Dovanas dalino trys riteriai

Šeštadienį kauniečius lankė neįprasti svečiai. Artėjant sausio 6-ajai į nepasiturinčių žmonių duris beldėsi ne trys karaliai, o dovanomis nešini ir šarvais vilkintys trys riteriai.

Šeštadienį kauniečius lankė neįprasti svečiai. Artėjant sausio 6-ajai į nepasiturinčių žmonių duris beldėsi ne trys karaliai, o dovanomis nešini ir šarvais vilkintys trys riteriai.

Gražiai supakuotos dovanos ir netikėti lankytojai, vėjuotą šeštadienio popietę atnešę šiek tiek šilumos,  džiugino namų šeimininkus.

„Užeikite kavos“, - kvietė viena Šančiuose gyvenanti senjorė, į kurios duris pasiveldė riteriai. Jei būtų priimtas kvietimas, pasisvečiuoti pas vargingai gyvenančią moterį būtų sugužėję maždaug dešimt žmonių – akcijos organizatoriai, riteriai, savanoriai ir žurnalistai.

„Pavaišinkite kava savo kaimynus“, - atsakė jai akcijos vadovė Elena Jurkutė, rankose laikiusi dar ilgą sąrašą adresų, kur turi nukeliauti dovanos.

Pilietiškai aktyvaus jaunimo organizacija „Baltai juoda“ akciją „Pilietiškos Каlėdos“ rengia jau antrus metus iš eilės. Visą gruodį vykę įvairūs renginiai nesibaigė ir šia akcija prieš Tris karalius. Organizatoriai tikina, kad gerumu reikia dalintis ne tik per šventes, todėl tais žmonėmis, kurie jų žiniomis patiria kažkokių sunkumų, sieks rūpintis visais metais – organizuoti įvairias akcijas, šventes, burti tuos žmones.

„Savanoriaujame įvairiose organizacijose, todėl daugumą žmonių patys pažįstame ir žinome, kur važiuojame. Apie kitus žmones sužinome per įvairias savitarpio pagalbos grupes. Tai yra vargingai gyventys žmonės. Kai kurie iš jų nepatenka į tuos sąrašus žmonių, kurie gauna socialinę paramą, nes yra visai arti tos ribos. Iš šalies atrodo, kad galbūt neblogai gyvena, bet viduje yra sudėtinga padėtis: ar mirė šeimos narys, ar gaisras buvo – įvairių nelaimių nutinka ir tiems žmonėms šiuo metu yra labai sunku“, - pasakojo akcijos organizatorė E.Jurkutė.

Dovanos taip pat buvo parinktos labai individualiai – priklausomai nuo to, ko tam žmogui labiausiai tuo metu reikia: maisto produktai, indai, kiti daiktai. Pas vieną senjorę Šančiuose užsukę riteriai neužmiršo ir jos auginamo dešimtmečio anūko. Berniukas apsidžiaugė gavęs didelį pliušinį meškiną ir paspaudęs rankas šarvuotiems svečiams.

„Kadangi mes esame pilietiškai aktyvaus jaunimo organizacija, tai riteris yra kaip mūsų simbolis – kovojantis vardan bendro gėrio ir mūsų bendruomenės“, - anot E.Jurkutės, dovanojimas yra įsipareigojimas – jis negali būti vienkartinis, o tu turi prisiimti atsakomybę ir tuo žmogumi rūpintis toliau.

„Rūpintis reiškia ne tiek teikti paramą, o priimti jį kaip mano bendruomenės, mano šeimos narį, kad jis nesijaustų atstumtas ir atskirtas. „Pilietiškos Kalėdos“ ir yra rūpinimasis savo šeimos - didelės Kauno miesto bendruomenės nariais, kuriems yra sunku“, - sakė E.Jurkutė.

Dovanas surinkti organizatoriams aktyviai padėjo studentija ir moksleiviai iš Garliavos Jonučių progimnazijos ir gimnazijos, J.Lukšos, Maironio ir Jėzuitų gimnazijų.NAUJAUSI KOMENTARAI

zaika

zaika portretas
Pas vieną senjorę Šančiuose užsukę riteriai neužmiršo ir jos auginamo dešimtmečio anūko. Berniukas apsidžiaugė gavęs didelį pliušinį meškiną...Rimtai???

otto

otto portretas
Aha, dar ir geišomis buvo galima perrengti.

šaunuoliai

šaunuoliai portretas
Smagu. gražus jaunimas auga, šaunuoliai.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių