Kazimiero mugės žvaigždė – avytė Kalėdytė

Šeštadienį Kaziuko mugės Kaune lankytojus džiugino ne tik iki pietų vyravęs saulėtas oras. Šeimos su vaikais plūdo į Rotušės aikštę, kur šiandien ir sekmadienį galima pakalbinti ir paglostyti avytę Kalėdytę.

Jau visoje Lietuvoje žinoma avytė pernai žiemą kartu su mama buvo apsigyvenusi Rotušės aikštėje įrengtoje prakartėlėje, kurią jau ne vienerius metus įrengia Seimo narys Kazys Starkevičius. Avis auginantis ūkininkas tuomet pažadėjo, kad Kalėdytė bus iškepta per Kazimierio mugę, kadangi būdamas mugės sumanytoju ir globėju jis kasmet kauniečius pradžiugina kokiomis nors vaišėmis. Vėliau politikas suabejojo, ar nevertėtų avytės gyvybės išsaugoti ir paprašė portalo kauno.diena.lt lankytojų balsuoti dėl Kalėdytės gyvybės. Absoliuti dauguma skaitytojų panoro, kad avytė liktų gyva.

“Labai tikiuosi, kad žiemą prakartėlėje žmonės jau galės pamatyti ir Kalėdytės palikuonių. Džiaugiuosi, kad žmonės yra gailestingi ir suprato šią akciją, kuria norėjau atkreipti dėmesį į gyvūnų gerovės klausimus. Šiandien visi laikome namuose gyvūnus: ūkyje – didesnius, namie – mažesnius, bet vis tiek dar manau, kad yra problemų, matome įvairių žiauriaus elgesio su gyvūnais atvejų. Todėl tokia akcija, manau, padės ugdyti gerumą”, – sakė K. Starkevičius.

Anot jo, miesto žmonės yra tikrai ištroškę bendravimo su gyvūnais, be to – tai puiki edukacinė pamoka vaikams. “Susidomėjimas didžiulis, žmonės pirmiausia traukia prie šito gyvojo kampelio, o tik po to prie prekybininkų stalų. Mane tai labai džiugina. Šiandien ryte, kai atvežiau avytę, vienas vyras pasakė, kad apie avytę perskaitė laikraštyje ir dėl jos atvažiavo net iš Vilniaus”, – pasakojo K.Starkevičius.

Ne tik mugės, bet ir kalėdinės prakartėlės sumanytojas teigė girdėdavęs vaikus avis vadinant kiaulytėmis, todėl tokia edukacinė programa tikrai jiems ne pro šalį. “Atvažiuoja šeimos su vėžimėliais, gali avytę paglostyti, tik vieno prašau: niekuo nešerti. Tai ne vaikas, kad saldainiais galėtum lepinti”, – šypsojosi ūkininkas.

Šeštadienį K. Starkevičius surengė ir žaidimą, kurio metu reikėjo atsakyti į klausimus apie gyvūnus. Nugalėtojas laimėjo viešnagę politiko ūkyje su vaišėmis tiesiai iš jo paties daržų. Be to, žadėjęs vietoj avies iškepti kiaulę, K. Starkevičius persigalvojo. Anot jo, tai yra gailestingumo akcija, todėl mugės dalyviai vaišinami blynais su sula.

Ūkininkas teigė nakčiai avytę parsivešiantis namo, o sekmadienį vėl Kalėdytė atvyks į Rotušės aikštę, kur lauks savo gerbėjų.NAUJAUSI KOMENTARAI

o mum

o mum portretas
labiausiai patiko exmero kepti blynai!ka,ar jau tiek TIK teBEmoka-a-a-/....

senamiestis

senamiestis portretas
Gaila, kad rotuses aiksteje prie avyciu buvo dideli ir garsus garsiakalbiai. Po pokalbio jie buvo pasukti, kad garsas nekankintu avyciu ir anciuku. Truputi pries tai pagalvoti reiketu

ha

ha portretas
prie ko čia kalėdytė? Turėtų būti Velykėlė. Maistas tikrai prastas ar bent prastai atrodo. O kainos už dalyvavimą mugėje 120 eurų. Išprotįjęs tas organizatorius, arba labai gobšas.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių