Darbo biržoje ankšta ir tarpušvenčiu

Kauno teritorinė darbo birža tarpušvenčiu sulaukia mažiau ieškančiųjų darbo, tačiau eilės vis tiek nusidriekia. Šiuo metu čia registruota beveik 38 tūkst. bedarbių.

Atleistas vos vakar

Penktadienį vieni bedarbiai dairėsi darbo skelbimų lentas, daug daugiau – apie kelios dešimtys – žmonių laukė norėdami užsiregistruoti ar tiesiog pasikonsultuoti su specialistu.

„Mano nuotaika – labai šventinė. Rytoj išskrendu  JAV“, – sakė užsiregistruoti į Darbo biržą atėjusi moteris, nenorėjusi sakyti savo vardo.

Kiti laukusieji eilėje nebuvo taip gerai nusiteikę. „Iš kur gali būti gera nuotaika? Šiandien pirma diena, kai esu bedarbis“, – santūriai kalbėjo statybininkas Jonas Stulginskas.

47 metų vyras abejojo, ar Darbo biržoje gaus gerą darbo pasiūlymą. Tačiau dirbti į užsienį jis važiuotų tik su šeima.

Bedarbystė švenčių nesugadino

25 metų kaunietis Donatas buvo atleistas prieš pat Kalėdas, tačiau, jis tikina, tai švenčių jam nesugadino.

„Rasiu kitą darbą“, – neprarado vilties jaunas vyras.

Jis darbo neteko, kai baigėsi laikotarpis, kurio metu Darbo birža darbdaviui kompensavo dalį jo, jaunimo nedarbo mažinimo programos dalyvio, įdarbinimo išlaidų.

Kokius svarbiausius reikalavimus, jo nuomone, turėtų atitikti darbdavys?

„Jaunam žmogui, manau, svarbiausia geras atlyginimas“, – ilgai nesvarstęs sakė pašnekovas, pabrėžęs, kad .mieliau liktų Lietuvoje.

Darbo neranda dvejus metus

42 metų Danguolė darbo neteko prieš dvejus metus. Iki tol ji dirbo laborante Valstybinėje sėklų ir grūdų tarnyboje.

„Ten išdirbau 20 metų, tačiau po reorganizacijos tapau nebereikalinga“, – nuoskaudos neslėpė bedarbė.

Ji piktinosi, kad iš Darbo biržos iki šiol nesulaukė nė vieno pasiūlymo.

Moteris tikino, kad nesėdi ir neverkšlena, darbo bando ieškotis savarankiškai, tačiau vis nesėkmingai.

„Vien praėjusį mėnesį dalyvavau keturiuose pokalbiuose su darbdaviais“, – teigė ji.

Kaunietė pastebėjo, kad darbo skelbimuose būna rašoma apie vienokias sąlygas, o per pokalbį paaiškėja, jog reikalaujama papildomų gebėjimų. Pavyzdžiui, nuėjusi dėl pakuotojos darbo ji sužinojo, jog tektų tvarkyti ir apskaitą.

Be darbo – kas dešimtas

„Prieššventinis laikotarpis Kauno teritorinėje darbo biržoje išsiskiria tuo, kad ieškančių darbo žmonių aktyvumas šiek tiek sumažėja. Tačiau padaugėja asmenų, dirbančių pagal verslo liudijimus: tai – prekyboje, renginių organizavimo srityje dirbantys asmenys. Tokių laisvų darbo vietų darbdaviai neregistruoja“, – pasakojo Kauno teritorinės darbo biržos Darbo išteklių skyriaus vedėja Inga Balnanosienė.

Gruodžio 1 d. duomenimis, Kauno teritorinėje darbo biržoje buvo registruota apie 37,6 tūkst. bedarbių. Kauno mieste ir rajone nedarbas siekė 9,9 proc. visų darbingo amžiaus gyventojų.

Per lapkritį įregistruoti 3697 bedarbiai, apie 51,8 proc. sudarė vyrai. Lyginant Kauno miesto ir rajono teritorijas, didžioji dalis arba apie 72,1 proc. bedarbių užregistruota Kauno mieste.NAUJAUSI KOMENTARAI

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. (Tai yra 2012 kovo mėnesio tyrimo duomenys) Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje skursta dirbantis jaunimas ir mes su mažiausiomis darbo pajamomis, tokiom sąlygom yra priversti vargti ir mūsų tėvai pensininkai.

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Gyventi oriai Lietuvoje trukdo štai šios partinės gaujos, kurios sukūrė Lietuvą netinkamą žmogui gyventi: - LSDP (Lietuvos socialdemokratų partija) ir gaujos vadeiva Algirdas Butkevičius; - TS LKD (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionių demokratai) ir gaujos vadeiva Andrius Kubilius; - Partija Tvarka ir teisingumas su gaujos vadeiva Rolandu Paksu; - Liberalų ir centro sąjunga su gaujos vadeiva Algiu Čapliku; - Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis ir gaujos vadeiva Eligijus Masiulis. Taip pat Lietuvai yra pavojingi gaujos vadeiva Voldemar Tomaševski su Lietuvos lenkų rinkimine akcija, gaujos vadeiva rusas Viktor Uspaskich su darbo partija ir kiti į juos panašūs. Tai yra nusikalstamos partinės gaujos, kurios dirbtinai skurdina bendruomenės žmones, naikina Lietuvą.

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Kai Lietuva yra prijungta prie ES dviejų dienų neaiškiu referendumu, tai yra sukčiavimas. Kai Lietuvos žmonės priversti išgyventi nežmoniškos socialinės atskirties sąlygomis ES, tai yra sukčiavimas. Kai net Lietuvos žemė yra paversta preke užsieniečiams tik už lengvai spausdinamus pinigus, tai yra sukčiavimas. Lietuva yra naikinama, sukčiaujant. 22 metus partinės gaujos naikino Lietuvą. Negerai. Partinės gaujos, kurios valdė Lietuvą 22 metus, darė nusikaltimus žmogiškumui. Partinių gaujų dėka, Lietuva tapo netinkama žmogui gyventi. Neregėto mąsto emigracija tai byloja. Visos partinės gaujos, prisidėjusios prie Lietuvos naikinimo, turi būti išformuotos.
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių