Didžiausiose Ežerėlio įmonėse – permainų metas

Durpininkų mieste Ežerėlyje klesti ne tik su šiais gamtos ištekliais susijęs verslas. Minkštų baldų gamintoja "Erelita Furniture" plečia gamybą ir padalinį iš Rokų seniūnijos perkėlė į erdvesnes patalpas Ežerėlyje. Didžiausia seniūnijos įmonė – uždaroji akcinė bendrovė "Klasmann-Deilmann Ežerėlis" – stovi ant permainų slenksčio ir iš centro ruošiasi keltis į kitą vietą. Atsiranda naujų smulkių versliukų, senbuviai taip pat nesiskundžia verslo sąlygomis.

Statys naują pastatą

"Per šimtą metų išeksploatavome pelkę, ruošiamės keltis arčiau resursų, į kitą Ežerėlio pusę", – sakė Giedrius Kavaliauskas, bendrovės "Klasmann-Deilmann Ežerėlis" direktorius. Netoli "Ežerėlio vaivorykštės" bendrovė ketina statyti naują pastatą. Jame po vienu stogu bus administracinės patalpos ir remonto dirbtuvės, plovykla, agregatų saugojimo aikštelė-angaras, svarstyklės. Kadangi durpių gavybos agregatai yra dideli ir aukšti, pastato aukštis sieks 9 metrus, tačiau jis nebus didelis – apie 500 kv. metrų ploto.

Statybas planuojama pradėti kitų metų pavasarį, kai tik leis orai. Šiuo metu vyksta rangos darbų konkursas, kurio metu bus parinkta, kas statys naująjį objektą Ežerėlio seniūnijoje. "Tikimės, kad 2020 m. pabaigoje ar 2021 m. pradžioje jau persikelsime į naujas patalpas ir jose žiemosime", – šypsojosi bendrovės direktorius. Senoji durpių pakrovimo rampa bus atlaisvinta, gamtinių išteklių krovimas taip pat vyks naujoje vietoje.

Prieš beveik šešis dešimtmečius, Ežerėlio klestėjimo laikais, pastatyta durpių įmonės kontora nūdienai yra ir per didelė, ir energetiškai neefektyvi. Jau kuris laikas buvo svarstoma, kad pastatą reikėtų renovuoti arba statyti naują. "Ryžtis tokiam žingsniui nėra paprasta. Reikėjo rasti strategiškai gerą vietą. Besibaigiantys ištekliai pelkėje pasufleravo sprendimą – keltis į kitą miesto pusę, arčiau likusių resursų", – pasakojo G.Kavaliauskas.

Tai bus plyno lauko investicija. Šioje vietoje įmonė ketina būti mažiausiai 25 metus. Kai resursai baigsis ir šioje vietoje, Ežerėlio ir aplinkinių vietovių gyventojai neliks be darbo. "Klasmann-Deilmann" vykdo keletą veiklų, viena iš jų – biokuro gamyba, sandėliavimas ir transportavimas. "Ateityje ši bazė būtų naudojama aprūpinant Kauno regioną biokuru", – teigė "Klasmann-Deilmann Ežerėlis" vadovas.

Prieš kelerius metus Tauragės ir Šilalės rajonuose energetiniais augalais buvo užsodinta apie 3 tūkst. ha. Jei ši strategija pasiteisins, nenašiose pakaunės žemėse taip pat planuojama įveisti gluosnių plantacijas.

Sutarta dėl naujo kelio į Ežerėlį

Permainos įmonėje įsiūbavo ir permainas seniūnijoje. Neseniai Kauno r. savivaldybės meras Valerijus Makūnas ir "Klasmann-Deilmann Ežerėlis" direktorius G.Kavaliauskas pasirašė bendradarbiavimo sutartį kartu plėtoti infrastruktūrą Kauno rajone.

Susitarta tiesti naują 2,75 km ilgio vietinės reikšmės kelią nuo Ežerėlio m. Baranausko ir Kauno gatvių iki vietinės reikšmės kelio – Vilemų gatvės Zapyškio seniūnijoje. Ši gatvė jungia du valstybinės reikšmės kelius – Zapyškis–Ežerėlis ir Kačerginė–Juragiai.

Savivaldybė parengė techninį projektą, kurį jau įgyvendina viešąjį pirkimų konkursą laimėjusi UAB "Radė". Sutartyje numatyta darbų pabaiga – 2021 m., tačiau planuojama juos baigti 2020 m. pabaigoje. Projekto vertė – per 1 mln. eurų.

Dirbs dviejose vietose, bet vienoje seniūnijoje

Pernai "Erelita Furniture" įsigijo bankrutavusios "Key Elements" pastatą. "Anksčiau baldus gaminome dviejose vietose: Ežerėlyje ir Rokuose. Persikėlėme iš Rokų ir dabar gamyba vyksta vienoje seniūnijoje", – permainas įvardijo bendrovės direktorė Indrė Madzeliauskienė.

Naujoje vietoje įsigytas ir naujas pjovimo įrenginys. Šie baldų gamintojai planuoja daugiau pirkinių, ketina atnaujinti ir kitą įrangą. Tačiau porolono pjaustymo ir pagalvių kimšimo mašinas ketina montuoti turimose senosiose patalpose Kauno gatvėje 2.

Šis etapas yra persikėlimo, po jo eis gamybos stabilizavimo, o šį keis didėjimo etapas. Užsakymų turime daugiau, nei pajėgiame atlikti.

"Erelita Furniture" gamina minkštuosius baldus ir visą produkciją eksportuoja. Daugiausia Ežerėlyje pagamintų baldų nuperkama Prancūzijoje, Olandijoje, Belgijoje, Švedijoje ir Norvegijoje. Per mėnesį pagaminama apie 1 400 minkštųjų kampų. Kas savaitę iš įmonės teritorijos išvažiuoja dešimt sunkvežimių su įmonės produkcija.

"Kolekciją atnaujiname dažnai, kasmet dalyvaujame tarptautinėse baldų parodose Briuselyje, Stokholme ir kiekvienoje jų pristatome ką nors naujo", – sakė I.Madzeliauskienė.

"Erelita Furniture" vadovė pabrėžė, kad gamybos apimtys didės, tam įtakos labiausiai turės užsakymų kiekis ir pardavimų augimas. "Stengsimės našiau išnaudoti tai, ką turime. Šis etapas yra persikėlimo, po jo eis gamybos stabilizavimo, o šį keis didėjimo etapas. Užsakymų turime daugiau, nei pajėgiame atlikti", – teigė direktorė. Įmonėje dirba 150 darbuotojų, bendrovė drastiškai jų skaičiaus didinti neketina, tačiau ateityje palaipsniui jis turėtų išaugti iki 200.

Ieškos naujos nišos

Anksčiau "Ežerėlio vaivorykštė" vertėsi medžio apdirbimu, impregnavo medieną, tekino kuolus ir gamino lentas, tačiau kai veikla tapo nuostolinga, jos atsisakė. Įmonė jau 15 metų gamina lauko vaikų žaidimų aikštelių įrangą, projektuoja aikšteles ir montuoja įrangą, gamina mažosios architektūros elementus.

"Mūsų lauko vaikų žaidimų aikštelės yra pasklidusios po visą Lietuvą, o štai Kauno miestas ir rajonas kažkodėl mūsų produkciją nelabai mėgsta", – pastebėjo įmonės vadovas Timuras Baliasnyj. Jis džiaugėsi, kad atnaujinant daugiabučių rajoną Ežerėlyje vaikų žaidimų aikštelei įrengti buvo pasirinkta "Ežerėlio vaivorykštės" įranga, šios įmonės produkcijos yra ir vietos vaikų darželyje.

Didžioji dalis aikštelių įrangos gamina Ežerėlyje, o išskirtinumas yra tai, jog stengiamasi išlaikyti lietuviškus – "Eglės žalčių karalienės" ir kitų pasakų motyvus, ant edukacinių žaidimų puikuojasi lietuviški užrašai. "Tuo mūsų įranga skiriasi nuo importuojamos iš Lenkijos ar Rusijos, – pabrėžė T.Baliasnyj. – Be to, būdami vietos gamintojai, mes užtikriname ir "Ežerėlio vaivorykštės" įrengtų aikštelių priežiūrą, atsiradus gedimui, jį pašaliname, turime ir atsarginių detalių. Jei saugumo patikros metu nustatomi trūkumai, mes juos likviduojame, o importiniai įrenginiai stovi kaip stovėję su tais trūkumais."

Įmonės vadovas privalumu laiko tai, kad lauko vaikų žaidimų aikštelių įrangai atsirado aukšti saugumo reikalavimai. "Gamintojai ir produkcija išsirūšiavo, atkrito pigūs Rytų gamintojai, kurie nesugebėjo išlaikyti saugumo reikalavimų, o mums tai yra konkurencinis pranašumas", – tvirtino pašnekovas.

Prieš dešimtmetį "Ežerėlio vaivorykštėje" dirbo gausesnis būrys darbuotojų, o šiuo metu – 12, pasikeitus įmonės profiliui jų reikia mažiau. "Liūdna ir perspektyva, kai baigsis ES parama, reikės imtis ko nors kito, ieškoti nišos. Ne paslaptis, dabar daugiau kaip pusę lauko vaikų žaidimų aikštelių įrengimo finansuoja ES", – atvirai kalbėjo T.Baliasnyj.

Naujame grožio salone teikiamų paslaugų spektras nesusileidžia analogiškoms Kauno įstaigoms.

Sukasi ir smulkieji

Be minėtų įmonių, durpininkų mieste veikia ir bendrovė "Vinapack", šešios parduotuvės. Dviejose bendrovės "Rolasas" parduotuvėje prekiaujama maisto produktais, kasdienės paklausos, namų apyvokos ir buities prekėmis, vienoje mažosios bendrijos "Damija" parduotuvėje – ūkinėmis prekėmis, o kitoje – drabužiais, avalyne, kosmetika.

Parduotuvių savininkas Gintaras Muzikevičius šypsojosi: vystyti verslą Ežerėlyje lengva. "Tačiau taip yra dėl to, kad turiu ir kelias parduotuves Kaune. Jei mano verslas būtų tik Ežerėlyje, būtų sunku. Nėra vienos priežastis, dėl ko, susideda kelios: tai ir perkamoji galia, ir konkurencija. Anksčiau Ežerėlyje buvo aštuonios parduotuvės, dabar liko šešios, tačiau sumažėjo gyventojų, daug jaunimo išvažiavo, o vyresnių žmonių perkamoji galia nėra didelė", – patikslino pašnekovas.

G.Muzikevičiaus parduotuvė stebina prekių gausa, čia galima įsigyti įvairiausių maisto prekių ir buities reikmenų. Parduotuvės savininkas tikino, kad pelningai dirbti leidžia ne tik pasiūla, bet ir tai, kad jam nereikia mokėti už patalpų nuomą.

Nors Ežerėlyje yra ir "Express Market", sėkmingai išsilaiko ir vaisių ir daržovių kioskelis bei šeimos krautuvėlė.

Grožio paslaugos – miestietiškos

"Turime du grožio salonus. Tuo labiausiai džiaugiasi mažus vaikus auginančios mamos ir senjorai, – šypsojosi Ežerėlio seniūnė Vilmantė Macijauskaitė. – Naujame grožio salone teikiamų paslaugų spektras nesusileidžia analogiškoms Kauno įstaigoms: čia atliekamas masažas, ilgalaikis makiažas, ilginamos blakstienos, daromas manikiūras ir pedikiūras. Visos paslaugos – miestietiškos, juk Ežerėlis ir yra miestas."

Naujo grožio salono savininkė Danguolė Grigaliūnienė anksčiau veiklai patalpas nuomojosi, tačiau pamačiusi, kad viename iš Kauno gatvės namų parduodamas butas, jį įsigijo ir patalpas pritaikė grožio paslaugoms teikti.

Sėkmingai veikia ir senasis grožio salonas, čia darbuojasi dvi specialistės: kirpėja ir manikiūrininkė. Abiem grožio salonams Ežerėlyje vietos po saule užtenka, o prieš šventes dar ir eilės susidarys, nepasigražinsi kada sau panorėjusi.NAUJAUSI KOMENTARAI

Paf

Paf portretas
Tobula gamykla, zemiau minimumo tikrai ce nieks negauna ;)

Anonimas

Anonimas portretas
Anksčiau buvo tokia dainelė : ožkos pienas- tai ne sviestas, Ežerėlis- ....rvų miestas, trep trep trep, dun dun dun, įsileisk mane vidun .. ( dar Dundulės laikais) ...

taip

taip portretas
durpiu gavyba vokietijoje visiskai baigta, kasybos firmos juda rytu kryptim. Cia po keliu metu bus "finito la durpynai" va tada idomu kaip bus
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių