Kaune laukto prekybos centrų šturmo – nė kvapo

 • Teksto dydis:

Karantinas pakeitė ne tik žmonių įpročius, bet ir įpūtė sąmoningumo. Nors šeštadienį miesto prekybos centrai atnaujino savo veiklą, žmonės į ne maisto prekių parduotuves ėjo vangiai.

Po paėjusią savaitę užfiksuotų eilių prie „Senukų“ ir „Depo“ baimintasi, kad žmonių srautai užplūs didžiuosius prekybos centrus, savaitgalį atnaujinusius savo veiklą. Tačiau scenarijus, kurį piešė didžiausi pesimistai, nepasitvirtino – šeštadienio vidudienį juose suskaičiavome vos kelias dešimtis žmonių.

Kauno „Akropolyje“ iki dešimties lankytojų lūkuriavo prie  telekomunikacijų  paslaugas teikiančių salonų. Bene tiek pat suskaičiavome ir prie įėjimo į prekybos centre esančią „Maximą“, kur kiekvienam įeinančiam vidun apsaugos darbuotojas priminė apie būtinybę dezinfekuoti rankas ir apsimauti vienkartines pirštines.

Dezinfekcinėmis priemonėmis privalėjo apsirūpinti visos veiklą pradėjusios parduotuvės, todėl prie įėjimų atsirado ne tik stovai su būtiniausiomis priemonėmis, bet ir informaciniai tekstai, primenantys galiojančią tvarką: einat į parduotuves būtina dėvėti apsaugines kaukes ir pirštines, čiaudint arba kosint užsidengti burną, į prekybos vietą eiti ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, vengti fizinio kontakto ir laikytis 2 m atstumo. Todėl dalis drabužių parduotuvių konsultančių pasimatuotus ir netikusius drabužius lankytojų prašė palikti persirengimo kabinoje arba kabinti juos ant atskiros kabyklos. Kalbintos pardavėjos konsultantės neslėpė, kad grįžti į darbą smagu, tačiau keista, kad nėra anksčiau buvusių srautų.


„Šiandien užsuko gal trys moterys. Atsargiai, lyg bijodamos liestis dirstelėjo į pavasario kolekciją ir išėjo“, –  kalbinta pardavėja-konsultantė vylėsi, kad žmonės mažais žingsneliais atsikratys baimių ir grįš prie savo ankstesniųjų įpročių.

Kauno „Akropolyje“ po pertraukos veiklą atnaujino didžioji dauguma parduotuvių.  Kavinės, restoranai ir pramogų vietos vis dar uždarytos. Šeštadienį neveikė ir kepyklėlė šalia „Maximos“, kurioje anksčiau buvo pardavinėjama kava išsinešimui ir įvairūs skanėstai.

Panašų vaizdą užfiksavome ir prekybos centre „Mega“. Didžiausias judesys buvo „Rimi“ parduotuvėje, tuo metu likusios – ne maisto prekių, buvo praktiškai tuščios. Niekas nesimatavo lengvų, ryškiaspalvių striukių ir trumpų sijonų, nesiteiravo kokios šiųmetės pavasarinės avalynės tendencijos, kelių karatų deimantas auksiniame žiede pirmame stende prie įėjimo ir kokia vaisių lėkštė derėtų prie marmurinio stalviršio virtuvėje. Dalis lankytojų tik smalsiai nužiūrinėjo vitrinas, bet į parduotuves nėjo, kiti iš kišenių traukė mobiliuosius telefonus ir filmavo pustuštį prekybos centrą. 

Vaikščiojant po prekybos ir laisvalaikio centrą bent kelis kartus išgirdome pranešimus, primenančius apie saugaus atstumo laikymąsi, būtinybę dėvėti kaukes ir raginimą dažniau naudoti dezinfekcinį skystį. Pastarojo „Megoje“ sočiai – specialūs priemonių stendai įrengti prie kiekvieno įėjimo, sanitarinių zonų ir kiekvienoje veiklą atnaujinusioje parduotuvėje.

Ramybė vyravo ir kituose prekybos centruose. Antai, „Molas“ ir „Savas“ pranešė savo veiklą pilnai pradėsiantys tik balandžio 27-ąją, todėl daugiausiai žmonių čia sutikome tik maisto prekių parduotuvės.

„Stengiuosi kuo mažiau vaikščioti po viešas vietas. Maistas – būtinas, o nauja rankinė ir bateliai dar palauks“, – „Kauno dienos“ sustabdyta kaukėta mergina tikino, kad drabužiai ir avalynė dabar ne pirmos būtinybės prekės.NAUJAUSI KOMENTARAI

T

T portretas
Oi kaip blogai gyvename i parduotuves tik lekiame vogiame ir visaip kitaip issidirbinejame

Oi

Oi portretas
Siais laikais priviso visokiausiu pisimistiniu zinovu, ekonomistu ir nurasytu orofesoriu kurie raso beleka ir sleidzia neigiama savo nuomone.

Nežinau,

Nežinau, portretas
kur tie žurnalistai vaikščiojo, bet dukra nuo per ilgų eilių ir ilgo laukimo nestojo didžiuosiuose prekybos tinkluose, aš apsiperku periferijoje, bet ir žmonių, ir eilių yra. Juk pavasaris, darbai nelaukia. Nepamiršti laikytis atstumo ir apsaugos priemonių
VISI KOMENTARAI 45
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių