Čekiškė atšventė 415-ąjį gimtadienį

Čekiškė – nedidelis, netoli Dubysos įsikūręs miestelis. Rašytiniuose šaltiniuose Čekiškės vardas pirmą kartą paminėtas 1600 m. spalio 6 dieną. Nuo šios datos skaičiuojama miestelio istorija.

Vienas seniausių Kauno rajono miestelių Čekiškė savaitgalį šventė 415 gimtadienį.

Čekiškė – nedidelis, netoli Dubysos įsikūręs miestelis. Rašytiniuose šaltiniuose Čekiškės vardas pirmą kartą paminėtas 1600 m. spalio 6 dieną. Nuo šios datos skaičiuojama miestelio istorija.

1999 m. sausio 12 d. prezidento V.Adamkaus pasirašytu dekretu patvirtintas Kauno rajono Čekiškės miestelio herbas. Gražios mūsų apylinkės ir Dubysa gausiai lankomos turistų, todėl apatiniame herbo skydo lauke pavaizduota baidarė su dviem irklais. Viršutiniame lauke vaizduojamas kviečių vainikas – derlingumo ir gyvybės šaltinis. Herbą sukūrė dailininkas A. Každailis.

Čekiškiečiai – ne tik darbštūs, bet ir norintys ir mokantys linksmintis bei švęsti žmonės. Muzikinio  gyvenimo pagyvėjimas Čekiškėje susijęs su mokytojo A. Liškausko vardu: susikūrė dūdų orkestras, kaimo kapela, akordeonistų ir skudutininkų ansambliai. Miestelio saviveiklininkai buvo ir šiandien yra žinomi ne tik rajone, bet ir visoje šalyje, nes dalyvauja rajoninėse ir respublikinėse dainų šventėse, įvairiuose renginiuose bei festivaliuose. R. ir R. Saltonai taip pat įnešė didelį indėlį į miestelio kultūrinį gyvenimą. Jų vadovaujamuose kolektyvuose dainavo, grojo ir šoko ne vienas čekiškietis.

Kultūrinės tradicijos tęsiamos ir puoselėjamos taip pat šiandien: minimos svarbios valstybinės datos, švenčiamos įvairios šventės, pagerbiami nusipelnę čekiškiečiai. Gražiai čekiškiečiai pasitiko ir 415- ąjį miestelio gimtadienį. Visą savaitę aktyviausi miestelio bendruomenės nariai plušėjo, kad šventinis renginys būtų įsimintinas: sodino gėles,  aikštėje pastatė suolus, pavėsines.

Sekmadienio rytą į miestelio gimtadienį visus kėlė ir ragino kviesliai, mėgėjų dramos kolektyvo ,,Pelėda” nariai ir ilgametis važnyčiotojas Albinas Furmonas. Po Šv. Mišių didžiulė šventės dalyvių eisena grojant dūdų orkestrui pajudėjo miestelio aikštės link. Ten juos pasitiko šventės šeimininkai – seniūnas M. Zavedskas ir bendruomenės pirmininkė L. Rutkauskienė. Po Čekiškės liepomis susirinko daugybė seniūnijos gyventojų ir svečių. Savo atvykimu čekiškiečius pagerbė Seimo nariai R. Popovienė, A. Nesteckis, mero pavaduotojas J. Gurskas ir Vilkijos seniūnas A. Bačiūnas.

Čekiškei savo dainas ir šokius skyrė R. Saltono vadovaujama kaimo kapela ,,Volungė”, senjorų šokių koletyvas ir ,,Volungėlės” šokėjėliai (vadovė J. Girdauskienė), K. Kriščiūnienės ir V. Štilpos duetas. Čekiškiečius linksmino ir svečiai – kaimo kapela ,,Vilainiai” iš Kėdainių.

Šventėje buvo pagerbti patys aktyviausieji seniūnijos gyventojai. Vienas žymiausių čekiškiečių – A. Vaičius, istorikas, kraštotyrininkas – metraštininkas. Tai žmogus, parašęs ne vieną straipsnį, išleidęs ne vieną knygą ne tik apie Čekiškę, bet ir apie visą Kauno rajoną. Už nuopelnus savo gimtajam kraštui jam buvo suteiktas Čekiškės Garbės piliečio vardas. Buvo pagerbtas ir vyriausias mūsų seniūnijos gyventojas A. Kemzūra, kuriam jau 106-eri metai. Taip pat pagerbta ir jauniausia Čekiškės gyventoja Jorūnė Demeniutė.

O koks gimtadienis be torto! Jis buvo gardus ir didelis, todėl visiems užteko paragauti.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių