaune stoteliu ikrovimui nebelieka---eikit po=perku dizeli arba benza!
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių