Baikeriai jaunimui siūlo gatvę iškeisti į garažą

  • Teksto dydis:

Pasak jo, naujosios įstaigos „garažo“ koncepcija pasirinkta neatsitiktinai, mat naujojo centro iniciatoriai yra būtent prisiekę motociklininkai, puoselėjantys savo plieninius žirgus. Be to, pagalbos ranką jiems visuomet pasirengę ištiesti ir keli baikerių klubai. Vieno jų – „Shadows“ MCC – branduolys apsilankė jaunimo dienos centro atidarymo šventėje.

„Apskritai visa baikerių bendruomenė labai glaudžiai bendrauja tarpusavyje ir palaiko šią idėją bei centro veiklą. Savanoriaujant vaikų dienos centre, šiemet teko prieš Velykas su visa grupe auklėtinių vykti į vieną „klubhauzą“, nes baikeriai nusprendė juos pasikviesti į svečius dažyti margučių. Išvyka suteikė daug įspūdžių ir vaikams, ir mums patiems“, – prisiminė projekto vadovas.

Dėmesys ne vien technikai

Baikeriai tikisi jaunimą užkrėsti „motociklizmo virusu“ ir sudominti technikos vingrybėmis. Jie pasirengę atsakyti į visus su tuo susijusius klausimus ir tapti mokytojais bei pagalbininkais remonto darbuose.

„Pilnos gatvės jaunimo, kuriems tai yra įdomu. Rinkdami seną motociklą ar remontuodami motorolerį, jie dažnai kažkur užstringa tiesiog dėl techninių žinių trūkumo. Tuomet paprastai seka dvi išeitys – ieškoti informacijos patiems internete arba viską mesti ir tuščiai leisti laiką žaidžiant kompiuteriais ir panašiai. Jei iš tos minios mieste zyliojančio jaunimo bent keletą patrauksime turiningesnės veiklos link, tai jau nemažas darbas bus atliktas ir pirmasis tikslas pasiektas.“

„Jaunimo garaže“ atsiras vietos ne vien motociklui, bet ir bagiui ar net kartingui, o galbūt ir restauruojamo automobilio projektui. Juolab kad atviras jaunimo dienos centras nusiteikęs bendradarbiauti su istorinių transporto priemonių išsaugojimo asociacija „Retromobile“. Tarp įstaigos partnerių taip pat numatyti Informacijos technologijų mokymo centras, aklųjų ir silpnaregių sporto klubas „Parolimpietis“ ir kitos organizacijos.

Vis dėlto A. Jukna pripažįsta, kad pasirinkta techninė veiklos kryptis tėra orientyras ir ilgainiui gali keistis pagal poreikius. Net jei į centrą rinksis rankdarbius kuriančios merginos, Maltos ordino savanoriai pasirengę pasiūlyti turiningų veiklų visiems lankytojams: „Jei merginos norės megzti servetėles, kodėl gi ne? Ieškosim pagalbininkių. Visi turime žmonas ir drauges, kurioms tokia veikla nėra svetima, tad tikrai surasime, kas pamokys, patars ir padės. Jei iki šiol nuėjome tiek kelio šiai jaunimo centro idėjai įgyvendinti, tai priešakyje laukiančios smulkmenos mūsų tikrai nesustabdys.“

„Pati pažįstu merginų, kurios neskiria starterio nuo karterio, tad buvimas arčiau technikos daugeliui tikrai išeis į naudą. Be to, nepaisant lyties, motociklams juk beveik nėra abejingų. Tad esu tikra, kad „Jaunimo garažas“ į draugiją pritrauks ir vaikinų, ir merginų, – neabejoja jaunimo darbuotoja Rūta Šmitaitė. – Artimiausiu metu tikimės išgryninti savo tikslinę auditoriją ir jos poreikius. Atitinkamai pagal tai galėsime toliau plėtoti savo veiklas ir netgi keisti patalpų paskirtį. Pavyzdžiui, žaidimams skirtas kambarys gali tapti mokymų klase. Turime išties nemažą erdvę tiek viduje, tiek ir kieme, tad čia turėtų užtekti vietos maždaug trisdešimčiai žmonių.“

Jaunimui įkvėps drąsos

Vilniečiai Maltos ordino paramedikai ėmėsi iniciatyvos mokyklose rengti pirmosios medicininės pagalbos mokymus vaikams, o vėliau rengti atitinkamas varžybas. Neatmetama, kad tokia naudinga veikla gali pasiekti ir Kauno jaunimą.

„Pastebiu, kad neretai jaunų žmonių norus ir svajones stabdo nedrąsumas, kažkokie psichologiniai barjerai. Pasistengsime drauge ir išvien tokias kliūtis pašalinti, kad jauniems žmonėms nereikėtų būti užsisklendusiems po kepurėmis ir gobtuvais. Pavyzdžiui, jau kuris laikas draugaujame su Pociūnų aerodromu ir kitomis organizacijomis. Tad kodėl gi neparodžius jaunuoliams sklandymo ar kitos ne taip dažnai kasdienybėje sutinkamos sportinės veiklos.

Juk svarbiausia juos nukreipti, supažindinti ir sudominti, o toliau savaime atsiras interesas gilintis bei tobulėti“, – įsitikinęs A. Jukna.

Teisinį išsilavinimą turintis vyriškis dirba apsaugos srityje ir dresuoja gyvūnus, o jaunimo dienos centrui skiria didžiąją dalį savo laisvalaikio. Jis neatmeta, kad prireikus savo sukauptomis kinologijos žiniomis pasidalins ir su jaunimu.

Statistika byloja, kad pernai Kaune tūkstančiui gyventojų teko 193 jaunuoliai. Tuo metu mieste veikė vos vienas atviras jaunimo centras.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių