Nevalytos nuotekos teršia Kleboniškį?

Kauniečiai praneša, kad Kleboniškio miške esantį melioracijos griovį teršia vietinių gyventojų nuotekos. Ši situacija sudomino ir aplinkosaugininkus.

Pasitinka smarvė

"Kauno dienos" skaitytojai pastebėjo, kad netoli pagrindinio Kleboniškio tako, kuriuo nuolat praeina šimtai žmonių, yra melioracijos griovys. Tik čia gaivų gamtos dvelksmą pakeičia kanalizacijos dvokas. Žmonės įtaria, kad smarvės priežastis – į griovį nutiestas vamzdis.

"Kleboniškio miške, prie pagrindinio įėjimo į parką, netoli Briežių tako į esamą griovį yra atvestas fekalinės kanalizacijos vamzdis. Į visą šią sistemą bėga fekalijos, todėl baisiai smirda", – nurodė kaunietė.

Ji tikino, kad nemalonūs kvapai pasitinka einant nuo medinio tilto. Moteris svarstė, kad galbūt kažkas iš vietinių žmonių čia atvedė kanalizacijos vamzdį ir nevalydami savo nuotekų tiesiog paleidžia į griovį.

Į melioracijos griovį bėga, kaip įtariama, nevalytos nuotekos. (Vilmanto Raupelio nuotr.)

Tvarkosi patys

Kauno mieste už nuotekų tvarkymą atsakinga bendrovė "Kauno vandenys", tačiau yra rajonų, kuriose gyventojai tuo turi pasirūpinti patys, įsirengę vietines valymo sistemas. Būtent Kleboniškio miško papėdėje gyvenantys kauniečiai patys turi valyti panaudotą vandenį. Nustatyti, kuris namų ūkis nesilaiko taisyklių ir nuotekas paleidžia tiesiog į griovį, gali būti sudėtinga

"Bendrovės "Kauno vandenys" eksploatuojamų tinklų šioje vietoje nėra. Todėl gyventojai naudojasi vietiniais vandentiekio ir nuotekų valymo įrenginiais. Tikrinti, ar jų į upelį išleidžiamos nuotekos yra išvalytos ir neviršija normų, pagal kompetenciją turi aplinkosaugininkai.

Kai centralizuotų tinklų iki gyventojų sklypų ribos atvesta nėra, jie pagal įstatymus turi teisę patys valyti ir į vandens telkinius išleisti nuotekas. Kitas variantas – kaupti nuotekas specialiuose aplinkosauginius reikalavimus atitinkančiuose rezervuaruose ir samdyti legalius nuotekų išvežėjus, kurie pristato jas į UAB "Kauno vandenys" nuotekų valyklą", – aiškino bendrovės atstovas spaudai Andrius Nenėnas.

Į visą šią sistemą bėga fekalijos, todėl baisiai smirda.

Pasak "Kauno vandenų" atstovo, dažnu atveju patiems valyti nuotekas yra brangiau, nei tai daryti centralizuotai. Be to, jei gyventojai patys įsirengę valymo sistemas, kyla didesnė atsakomybė dėl gamtos teršimo.

"Todėl daugėja prašančiųjų atvesti tinklus iki jų sklypo ribos", – pastebėjo A.Nenėnas.

Pradėjo tyrimą

Aplinkosaugininkai "Kauno dienai" nurodė, kad gautas ne vienas pranešimas dėl melioracijos griovio taršos Kleboniškio miške. Aplinkos sergėtojai ir šį kartą paėmė mėginius bei bandys nustatyti, ar iš tiesų į vamzdį bėga nevalytos nuotekos.

"Kauno aplinkos apsaugos inspekcija (AAI) prieš metus, pagal gautą pranešimą dėl galimos aplinkos taršos nuotekomis, atliko patikrinimą minėtoje vietoje. Jo metu buvo paimti nuotekų mėginiai, iš kurių nustatyta, kad iš vamzdžio nuotekos į aplinką buvo leidžiamos viršijant leistinas normas. Už šį pažeidimą atsakingam asmeniui buvo skirta administracinė nuobauda ir duotas įsipareigojimas nutraukti taršą, kuri buvo įvykdyta.

Griovys yra netoli pagrindinio Kleboniškio pėsčiųjų tako. (Vilmanto Raupelio nuotr.)

Šiandien pranešimų dėl Briedžių take galimos taršos Kauno AAI nebuvo gavusi. Gavę šią informaciją, Kauno AAI pareigūnai skubiai nuvyko į minėtą vietą ir vizualiai nustatė, kad galimai į aplinką patenka nuotekos, neatitinkančios teisės aktų numatytų normatyvų. Aplinkosaugininkai išvietė Aplinkos apsaugos agentūros akredituotą laboratoriją nuotekų mėginiams paimti. Vyksta tolimesnis tyrimas", – tiek apie ankstesnį taršos atvejį, tiek apie dabartinį skundą ir jo eigą dienraščiui pakomentavo aplinkosaugininkai.NAUJAUSI KOMENTARAI

o taip!

o taip! portretas
Montažinės putos, kad ir pačios pigiausios, būtų tobulas sprendimo būdas ir pamoka niekšams. Jei dar vieną- kitą prakiurdytą flakoną įmesti giliau kartu su skudurais. :) Drėgmėje montažinės putos dar geriau kietėja. Neapsikentęs aš taip ir padaryčiau kiaulėms.

makrolflex

makrolflex portretas
porą flakonų makroflexo į tą vamzdį ir galės skęst savo šūduose

Šančiai

Šančiai portretas
Šančiai turi kanalizaciją, bet dar pasitaiko namų, kur gyventojai kakoja į lauko tualetus. Apgailėtina, kad AAD specialistai sako jog nustatyti ar lauko tualetas sandarus ar kiauras yra labai brangu ar net praktiškai neįmanoma, nors smarvė iš už 30 metrų jaučiasi.
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių