Virtuali šventė
Seniau Kovo 11-osios proga Karo muziejaus sodelyje vykdavo didelis minėjimas, skambėdavo koncertai ir visur plazdėdavo miestiečių atsineštos vėliavos. Kadangi mūsų gyvenimus vis dar kausto karantinas, masinių renginių ir vėl atsisakyta.
Tačiau patriotiški kauniečiai vis tiek neprarado šventinės nuotaikos ir vietoj masinių renginių rinkosi virtualias pramogas. Miestas pasiūlė pasiklausyti įvairių koncertų, sveikinimų ir saugiai paminėti Lietuvai svarbią šventę. Žinoma, laisvadienis kauniečius išviliojo ir į miestą. Laisvės alėjoje sutikti miestiečiai nešėsi trispalvės spalvų akcentus ir tikino, kad dar viena šventė paminėta šeimos rate.
„Turėdavome tradiciją Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją švęsti miesto centre, tad ir dabar čia atėjome, nors ir nėra skambių koncertų. Tačiau vaikams vis tiek labai svarbu parodyti, kad tai svarbi diena ir reikia ją minėti. Labai norėjosi pasižiūrėti, kaip apšviesta Laisvės alėja. Vakare taip pat lauks trispalvė pica, tad šventinės nuotaikos tikrai netrūksta“, – kalbėjo miesto centre su šeima sutikta Jolanta.
Iš tiesų šventiškai nusiteikusių kauniečių netrūko visame mieste. Miegamuosiuose rajonuose teko stebėti gyventojus, kurie balkonuose kabina vėliavas, o miesto centre dažnas praeivis traukė mobiliuosius telefonus ir norėjo įsiamžinti ties Laisvės alėjoje iškabintomis Lietuvos vėliavomis.
Nesvarbu, kad nėra daug žmonių, bet mes vis tiek žinome, kad jie yra kartu su mumis. Yra labai svarbu atiduoti pagarbą ir taip švęsti.
Atiduota pagarba
Lietuvos Šaulių sąjungos nariai taip pat negalėjo likti nuošalyje, todėl atidavė pagarbą prie „Laisvės“ paminklo bei amžinosios ugnies, kuri dega prie nežinomo kario kapo.
Iš anksto apie šaulių akciją skelbta niekur nebuvo, nes nesinorėjo, kad žmonės būriuotųsi ir taip pažeistų karantino reikalavimus, tad ir patys nustebome šaulius sutikę prie minėtų paminklų. Kalbinti šalies patriotai tikino, kad pagarbą jie atiduoda pakaitomis, o prie „Laisvės“ paminklo bei nežinomo kareivio kapo jie stovi išlaikydami saugius atstumus. Pasak kalbintų Kauno šaulių, Kovo 11-oji yra labai svarbi diena, atvedusi šalį į laisvę ir nepriklausomybę, todėl jie jautė pareigą taip pagerbti tautos didvyrius.
„Atiduoti pagarbą tiems kariams, kurie kovojo už Lietuvos Nepriklausomybę, manau, yra kiekvieno kariškio ir lietuvio pagarba. O taip pagerbti žmones yra didelė laimė. Kadangi karantinas, tai toliau Kovo 11-ąją švęsiu namie su šeima“, – teigė šaulys Justinas.
„Nesvarbu, kad nėra daug žmonių, bet mes vis tiek žinome, kad jie yra kartu su mumis. Yra labai svarbu atiduoti pagarbą ir taip švęsti“, – pasisakė šaulys Aivaras. Jis prasitarė, kad su šeima šią dieną ar yra suplanavęs žygi miške.
Proga pažinti Kauną
Šventinę dieną siūloma sudalyvauti net dviejuose orientaciniuose žaidimuose ir geriau pažinti miesto istorines vietas. Orientacinėse varžybose kauniečiai taip pat dalyvavo šeimomis ar pavieniui, kad būtų saugu ir nereikėtų su gausiu būriu kitų žmonių grūstis viešosiose erdvėse.
Nuo pat Kovo 11-osios dienos ryto išbandyti savo galimybes pakvietė Istorinė Lietuvos Prezidentūra. Atsisiuntus specialią programėlę ir nuskenavus kodą, žmonės gavo užduotis, jas išnarplioję galėjo keliauti pro įvairias istorines Kauno vietas. Orientacinį žaidimą Istorinė Prezidentūra pavadino „11 Laimės stotelių“, tad pėsčiomis buvo galima apeiti nemažą centrinės Kauno dalies atkarpą. Geriausi žaidėjai bus apdovanoti ir specialiais prizais.
Patyrinėti pėsčiomis Kauno kampelius pasiūlė ir miesto atstovai. Po pietų į orientavimosi žaidimą „Laisvės keliu“ iš anksto užsiregistravę kauniečiai pradėjo žaisti. Savo mobiliuosiuose telefonuose jie gavo užduotis, kuriai atlikti buvo numatytas tam tikras laiko tarpas. Užduotys buvo sudėliotos ne eilės tvarka, tad norintys viską padaryti kuo greičiau, turėjo patys atrasti optimalius maršrutus.
„Atradau, kad turiu spragų ir nežinau kai kurių istorinių Kauno momentų, todėl su šeima nusprendėme pasitikrinti žinias ir pabandyti įveikti pateiktus iššūkius. Kai nėra galimybės švęsti taip, kaip būdavome įpratę, reikia rinktis alternatyvas, o šis žaidimas – viena jų“, – sakė „Laisvės keliu“ su vaikais ėjusi Loreta.
Kiti kalbinti kauniečiai tikino, kad tokia pramoga yra labai geras būdas švęsti laisvę, o taip pat tai galimybė su šeima praleisti laiką kartu. Tiesa, buvo ir tokių, kurie pasiilgo masinių renginių ir eitynių, tačiau supranta, kada dabartinėje realybėje tokia veikla nėra galima, todėl nusprendė pasinaudoti visomis galimomis pramogomis, tarp jų ir orientaciniu žaidimu.
„O ką daugiau veikti? Juk niekur kitur išeiti negali, todėl ir nusprendėme pasivaikščioti po miestą. Iš tiesų gal taip švęsti gal ir geriau, nei masinė kolona. Dabar yra taip šeimyniškiau. Nesitikėjau sutikti tiek daug žmonių, kurie žiūri į telefonus ir sprendžia užduotis. Matėme, kaip jie kūrė skanduotes. Iš tiesų labai gražu ir paslaptinga“, – mintimis pasidalijo taip pat užduotis telefone su vyru sprendusi Rasa.
„Kai nėra jokių minėjimų, kažkaip reikia vis tiek pažymėti šią dieną. Norėtųsi masinių renginių, nes tada būna tokia džiugi šventė visiems, visi žmonės būna laimingi ir vienminčiai“, – savo ilgesiu švęsti šventes visiems kartu pasidalijo Saulius.
Naujausi komentarai