Kaune prasidėjo Muziejų naktis: vaizdai, siurprizai ir įdomybės

Muziejų naktis visuomet sulaukdavo didelio kauniečių dėmesio. Neįprastas formatas – galimybė ekspozicijas apžiūrinėti iki pat vidurnakčio, panašu, kad veiksmingas ir šiemet. Iki vidurnakčio bus atviros daugelio Kauno muziejų durys. Net ir šiuo metu neveikiančių.

Magnetu tapęs aktas

Pirmoji mūsų maršrute – Istorinė Prezidentūra. Kas valandą iki vidurnakčio vyks ekskursijos po muziejaus sodelyje eksponuojamą parodą „Europa Kaune“. Ar ne smalsu, su kuo Pirmosios Lietuvos Respublikos laikotarpiu (1918–1940 m.) bičiuliavomės, bendradarbiavome, konkuravome ar iš ko tiesiog mokėmės?

Taip pat kas valandą galima sudalyvauti ekskursijoje po ekspoziciją „Rūmų istorijos“, pasakojančią apie permainingus paskutiniuosius du šimtmečius. Šią po pirmą aukštą išdėstytą ekspoziciją tikrai verta aplankyti, nes joje aiškiai ir įdomiai pateikta 200 metų šių rūmų, Kauno,  Lietuvos, o kartu ir Europos istorija. Ekspozicija pritaikyta ir nematantiems.

Jurgitos Šakienės nuotr.

Tarp trijų įdomiausių ir vertingiausių šio muziejaus eksponatų neabejotinai pakliūva „labai vertingi ir unikalūs“ tarpukariniai valstybės apdovanojimai. Tokių neturi išlaikę nei latviai, nei estai.

Tačiau neabejotinai didžiausias Istorinės Prezidentūros magnetas yra  Vasario 16-osios aktas. „Srautai baisiniai“, – apie žmonių susidomėjimą ankstesnėmis Muziejų naktimis portalui kauno.diena.lt pasakojo Istorinės Prezidentūros vadovė Renata Mikalajūnaitė. Tačiau minios į muziejų pamatyti akto plūdo ir Vasario 16-ąją, Kovo 11-ąją. „Eilės tokios stovėjo, kad net ir per Muziejų naktis tiek nebūdavo“, – sakė R.Mikalajūnaitė, priminusi, kad metų pabaigoje aktas iškeliaus atgal į Vokietiją, kurios archyvuose buvo rastas.

Garsiosios parodos

M. K. Čiurlionio muziejus – lankytas ne kartą, tačiau norisi grįžti ir grįžti. Skelbiama, kad iki vidurnakčio bus prieinamos visos ekspozicijos, garsioji W. Kentrige‘o paroda, vyks kūrybinės dirbtuvės, edukaciniai žaidimai

Kauno paveikslų galerijoje šįvakar irgi iki vidurnakčio veiks meno pasaulio ikonos Marinos  Abramovič paroda „Būties atmintis“, rengiama kaip įspūdinga videoinstaliacija iš rinktinių šios autorės performansų dokumentacijų ir filmų.

Kaip jau minėjome, iki vidurnakčio bus atviros daugelio Kauno muziejų durys. Net ir šiuo metu neveikiančių. Vienas tokių – rekonstrukcijai uždarytas Lietuvos aviacijos muziejus šįvakar kviečia į ekspoziciją, įkurtą po atviru dangum. Ši ekspozicija atidaroma visam vasaros sezonui. Šeštadienį muziejus žada iš kojų verčiančią staigmeną ir vakaro programą, vertą ir vaikų, ir suaugusiųjų dėmesio.

Muziejaus kieme išrikiuoti orlaiviai ir kitokios Lietuvos aviacijos istorijos įdomybės. Viena tokių – legendinio, vieno pirmųjų Lietuvos karo aviacijos pilotų, Prano Hiksos automobilis „Hudson Essex Terraplane“. Šiuo dar vadintu žemės lėktuvu pilotas važinėdavo būtent po Kauną.

Lauks kitą šeštadienį

Vytauto Didžiojo karo muziejus, šiandien, deja, iš viso nedirbs. Tačiau kitą savaitgalį duoklę atiduos su kaupu.

Gegužės 21-ąją nuo 18 iki 24 val. rengia renginį „Artilerijos istorijos blyksniai“, skirtą vienos reikšmingiausių Lietuvos kariuomenės rūšių – artilerijos – 640 metų jubiliejui.

Tą vakarą bus pristatoma Lietuvos kariuomenės artilerijos istorija, pasakojama apie šios kariuomenės rūšies svarbą mūšiuose, galėsime pamatyti, kaip vyko to laiko karių kovos, sužinoti apie to meto karių kasdienybę. Kariai demonstruos XV a. šarvų rekonstrukcijas, vyks kovos su ilguoju kalaviju pamoko.

Įspūdį sustiprins viduramžių muzikantai ir šokėjai, Lietuvos kariuomenės orkestras, pasipuošęs itin retai matomomis, istorinėmis XVIII a. (1792 m.) LDK gvardijos pėstininkų regimento uniformomis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pilietis

Pilietis portretas
Muzieju naktis gavosi nei siokia nei tokia, muziejai lauke lankytoju iki 24 val.o viesasis transportas net nepasistenge prailginti grafiko.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių