Lampėdžiuose nerimas: miške statys namus?

Vaizdingame gamtos kampelyje gyvenantys kauniečiai sunerimo pamatę, kad viename Lampėdžių sklype sužymėti medžiai bus iškirsti, o Salynų g. 18 sklype prasidės statybos.

Atkreipė dėmesį

Lampėdžiuose esantis Salyno g. 18 sklypas šiuo metu pilnas medžių ir gausiai žaliuoja, tačiau ant kamienų atsirado žymėjimai. Aplinkiniai nerimauja, kad žaliosios erdvės greitai gali nelikti.

„Ir anksčiau buvo kėsintasi išpjauti didelį plotą pušų. Tačiau čia net krūmų negalima pjauti, nes Lampėdžiai yra saugoma teritorija, čia veikia paukščių ir kitų gyvių apsauga.

Medžiai jau sužymėti, tai gal vėl bandys viską išpjauti. Gudrus planas pastatyti čia apie dešimt ar net daugiau namų, nes netoli jau visas rajonas yra. Taip norima didelį medžių plotą tiesiog nušnioti“, – piktinosi „Kauno dienos“ skaitytojai.

Leidimų nėra

Vietos gyventojai pridėjo ir kelias nuotraukas, kuriose matyti, kad medžių kamienai yra pažymėti dažais. Tiesa, žymėjimas neįprastas.

Medžių kamienus kažkas pažymėjo dažais. (Skaitytojo nuotr.)

Ant medžių kamienų dažais yra nubrėžtos linijos. Paprastai želdiniai ženklinami kitaip: tašku, jei medis bus genėjamas, arba kryžiuku, jei medį planuojama visai nukirsti. Tad neatmetama, kad kažkas taip pažymėdamas Salyno g. 18 sklype medžius norėjo žmones suklaidinti.

Svarbu paminėti, kad tai kartu yra ir miško sklypas, kuriame neatlikta išmiškinimo procedūra.

Kauno miesto savivaldybė taip pat „Kauno dienai“ nurodė, kad jokių leidimų minėtame sklype medžių kirtimo darbams neišdavusi.

Nuo statybų neapsaugoti

Visgi Kauno miesto savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Jurga Pakrosnienė pažymėjo, kad minėtas Lampėdžių sklypas yra privatus, todėl statybos jame galėtų vykti. Tačiau dėl teritorijos specifinių savybių visi darbai turi būti griežtai derinami su savivaldybe.

„Minimas sklypas yra privatus, kuriame, pagal bendrąjį planą, leidžiama vienbučių ir dvibučių namų statyba. Svarbu paminėti, kad tai kartu yra ir miško sklypas, kuriame neatlikta išmiškinimo procedūra. Dėl šių priežasčių visi veiksmai šioje teritorijoje privalo būti derinami“, – nurodė specialistė.

Pasak J.Pakrosnienės, Kauno savivaldybė nesulaukusi jokios informacijos apie savininkų ketinimus, o per pastaruosius kelerius metus (nuo pat 2018 m.) nebuvo pateikta ir projektų derinti dėl Salyno g. 18 sklypo. Todėl šiuo metu neaišku, ką savininkai sklype planuoja daryti ir kada galėtų būti šis sklypas pritaikomas asmeniniams poreikiams.


Šiame straipsnyje: Lampėdžiaimedžiaidažais pažymėti medžiaiskaitytojo naujiena

NAUJAUSI KOMENTARAI

senelė

senelė portretas
Penkias dienas kabo straipsnis su esminėmis klaidomis ( vietovės pavadinimas ,klaidingas adreso nurodymas ) ir redakcijai visai "dzin". Gali melagienose pliaukšti ką tik nori - niekas netikrina, neatsiprašo už klaidinimą, redakcija užsiima kažkuo kitu - kurpia sekančias melagienas.

Kaunietis

Kaunietis portretas
Alio rašytojai, ką rūkot, apie ką straipsnis, adresą pažiūrėkit ar dar ką. Aliošos

senelė

senelė portretas
Lampėdžiuose niekada nebuvo ir nėra Salyno g. Tokia gatvė yra Žemutiniuose Kaniūkuose .KD redakcija nesiorientuoja, adresus įmanoma pasitikrinti ir neklaidinti savo skaitytojų, Tai jau nebe pirmas kartas, kaip Žemutiniai Kaniūkai vadinami Lampėdžiais reklamuojant statomus namus, odontologijos kliniką ir kt., matomai dėl populiaresnio pavadinimo. Tokiu būdu galime sulaukti, kad vertelgos Kauną pradės vadinti sakykime Birštonu? Ir tai nesulauks prieštaravimų? Lampėdžius jau beveik pavyko "išplėsti" iki Romainių kalno.
VISI KOMENTARAI 24
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių