Finansų ministrė – apie ES lėšas: Kauno verslas turi strateginį pranašumą

  • Teksto dydis:

Kauno verslas pakviestas į finalinį galimybių renginį „ES finansavimas: investuok į verslo augimą Kauno apskrityje“. Panašių renginių surengta visoje šalyje.

„Ir iš paraiškų skaičiaus, ir iš susirinkusiųjų aktyvumo matyti – Kaunas domisi finansavimo galimybėmis, nori ir gali jomis pasinaudoti. Lėšų yra daugiau nei per praėjusį programavimo periodą. Lietuva yra suskirstyta į du regionus, tad Kaunas čia gali pasigirti strateginiu pranašumu kaip turintis daug mokslo ir verslo įstaigų“, – atkreipė dėmesį finansų ministrė Gintarė Skaistė.

Kvietimų pretenduoti į ES finansavimą srautas yra nuolatinis. Per visą šį programavimo laikotarpį konkurencingam verslui skirta apie 1,5 mlrd. eurų.

„Į juos sėkmingai pretenduoja ir verslas, ir mokslo įstaigos“, – patikslino ministrė.

Finansų ministrė Gintarė Skaistė. Regimanto Zakšensko nuotr.

ES finansavimo 2021–2027 m. galimybėmis ir perspektyvomis dalijosi G. Skaistė, ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis, Inovacijų agentūros direktorė Romualda Stragienė ir patys verslininkai.

Aktualu: renginyje „ES finansavimas: investuok į verslo augimą Kauno apskrityje“ aptarti einamieji klausimai, dalytasi pasiekimais ir problemomis. Regimanto Zakšensko nuotr.

Renginio, vykusio verslo centre BLC, metu aptartos ir tokios temos kaip investicijos į e. komerciją, produkto žinomumo didinimas, finansinės galimybės eksporto plėtrai, darbuotojų ugdymo potencialas. Pristatyti nauji kvietimai inovatyviems, tvariems produktams kurti, moksliniams tyrimams, eksperimentinei plėtrai ir t. t.

Po pietų ministrė įsitraukė į diskusiją apie saulės elektrinių įrengimą ant viešųjų pastatų. Šiam susitikimui Kauno „Vyturio“ gimnazija pasirinkta neatsitiktinai – ant jos stogo jau metai kaip sėkmingai veikia saulės elektrinė. Savo patirtimi šioje srityje pasidalijo ir Kauno mokyklos-darželio „Rūtelė“ vadovai, Lietuvos saulės energetikos asociacijos atstovas.

Pavakarę aptartas Europos ekonominės erdvės ir „Norway Grants“ finansuotas projektas „Genius loci: urbanizacija ir pilietinė bendruomenė“, skirtas vietinių gyventojų įsitraukimui kuriant Kauno Šančių rajono teritorijos viziją. Projekto metu įgyvendinta virš 70 pilietinį aktyvumą ir partnerystes skatinančių veiklų, inicijuotų pačių gyventojų ir kitų aktyvistų.

Regimanto Zakšensko nuotr.

Į šią diskusiją su ministre G. Skaiste įsitraukė Šančių bendruomenės atstovai, projekto partnerio Kauno technologijos universiteto profesorius Kęstutis Zaleckis, Norvegijos ambasadoriaus pavaduotojas Eirikas Lybergas Bergene‘as.NAUJAUSI KOMENTARAI

Senukas

Senukas portretas
Skaiste gražuole

Finansu ministre

Finansu ministre portretas
Tai kas baisiausia atsitiko Lietuvai

Gereu

Gereu portretas
Patyletu pijoke vagilka
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių