Kauno filharmonija pavasarį pasitiks ypatingai

2017 m. pavasario koncertų sezoną Kauno valstybinė filharmonija pasitinka žadėdama netikėtų muzikinių potyrių. Kiekvieną savaitę filharmonijos rūmų durys atsivers kviesdamos į tris keturis koncertus, o sezoną svariai papildys du tradiciniai renginiai: XXVI jaunųjų muzikų festivalis ir jubiliejinę sukaktį pasitinkantis XX a. kompozitorių Edvardo Griego ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionio muzikos festivalis.

Jauni ir pripažinti talentai

Tarp kasmečių tradicinių renginių po Lietuvos nepriklausomybės atgavimo bene ilgiausiai gyvuojantis Jaunųjų muzikų festivalis į Kauną sukvies būrį talentingų vaikų iš viso pasaulio. Jaunieji talentai kovo 29 d.–balandžio 1 d. džiugins publiką ne tik soliniais pasirodymais, bet ir muzikuodami kartu su keletu Lietuvos simfoninių orkestrų.

Norvegijoje esančios Hordalando grafystės ir Kauno miesto draugystės vaisius – 20 metų jubiliejų švenčiantis kompozitorių E.Griego ir M.K.Čiurlionio muzikos festivalis kovo 14–18 d. džiugins spalvinga programa, kurioje girdėsime Lietuvos valstybinį simfoninį orkestrą (LVSO), Kauno miesto simfoninį orkestrą (KMSO), Kauno valstybinį chorą ir kartu su jais pasirodysiančius solistus Kseniją Dubrovskają (smuikas, Vokietija), Mariną Kan (fortepijonas, Norvegija), Ritą Novikaitę (mecosopranas) ir daugelį kitų.

Spalvinga programa "Virš kalnų" klausytojus džiugins Kauno fortepijoninis trio su soliste Egle Šidlauskaite (mecosopranas), fortepijoninės muzikos gerbėjus į garsų fiestą pakvies vienas ryškiausių Lietuvos fortepijoninių duetų – Rūta Rikterė ir Zbignevas Ibelhauptas, o Johanno Sebastiano Bacho kūrybos perlais publiką apibers smuikininkė K.Dubrovskaja ir universalus muzikas, publikai gerai pažįstamas virtuozas iš Rusijos Alexanderis Kniazevas, šįkart prakalbinsiantis Kauno Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios vargonus.

Prisikėlimo belaukiant

Pavasario sezonas kvies klausytojus į aštuonis orkestrų muzikos koncertus, daugelį kurių bus galima aplankyti įsigijus 2017 m. pavasario sezono koncertų abonementą. Girdėsime iškiliausių Lietuvos kolektyvų parengtas originalias ir didingas programas. Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras (LNSO), diriguojamas Modesto Pitrėno, kvies pasiklausyti įspūdingų Leonardo Bernsteino ir Gustavo Holsto kūrinių.

Programos, pavadintos "Nerimo amžiaus muzika", metu taip pat girdėsime talentingą pianistę Guodą Gedvilaitę, garsėjančią originaliomis muzikinėmis idėjomis ir konceptualiu jų įgyvendinimo braižu. Dar vienas susitikimas su šiuo kolektyvu publikos lauks balandžio pabaigoje. Diriguojant ilgamečiam kolektyvo vadovui Juozui Domarkui skambės romantizmo epochos šedevrai, kuriuose atsiskleis svečio iš Lenkijos, vieno ryškiausių Europos smuikininkų Januszo Wawrowskio talentas.

28-ąjį gimtadienį pasitinkantis LVSO drauge su svečiu iš Prancūzijos smuikininku Augustinu Dumay ir Štutgarto (Vokietija) operos teatre dainuojančiu sopranu Lauryna Bendžiūnaite kvies klausytojus į tradicinį koncertą, kurio metu galėsime mėgautis Austrijoje rezidavusių romantikų Johanneso Brahmso ir Gustavo Mahlerio šedevrais.

Sakraliosios klasikos garsais Gintaro Rinkevičiaus vadovaujamas kolektyvas žavės klausytojus bendram projektui sutelkęs gausias solistų pajėgas. Kartu su Kauno valstybiniu choru orkestras atliks didingąsias Franzo Schuberto Mišias Nr. 6 Es-dur ir iškalbingąją Igorio Stravinskio "Psalmių simfoniją".

Kartu su išradingiausiu Lietuvos simfoniniu orkestru minėsime operos primadonos Irenos Milkevičiūtės jubiliejų. Greta iškiliosios solistės dainuos jos dukra Asmik Grigorian, buvusi studentė Joana Gedmintaitė ir taurusis baritonas Vytautas Juozapaitis.

KMSO, diriguojamas Martyno Staškaus ir Vokietijoje gyvenančio dirigento Vilmanto Kaliūno, pasirodys su jaunosios kartos akordeono virtuozu iš Lenkijos Aleksanderiu Stachowskiu ir Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos mokiniais – konkursų laureatais, o Lietuvos kamerinis orkestras kartu su Vroclavo (Lenkija) naujojo muzikos forumo choru ir dirigentu Andrzejumi Kosendiaku atliks programą "Šventų Velykų belaukiant", padėsiančią sukurti šventinę Prisikėlimo laukimo nuotaiką.

Su visa šeima

Svarbią Kauno valstybinės filharmonijos siūlomo repertuaro dalį sudaro edukacinės programos, skirtos jauniesiems klausytojams. Visai šeimai skirtų sekmadienio popiečių metu klausytojai išgirs gausybę muzikinių pasakojimų, padėsiančių atrasti kelią į muzikos ir menų pasaulį.

Į spalvingą muzikinę kelionę, kurios metu skambės Kanados kompozitoriaus Victoro Davies ciklas "Kontinentai", kvies Kauno fortepijoninis trio ir jo bičiuliai, garsųjį Modesto Musorgskio fortepijoninį ciklą originaliai pristatys Valstybinis Vilniaus kvartetas, pagalbon pasitelkęs kontrabosą, keletą aktorių ir šokėjų. Muzikinio teatro "Tamburinas" aktoriai muzikos garsais pasakos pamokančią Coliukės istoriją, o su velykiniais mūsų tautos džiaugsmais, papročiais, dainomis ir giesmėmis supažindins nuoširdžioji tautinės muzikos puoselėtoja Veronika Povilionienė, folklorinis ansamblis "Blezdinga", Kauno sakralinės muzikos mokyklos choras "Cantores David" ir kunigas Vilius Sikorskas.

Romantika kamerinėje aplinkoje

2017 m. pavasario sezono repertuaras neabejotinai pradžiugins kamerinės muzikos gerbėjus. Išradingomis programomis klausytojus vilios gausybė kolektyvų ir ansamblių. Apsilankyti romantiškame Claros Schumann salone kvies Čiurlionio styginių kvartetas ir pianistė G.Gedvilaitė, pasimėgauti retai girdimais fagoto garsų pasažais siūlys šio instrumento virtuozas Andrius Puplauskis ir Eglė Andrejevaitė (fortepijonas), smuiko ir fortepijono duetai liesis festivalio – vasaros akademijos "Ars Lituanica" "Lithuania Concert Tour 2017" prizo laimėtojų koncerte.

Kauno styginių kvartetas tęs tradicinius koncertų ciklus, pristatydamas jaunąjį talentą – baritoną Martyną Beinarį, pasirodydamas su nuolatiniu scenos partneriu, gitaros virtuozu Sergejumi Krinicinu ir prieš šv. Velykas atlikdamas Franzo Josepho Haydno ciklą "Septyni paskutiniai Jėzaus Kristaus žodžiai", kurio prasmę klausytojams aiškins vyskupas Kęstutis Kėvalas.

Baroko muzikos žavesį klausytojams atskleis į kamerinę atlikėjų grupę susibūrę LVSO muzikantai, mylintys nuostabų ir elegantišką šios epochos kūrybinį palikimą, visas Ludwigo van Beethoveno sonatas violončelei ir fortepijonui atliks svečias iš Rusijos, violončelininkas Alexandras Rammas ir pianistas Darius Mažintas, įvairiaspalve programa džiugins tarptautinis klarneto, violončelės ir fortepijono tercetas, elegantiškasis "Trio Agora".NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių