Laisvės gynėjų dienos išvakarės Kaune: „Neužmirštuolių pieva“ ir atminimo laužai

 • Teksto dydis:

Laisvės gynėjų dienos išvakarėse Kaune didvyriams suliepsnojo laužai ir pražydo „Neužmirštuolių pieva“.

Renginiai Kaune prasidėjo šv. Mišiomis Kristaus Prisikėlimo bazilikoje. Patriotiškai nusiteikę žmonės rinkosi ir į Laisvės gynėjų dienos koncertą, kuriame pasirodė Kauno vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmų kolektyvai. Taip prasidėjo Kaune 1991 metų sausio 13-ajai atminti skirti renginiai.

Iš Žaliakalnio tą pačią dieną Sausio 13-osios minėjimas persikėlė į miesto centrą, kur Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje buvo surengta pilietinė akcija „Neužmirštuolių pieva“.

Laimučio Brundzos nuotr.

Vėliau virš miesto aidėjo varpų gausmas – muziejaus sodelio bokšte sumontuotus varpus „prakalbino“ kariljonininkė Austėja Staniunaitytė-Proietta.

Vakare kauniečiai rinkosi prie laužų į pilietiškumo akciją „Būkime kartu!“ Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje. Čia dalyvauja Kauno folkloro ansamblis „Žaisa“ bei Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus kadetai. Susirinkusieji galėjo vaišintis arbata.

Kauno tvirtovės VI-ame forte įsikūrusiame Vytauto Didžiojo karo muziejaus Karo technikos skyriuje pirmą kartą vyko nepakartojama patirčių ekskursija „Dainuojančios širdys VS Riaumojantys tankai“, skirta paminėti Sausio 13-osios įvykius. Anot organizatorių, tai – išskirtinė galimybė pirmą kartą iš arti pamatyti dar neveikiančią ekspoziciją.

Ekskursijos metu galima aplankyti visas eksponuojamos technikos aikšteles, šarvuotos technikos aikštėje visus pasitiko riaumojanti karinė technika ir žybsinčios prožektorių šviesos.

Laimučio Brundzos nuotr.

Pirmadienį, kaip skelbiama Kauno miesto savivaldybės pranešime, gyventojai kviečiami Sausio 13-ąją minėti visuotine pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“. Tad, kaip ir visoje Lietuvoje, lygiai 8 valandą dešimčiai minučių languose uždegs vienybės ir atminimo žvakutes.

Po šv. Mišių Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje duris atvers tekstilės studijos „Gijų sodai“ kūrybinės dirbtuvės – Kauno kultūros centre numatytas renginys iš anksto užsiregistravusiems dalyviams „Tapiserijos mozaika: „Lietuva – mano veidas“.

Tame pačiame centre pirmadienio popietę bus atidaryta tarptautinio projekto „25 milijonai dygsnių Kaunui ir pasauliui“ paroda „Kviečia Kaunas 2020. Fluxus Labas! Žaliakalnis“.NAUJAUSI KOMENTARAI

šlykštu kokia veidmainystė

šlykštu kokia veidmainystė portretas
kodėl ne geltona-žalia-raudona, o konservyno prichvatizuotos neužmirštuolės????

Verti padėkos

Verti padėkos portretas
Tų metų įvykius visada miniu,kaip mūsų valios ir tvirtybės išraišką,bet eiti iš namų lyg ir tingėjosi.Tačiau labai džiaugiuosi vis tik nuėjusi į tuos renginius. Buvo labai gražu ir iškilminga-ir tie laužai,ir ta neužmirštuolių pievutė,ir šviesūs aikštėje dalyvavusiųjų veidai.Ačiū tų kraupaus įvykių ir pasiektos pergalės minėjimo organizatoriams.

KLAUSIMAS

KLAUSIMAS portretas
KODĖL SUBOTINO BENDRAI DAR NEPATRAUKTI Į TEISMĄ UŽ ŠMEIŽTĄ?
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių