Kitokios mokytojos: ateina nauja karta, vaikai individualistai

Dienraščio „Kauno diena“ rašinys

"Anksčiau ne kartą girdėjau besiskundžiant mokytojus, kad, palyginti su ankstesnėmis kartomis, ši yra labai nepriklausoma ir dirbti su ja sunku. Man atrodo priešingai. Šių dienų moksleiviai – smagūs ir protingi. Svarbiausia apčiuopti jų ritmą ir rasti prieigą. Ne mažiau svarbu nubrėžti ribas. Dabar galvoju, kad su klase, kuriai vedžiau pačią pirmą pamoką, visus metus man sekėsi dirbti sunkiau. Kodėl? Neturėjau patirties ir žinių, kaip reikia bendrauti", – įgytomis pamokomis ateičiai džiaugėsi programos dalyvė.

Anksčiau ne kartą girdėjau besiskundžiant mokytojus, kad, palyginti su ankstesnėmis kartomis, ši yra labai nepriklausoma ir dirbti su ja sunku. Man atrodo priešingai.

Projektas "Renkuosi mokyti" – kas tai?

"Renkuosi mokyti" – VšĮ Mokyklų tobulinimo centro (MTC) koordinuojama programa, pritraukianti dirbti jaunuosius savo srities profesionalus. Programa prasidėjo 2007 m. pabaigoje ir yra pasaulinio tinklo, jungiančio panašias programas 35 valstybėse, "Teach For All" narė. Devynerius metus iš eilės kvietusi jaunimą įsilieti į šalies mokyklas, šiemet MTC pradeda naują projektą "Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai". Juo siekiama vadovavimo, ugdymo ir bendravimo pokyčių mokyklų bendruomenėse, įtraukiant ir mokinius, ir mokytojus, ir mokyklų vadovus. Pasak MTC steigėjos Eglės Pranckūnienės, imtis naujojo projekto paskatino įsisenėjusios mokyklų problemos.

"Mokinių pasiekimų tyrimų duomenys rodo, kad penktadalis 15 metų sulaukusių moksleivių neturi bazinio raštingumo. Dėl augančios socialinės ir ekonominės atskirties, taip pat individualizuoto mokymo stokos negerėja mokinių pasiekimų lygis ir  jų pasitenkinimas pačia mokykla. Be to, prognozuojama, kad nuo 2018-ųjų Lietuvoje ims trūkti mokytojų, nes talentingiausi jauni žmonės nenoriai renkasi mokytojo profesiją. Akivaizdu, kad mums reikia programų ir projektų, kurie padėtų mokykloms susidoroti su sudėtingais iššūkiais. To mes ir siekiame", – kalbėjo E.Pranckūnienė. Planuojama, kad projekte "Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai" per dvejus metus iš viso dalyvaus 30 šalies mokyklų. Kiekvienoje iš jų dirbs programos "Renkuosi mokyti" mokytojai, specialūs kvalifikuoti mentoriai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Visuomenei

Visuomenei portretas
Tu visuomene - labiausiai ir nemyli savo vaiku!

Pradines Suzuki mokyklos mokinio mama

Pradines Suzuki mokyklos mokinio mama portretas
Sitos mokytojos yra labai reikalingos naujai 2018 atsidaranciai Suzuki gimnazijai! Kaune! Pabandykite!

Visuomenė nemyli savo vaikų

Visuomenė nemyli savo vaikų portretas
Kada pagaliau baigsime eksperimentuoti su vaikais, kas tik užsimano ir netingi pabandyti. O dar skelbti ir džiaugtis tuo- nedovanotina. Reikėtų visai visuomenei visas jėgas ir finansavimą skirti mūsų ateičiai- vaikams. Ir palaikyti reikėtų kantriai ir iš širdies dar dirbančius, mokančius jaunimą mokytojus, kol visi dar neišsilakstė, nuo įtampos ir patyčių o ne viešinti ir garbinti diletantus, kad ir sėkmingai, bet eksperimentuojančius pagal savo suvokimą su vaikais. Net su gyvūnais taip nesielgiama. Nebematome, kiek daug gražaus jaunimo išmokoma ir išauklėjama įvairiose mokyklose. Mylėkime ir džiaukimės savo gražiais pasiekimais.
VISI KOMENTARAI 22
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių