Metų kaunietė – D. Bubnienė

Kantrybė, atjauta, unikalumas, nuoseklumas, aukojimasis, stiprybė. Būtent iš šių žodžių pirmųjų raidžių susideda mūsų miesto vardas – Kaunas. "Kauno dienos" skaitytojų ir komisijos nuomone, šias savybes labiausiai įkūnijo Kauno apskrities vyrų krizių centro direktorė Dovilė Bubnienė. Ji tapo konkurso "Metų kaunietė 2014" nugalėtoja.

Nugalėti nesitikėjo

D.Bubnienės pasakojimu, žinia, kad ji pateko į projekto "Metų kaunietė" finalą, buvo labai netikėta. O apie pagrindinį prizą  nė nesvajojo.

"Jaudinausi ir balsas virpėjo, nors įpratusi prie seminarų", – po renginio šypsojosi "Metų kaunietė 2014" nugalėtoja D.Bubnienė.

"Kaune daug talentingų, kūrybingų, protingų, darbščių ir mylinčių moterų. Dauguma jų kasdien tyliai gražina mūsų miestą ir žmonių gyvenimus. Ir kiekvienos šių rinkimų dalyvės veikla savaip įdomi ir reikalinga. Neturiu čia būti – nesu nei Rūta Meilutytė, nei Jolanta Šmidtienė, kurios žinomos, matomos ir garsina miestą", – visiems už ją balsavusiems žmonėms dėkojo D.Bubnienė, kuri didžiąją dalį direktorės pareigų atlieka visuomeniniais pagrindais – be atlygio.

Be šios veiklos, D.Bubnienė yra ir Kauno apygardos Probacijos tarnybos savanorė, visuomeniniais pagrindais veikiančios Kauno miesto šeimos tarybos narė. Vis dėlto arčiausiai širdies jai – psichologės darbas.

"Psichologės darbas yra tai, kas mane motyvuoja. Tiesioginis kontaktas su žmonėmis ir žinojimas, kad skyrei savo laiką ir gebėjimus tam, kam tuo metu tai buvo reikalinga", – kalbėjo Dovilė.

Apdovanojo ministrė

Į "Metų kaunietės 2014" finalą taip pat pateko Kauno moters užimtumo informacijos centro direktorė Jūratė Puidienė, tarptautinio festivalio "Kaunas Jazz" meno vadovė Indrė Jučaitė (ji dėl netrukus vyksiančio "Kaunas Jazz" festivalio reikalų buvo išvykusi į Taliną), Kauno pedagogų kvalifikacijos centro vadovė Rasa Bortkevičienė, Kauno Kalniečių poliklinikos direktorė Virginija Gailienė, Lietuvos gydytojų sąjungos Kauno filialo pirmininkė pediatrė Virginija Lukšienė.

Kauno valstybinėje filharmonijoje vykusiame renginio finale, kur apsilankė daug garbių, žinomų visuomenės, meno, kultūros, verslo atstovų, žiūrovai išvydo vaizdo įrašus, kuriuose buvo pristatytos visos pretendentės. Kiekvieną iš jų apibūdino ir komisijos nariai.

Renginio dalyvių pasveikinti atvyko socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė. Specialų prizą ministrė skyrė V.Lukšienei.

Svečias patyrė krizę

Dalyves sveikino ir gintarinę apyrankę nugalėtojai įteikė Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko žmona Inga, kuri buvo išrinkta Metų klaipėdiete.

"Ja tapau per krizę. Dabar laimėtoja tapo Krizių centro vadovė. Krizė nėra taip blogai. O mano vyrą krizė ištiko jau antrą kartą", – apie tai, kad vyras antrą kartą tapo meru, šmaikštavo I.Grubliauskienė.

Nuo žmonos neatsiliko ir jos vyras V.Grubliauskas, kuris, prieš  pagrodamas trimitu, pajuokavo: "Na, būtų malonu patirti krizę, kad galėčiau apsilankyti pas tokią direktorę, nors manęs turbūt neišleis žmona."

Prizais buvo apdovanotos visos dalyvės. Daugiausia skaitytojų balsų internete sulaukė R.Bortkevičienė, o Kauno moters užimtumo informacijos centro direktorė J.Puidienė pasiūlė rinkti Metų kaunietį ir su nominantėmis pasisiūlė į komisiją.

"Palaikau iniciatyvą pagerbti moteris, jų nuopelnus ir skleidžiamas vertybės. Svarbiausia, kad šis konkursas atskleistų kuo daugiau moteriško žavesio, modernaus požiūrio, mažintų moters nedrąsos jausmą ir įkvėptų kuo daugiau moterų atskleisti savo talentus", – kalbėjo renginio mecenatas – bendrovės "Tete-a-Tete" kazino atstovas Samoilas Kacas.

Komisijoje – du merai

Šešios finalo dalyvės – tradicinis ir neatsitiktinis skaičius. Būtent tiek raidžių sudaro mūsų miesto pavadinimą, kiekvienoje raidėje užkoduotos savybės, kurios, kaip patvirtino patirtis, ir yra svarbiausi kriterijai renkant nugalėtoją: kantrybė, atjauta, unikalumas, nuoseklumas, aukojimasis, stiprybė.

Projekto "Metų kaunietė" vadovė Rūta Miliūtė džiaugėsi, kad ši prasminga idėja sulaukia vis didesnio miestiečių palaikymo.

Į "Metų kaunietę 2014" kauniečiai pasiūlė apie 50 moterų. Iš jų buvo atrinkta 30 dalyvių: visuomenininkių, medikių, sportininkių, menininkių, verslininkių ir kt.

Po itin aktyvaus skaitytojų balsavimo raštu, anketomis, internetu liko dešimt dalyvių, o finalinį šešetuką išrinko komisijos nariai: naujai išrinktas Kauno meras verslininkas Visvaldas Matijošaitis, meras Andrius Kupčinskas, architektas Algimantas Kančas, skulptorius, Nacionalinės premijos laureatas Robertas Antinis, Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyriaus vadovas Gintaras Česonis, profesorius habilituotas daktaras LSMU ligoninės Kauno klinikų generalinis direktorius Renaldas Jurkevičius, kunigas, Kauno dekanato vicedekanas, Kauno arkivyskupijos muziejaus direktorius Evaldas Vitulskis, docentas Kauno valstybinės filharmonijos vadovas Justinas Krėpšta, aktorius, režisierius Andrius Žiurauskas, dienraštį "Kauno diena" leidžiančios bendrovės "Diena Media News" generalinis direktorius Laimutis Genys.

Projekto nugalėtoja buvo išrinkta įvertinus tris balsavimo segmentus – vertinimo komisijos nuomonę, portalo lankytojų balsus ir "Kauno dienos" skaitytojų atsiųstus balsavimo kuponus.

Tikslas – atkreipti dėmesį

Finaliniam renginiui išskirtinumo suteikė ir įspūdingi šokėjų bei dainininkų pasirodymai.

Šventėje nepamirštamų akimirkų dovanojo akordeonistas Martynas Levickis ir styginių kvartetas "SinChronic", berniukų choras "Dagilėlis", Anželikos Cholinos šokio teatras, dainininkė Sigutė Stonytė ir pianistas Jurgis Karnavičius.

Šio prasmingo projekto tikslas – paskatinti apsidairyti ir atkreipti dėmesį į šalia kiekvieno mūsų kuriančias, gydančias, mokančias, veikiančias ir mylinčias moteris. Kiekvienas žmogus yra vertybė, tik dažnai jo deramai neįvertiname. Darbų rutinoje paskęsta ir už kuklumo širmos dažnai slepiasi net ir pačios talentingiausios, geraširdiškiausios, darbščiausios ir veikliausios moterys.

Visų aplinkinių pareiga yra pastebėti, pagerbti ir padėkoti aplinkiniams padedančioms, Kauną savo veikla garsinančioms moterims.

"Metų kauniete 2013" buvo išrinkta menininkė Jolanta Šmidtienė, kauniečiams jau kelerius metus iš eilės dovanojanti Kalėdų stebuklą. Jos sukurtos miesto eglės žavi ir miestiečius, ir miesto svečius.

"Metų kaunietės 2012" rinkimuose triumfavo olimpinė ir pasaulio čempionė Rūta Meilutytė.

Šie rinkimai vyko jau trečius metus, juos organizuoja dienraštis "Kauno diena". Renginio globėja – šalies vadovė Dalia Grybauskaitė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Danute,

Danute, portretas
Sveikinu, bet vis delto nesuprantu is ko gyvenama , jei viskas atliekama veltui, labai noreciau taip pat padeti zmonems (pagal galimybes padedu ir veltui) bet vis tiek reikia uz kazka gauti atlygi?

pušaitė

pušaitė portretas
Egluze pirmiausia išmokite rašyti be klaidų, sėkmės...

Anonimas

Anonimas portretas
saunuole dovile
VISI KOMENTARAI 43
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių