Gatvės remontas aleksotiškiams atnešė nelauktų bėdų: ėmė rinktis vanduo

Aleksote esančios Griškabūdžio gatvės remonto laukė daugelis, tačiau jis atnešė nelauktų bėdų ir nerimo, kas bus žiemą. O rangovas su "Kauno vandenimis" atsakomybę verčia vieni kitiems.

Telkšos balos?

Į redakciją paskambinusi Griškabūdžio gatvės gyventoja pasakojo, kad viskas buvo gerai, kol skalda išpiltos gatvės, kurioje buvo naujai įvesta lietaus kanalizacija, nepradėjo trombuoti su volais. Moters manymu, tuomet buvo pažeista arba trūko vandentiekio trasa.

"Prie mūsų kiemo pradėjo šlapti aplink šulinį, pats šulinys pilnas vandens, jo neturėtų tiek būti. Kuo toliau, tuo labiau kyla vanduo šulinėlyje. Prie mūsų kiemo nuolat bala. Labai nesaugu. Juda visas asfaltas, paplautas gruntas", – kalbėjo moteris.

Skaitytojos nuotr.

Ji piktinosi, kad darbus atlikusi "Autokausta" žinojo, moters teigimu, problemą, bet vis tiek paklojo pirmą asfalto sluoksnį. Kaunietė baiminasi, kad jeigu nebus ieškoma, iš kur po asfaltu veržiasi vanduo, situacija nesikeis, gruntas, paklojus antrą asfalto sluoksnį, ir toliau bus plaunamas, ir toliau telkšos balos. "O žiemą bus tragedija. Pašalus iškels visą asfaltą, perniek nueis visai gatvei tvarkyti miesto skirtos lėšos", – vertino moteris.

 

 

Per viršų vanduo beveik bėga iš šulinuko, kuris priklauso Ančios gatvei. "Bet jis yra prie mūsų įvažiavimo kelio", – patikslino pašnekovė.

Pasakė: vanduo fontanu nebėga, tai mes nieko negalime padaryti, nebent užsukti visai gatvei vandenį.

Laukia keturias savaites

Moteris sakė, kad ne kartą kreipėsi ir į "Autokaustą", ir į "Kauno vandenis".

"Pirmą kartą atvažiavo "Kauno vandenų" avarinė, išsiurbė šulinį, pasakė, kad trūkusi trasa, tačiau toliau nieko nedarė. Jau laukiame beveik keturias savaites, kada atvažiuos rangovai, kuriems, kaip sako "Kauno vandenys", perduota visa informacija, bet niekaip nesulaukiame", – dėstė kaunietė.

Anot jos, "Kauno vandenų" atstovai atvykę buvo ir dar kartą. "Pasakė: vanduo fontanu nebėga, tai mes nieko negalime padaryti, nebent užsukti visai gatvei vandenį", – nuoskaudą liejo pašnekovė.

Gedimo nerado

"Kauno vandenų" atstovė žiniasklaidai Vilma Garlinskienė "Kauno dienai" atsiuntė Gamybos skyriaus specialistų komentarą, kuriame teigiama, kad vandentiekio linijoje gedimas ar trūkimas nenustatytas.

"Bendrovė "Kauno vandenys" gavo informaciją, kad po gatvės asfaltavimo darbų drėksta šalia vandentiekio šulinio esanti vieta. Iš šulinio vanduo buvo išsiurbtas, o vėliau rangovams buvo perduota užduotis – patikrinti ir vandentiekio liniją. Atkasus gruntą, gedimo ar trūkimo linijoje nenustatyta. Minėtoje gatvėje linijos atkarpą bus bandoma testuoti vandens nutekėjimo paieškos įranga", – žadėjo Gamybos skyriaus atstovai ir pridūrė, kad "nustačius priežastį ir gedimą, gatvės asfaltavimo darbus vykdžiusi bendrovė "Autokausta" bus įpareigota jį likviduoti".

Griškabūdžio gatvė asfaltuojama, bet iš kažkur vis sunkiasi vanduo, to, gyventojų teigimu, iki remonto nebuvo.

Aleksotiškė, iš "Kauno dienos" išgirdusi, kad vandentiekio linijos – neva sveikos, klausė, kodėl "Kauno vandenų" Avarinės tarnybos atstovai jai ne kartą yra kartoję, kad yra trūkusi trasa ir kad ši informacija perduota rangovams.

Ji sakė dar iš pradžių supratusi, kad situacija taip lengvai nepasikeis, tad nufilmavo ir nufotografavo, kaip atrodė šulinys, kiek jame vandens, ir kad vieta šalia jo ir dar toliau bei asfaltuojama gatvės dalis buvo šlapia, nors nelijo.

"Norėjau turėti įrodymą, kad jeigu kas nors atsitiks, turėčiau įrodymą, kad "Autokausta" užasfaltavo tai, ko jie negalėjo užasfaltuoti", – kalbėjo kaunietė. Jos teigimu, per penkiolika metų, kiek ji gyvena šioje vietoje, panašių bėdų ir šlapiavimo nebuvo.

Rangovas niekuo dėtas?

"Autokaustos" Statybos projektų vadovas Modestas Petrauskas teigė, kad jo atstovaujama bendrovė šiuo atveju niekuo dėta.

"Situacija mums yra žinoma. Vanduo sunkiasi ne iš po asfalto, o renkasi dėl užsikimšusio lietaus surinkimo šulinėlio. Apie situaciją yra informuoti tinklų savininkai "Kauno vandenys", kurie ir turi sutvarkyti šią problemą. Ši problema mūsų atliekamų darbų kokybei įtakos neturėjo. Kai kuriais atvejais pagrindai būna specialiai laistomi dėl geresnio dangos sutankinimo. Antrojo asfalto sluoksnio klojimo darbai yra įtraukti į artimiausius mūsų planus", – komentavo M.Petrauskas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Aš...

Aš... portretas
Atvažiavo Kauno vandenys šiandien... Parodija kažkokia... Visur sausa, o aplink šulinį šlapia..sako nebėga fontanu, žemiausią vieta prie mūsų kiemo todėl bėga į šulinį, nors šulinys aukščiau mūsų kiemo. Tikrai cirkas gastroliuoja toliau... Ištraukė vandenį ir sako žiūrėkit per kiek prisipildys... Sakė veidrodėlis jiem nieko nerodo... Jau net juokas per ašaras paklausius tokiu jų pasakų.

Storas

Storas portretas
Kalvarijos gatvėje irgi bent dvejose vietose balos po lietaus, ryškiai nuolydis neteisingas.

Tai kad

Tai kad portretas
Aleksote - ir ne tik - jau daug metų panašios bėdos... Visokių patogumų diegėjai vis naujas trasas rausiodami sudrapalino senąjį drenažą nepataisomai, o atsakyti, juoba sutvarkyti ką sudąrkę nepageidauja. Jau ne pirmi metai rudenį ir pavasarį rūsius tvindo, kartais ištisi kvartalai plaukia - ir nieko, gyvenam...
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių