Bibliotekoje – edukacinis žaidimas vaikams

Liepos 10 d. Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Z. Kuzmickio padalinyje vyko linksmas edukacinis renginys vaikams pavadinimu „Palapinė, kelionė ir muzika Žaislotekoje“. Renginio metu Kauno miesto muziejaus Miko ir Kipro Petrauskų skyrius pademonstravo įdomų edukacinį žaidimą „Palapinė, kelionė ir muzika“, o Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka leido išbandyti Žaislotekos žaislus ir stalo žaidimus.

„Palapinė, kelionė ir muzika“ yra įdomus ir edukacinis žaidimas 1–5 klasių mokiniams, kurio tikslas – sudominti vaikus lietuvių muzika, jos istorija ir ryškiausiomis asmenybėmis. Tai padaryti padeda projekto vedėjų atnešti muzikos instrumentai: smuikas, fleita, trimitas ir klarnetas, taip pat – žaismingos palapinės ir, ko gero, įdomiausias popietės žaislas – didelis odinis kubelis, imituojantis stalo žaidimo kauliuką. Žaidimas „Palapinė, kelionė ir muzika“ yra sukurtas vykdant šiais metais startavusį projektą, kurį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kultūros ministerija. Iniciatyvą taip pat padėjo išpildyti Remigijus Gylys, suprojektavęs pirmąsias pasaulyje tokias įdomias ir unikalias palapines.

Edukacinio žaidimo taisyklės: vaikai, suaugusieji ir visi kiti, norintys dalyvauti, pasiskirsto po lygiai į penkias komandas. Kiekviena iš eilės ridena didelį kauliuką ir su figūrėle paeina tiek langelių, koks skaičius išriedėjo. Figūrėlei užlipus ant langelio su pavaizduotu klaustuku, reikia nueiti prie vieno iš greta stovinčių staliukų, paimti kortelę su klaustuku ir atsakyti į klausimą. Klausimai labai įvairūs: „Kuo opera skiriasi nuo operetės?“, „Kas parašė Lietuvos himną?“, „Kokie yra vyrų balsai?“. Žinoma, net ne visi suaugusieji atsako į tokius klausimus, tad yra palengvinimas – ant palapinių surašyti visi atsakymai. Atsakius teisingai, kauliukas vėl iš naujo ridenamas. Jei figūrėlė užlipa ant paveiksliuko su dėlione – tenka prieiti prie vieno iš staliukų, ant kurių yra sudėtos įvairiausios dėlionės, ir vieną jų sudėti. Figūrėlei atsistojus ant paveiksliuko su instrumentu – sugroti su smuiku, fleita, trimitu arba klarnetu ir t.t. Šis smagus žaidimas tęsiasi iki kol pasiekiamas finišas. O tada galima pradėti iš naujo! Tiems, kurie jau net kelis kartus viską išsprendė arba nori pasiilsėti, biblioteka leido išbandyti įvairiausius stalo žaidimus ir žaislus.

Muziejininkė Deimantė Kondrotaitė iš Kauno miesto muziejaus ir projekto „Palapinė, kelionė ir muzika“ koordinatorė taip pat dalijosi ir pagrindine šio projekto idėja: „Pradinė idėja buvo tokia, kad mes norėjome patekti į atokesnes Kauno vietoves, nes analizuodami muziejaus duomenis pastebėjome, kad iš rajonų vaikai arba, pavyzdžiui, Žiežmarių, kokios Punios miestelio, Alytaus, atvažiuoja pas mus daug daug rečiau. Tai dažnai įtakoja ir transportas, ir lėšų trūkumas. Taip mes norėjome, kad muzika, mūsų muziejus pasiektų ir juos. Taip gimė šitas projektas.“

O štai Kauno V. Kudirkos viešosios bibliotekos Z. Kuzmickio padalinio vadovė Inga Dulinskienė taip pat neslepia pagyrų tokiai iniciatyvai. Jos nuomone, palapinės – tai naujas būdas pažinti muziką.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Kodel taip nemylite lietuviu kalbos, edukacija-lavinimas,auklejimas. Zurnalistai, nebukit issigimeliai, atsipekekit!
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių