Praėjusią parą jis nustatytas jau ir vienam Panevėžio pataisos namų, kuriose kali moterys, darbuotojui. Nors pačių kalinių tarpe, remiantis oficialia statistika, COVID-19 dar nėra. Neskaitant atvejo, kai koronavirusas buvo nustatytas dėl kitų negalavimų į gydymo įstaigą patekusiam mažyliui, kurį augino bausmę atliekanti motina.
Kol kas, remiantis statistika, koronavirusas labiau paplitęs tarp įkalinimo įstaigų darbuotojų. Daugiausiai tokių atvejų – net 21 Laisvės atėmimo vietų ligoninėje, esančioje Pravieniškėse. Po to seka Pravieniškių pataisos namai-atviroji kolonija, kurioje COVID-19 patvirtinta šešiolikai darbuotojų.
Kitose įkalinimo įstaigose situacija švelnesnė: Kauno tardymo izoliatoriuje koronavirusas diagnozuotas septyniems darbuotojams, Vilniaus pataisos namuose – penkiems, Marijampolės pataisos namuose – keturiems (du atvejai iš jų – šios įkalinimo įstaigos Kybartų sektoriuje) ir du atvejai – Šiaulių tardymo izoliatoriuje.
Šios dienos duomenimis, iš viso COVID-19 nustatyta 56 įkalinimo įstaigų darbuotojams. Nors tokie atvejai pradėti fiksuoti tik šį rudenį. Per pirmąją COVID-19 bangą pavasarį šalies įkalinimo įstaigos atsilaikė. Šiuo metu saviizoliacijoje yra 61 sergančiųjų pataisos namų darbuotojų kolega.
Jau atlikti beveik šešių tūkstančių bausmių vykdymo sistemos darbuotojų tyrimai. Prevenciškai dėl koronaviruso infekcijos tiriami laisvės atėmimo įstaigų darbuotojai, turintys tiesioginių kontaktų su suimtaisiais ar nuteistaisiais.
Tuo tarpu pastarųjų gretose susirgusiųjų koronavirusu gerokai mažiau – 37. Didžioji dalis jų – 32 atlieka bausmę Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje. Patvirtintas COVID-19 ir trims kaliniams, esantiems Laisvės atėmimo vietų ligoninėje. Po vieną tokį atvejį užregistruota Šiaulių ir Kauno tardymo izoliatoriuje. Pastarajame, kaip jau rašyta, rugsėjo viduryje COVID-19 buvo nustatytas arešto bausmę atlikti atvykusiam nepilnamečiui.
Karantine šiuo metu laikomi 268 šalies įkalinimo įstaigų nuteistieji bei suimtieji. 144 iš jų – kaip naujai atvykę iš Lietuvos teritorijos ar užsienio valstybių. Likę 124 asmenys laikomi karantine, kaip turėję ar galėję turėti kontaktą su sergančiaisiais.
Šiuo metu jau ištirti beveik 3 tūkst. nuteistųjų bei suimtųjų.
Anot Kalėjimų departamento, darbuotojų ir nuteistųjų sveikatos stebėsena pataisos įstaigose vykdoma nuolat. Siekiant užkardyti koronaviruso infekcijos plitimą, taikoma profilaktinių kompleksinių priemonių visuma, matuojama atvykstančių į įstaigą temperatūra. Įstaigų tarnybinėse ir bendrojo naudojimo patalpose, nuteistųjų gyvenamosiose zonose vykdoma dezinfekcija, patalpos valomos. Dezinfekuojamos įstaigos transporto priemonės, ypatingas dėmesys yra skiriamas konvojuoti skirtoms transporto priemonėms.
Be to, darbuotojai ir laisvės atėmimo vietose laikomi asmenys informuoti apie privalomas priemones, skirtas užkirsti kelią virusui plisti (būtinybę laikytis asmens higienos, dezinfekuoti dažniausiai naudojamus paviršius, vėdinti patalpas, stebėti savo savijautą, apie jos pablogėjimą nedelsiant pranešti įstaigos darbuotojams arba tiesioginiam vadovui).
freepik.com nuotr.
Laisvės atėmimo vietų įstaigų tarnybinėse patalpose, darbuotojams visą parą prieinamose saugiose vietose paruoštos apsaugos priemonės. Įstaigų informaciniuose stenduose skelbiama informacija, kaip saugotis nuo koronaviruso, kaip elgtis, pajutus pirmuosius simptomus.
Įstaigų tarnybinėse ir bendrojo naudojimo patalpose, nuteistųjų gyvenamosiose zonose vyksta dezinfekcija, bendruomenė aprūpinama dezinfekcinėmis priemonėmis.
Dalies darbuotojų, kurie nevykdo tiesioginio darbo su nuteistaisiais, darbas organizuojamas nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai būtina atitinkamas funkcijas atlikti darbo vietoje, kad būtų užtikrintas nepertraukiamas įstaigos uždavinių ir funkcijų vykdymas. Atšaukti visi kvalifikacijos tobulinimo, sporto, kultūriniai renginiai, susitikimai, pasitarimai ar kiti susibūrimai įstaigų viduje, jei tai nesusiję su neatidėliotinu įstaigos uždavinių atlikimu ar nėra skiri viruso (COVID-19) rizikai ir pasekmėms suvaldyti.
Iki atskiro Kalėjimų departamento direktoriaus nurodymo, visose laisvės atėmimo vietų įstaigose sustabdytas asmenų, atvykstančių į trumpalaikius pasimatymus su suimtaisiais ir nuteistaisiais, patekimas į šias įstaigas. Nuteistojo ar suimtojo pageidavimu, vietoj vieno trumpalaikio pasimatymo gali būti suteikti trys vaizdo ar telefoniniai skambučiai.
Taip pat uždraudžiamos visų kategorijų nuteistųjų išvykos į namus.
Dėl visuomenės, nevyriausybinių organizacijų atstovų, dvasininkų patekimo į įstaigas kiekvienu atveju individualiai sprendžia laisvės atėmimo vietos įstaigos direktorius.
Naujausi komentarai