Žydų kultūros paveldo objektus ketinama atverti visuomenei

 • Teksto dydis:

Kultūros ministerijoje vyko kultūros viceministro Rimanto Mikaičio susitikimas su JAV Valstybės departamento specialiąja pasiuntine Holokausto klausimais Cherrie Daniels, Amerikos paveldo užsienyje išsaugojimo komiteto pirmininku Paulu Packeriu ir JAV ambasadoriumi Robertu Gilchristu. Susitikime pasikeista nuomonėmis dėl kilnojamojo ir nekilnojamojo žydų kultūros paveldo išsaugojimo ir sklaidos.

Kultūros paveldo departamento direktorius Vidmantas Bezaras informavo JAV delegaciją apie departamento vykdomus nekilnojamojo žydų kultūros paveldo aktualizavimo projektus, šio kultūros paveldo sklaidos iniciatyvas.

Viceministras R. Mikaitis svečiams papasakojo, kad Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus iniciatyva istoriniame pastate Žemaitijos gatvėje, kuriame prieškariu veikė viešoji „Meficei Haskala“ biblioteka, vėliau – Vilniaus geto biblioteka, planuojama iki 2025 metų įkurti Holokausto Lietuvoje ir Vilniaus geto memorialinį muziejų.

Kultūros viceministras taip pat informavo, kad 2022 m. spalį Vilniuje ketinama atidaryti Lietuvos žydų kultūros ir tapatybės muziejų buvusioje Tarbut gimnazijoje (Pylimo g. 4).

Visi šie pastatai konceptualiai ir funkciškai bus integruoti į istorinį litvakų kultūros maršrutą Vilniuje: Tolerancijos centrą ir Samuelio Bako muziejų Naugarduko g. – Lietuvos žydų kultūros ir tapatybės muziejų Pylimo g. – Holokausto Lietuvoje ir Vilniaus geto memorialinį muziejų Žemaitijos g.

2024 metų viduryje ketinama užbaigti Panerių memorialo Holokausto ir visoms nacizmo aukoms atminti tvarkybą. Dar šiemet lietuvių ir anglų kalbomis pasirodysiančioje kolektyvinėje monografijoje „Nusikaltimų pėdsakai neišnyksta. Masinės žudynės Panerių miške 1941–1944 metais“ (Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejus ir Lietuvos istorijos institutas) bus pristatyti Panerių memoriale vykdytų kompleksinių tyrimų rezultatai.

Žydų kultūros paveldo aktualizavimo projektai finansuojami Europos Sąjungos struktūrinių fondų, Europos ekonominės erdvės mechanizmo, valstybės ir savivaldybių lėšomis.NAUJAUSI KOMENTARAI

JŲ DAUG PRIVEŽTA Į PLIAŽUS, VAIZDAS ŠIURPUS

JŲ DAUG PRIVEŽTA Į PLIAŽUS, VAIZDAS ŠIURPUS portretas
Pliažuose rytais susirenka klibinkščiuojantys pensininkai ir bastosi lįsdami kuo arčiau žmonių. Nesilaiko jokio 2 m atstumo. Suteneriai atveda narkomanių su kreivomis išdžiūvusiomis kojomis ir baisiais veidais, kur tik ką nugenėti ūsai, nuskustos barzdos, priklijuotos blakstienos. Seniam tinka. Perka paslaugas, jos užsidirba dozei. Yra ir senų pigių uosto prostitučių, tos impotentus velka iki moterų pliažo ir vedžioja juos tarp nuogų moterų. Jais niekas nesidomi, ignoruoja.Vėliau susirenka svetimi rusakalbiai žmonės, bjaurių veidų, vyrai pilvoti, nutukę, moterų kaip ir neturi, atsiveda „ono“, būna ir paliegusių idiotų vaikų būrelis, šie nevaldomi, oligofrenai. Jei kokie nutukę seniai atsiveda paaugusias dukras, šios užjuodusios, netaisyklingų proporcijų, plokščios, statinių pavidalo kūnais, bjaurių veidų, išmatų spalvos akimis, dvokia, plaukai pradvisę kaltūnuoti. Bjauru. Jei narkomanės dozei negaus, gali padaryt bet ką. Kviesti policiją neverta, atvažiuos uniformuoti narkodileriai//

vel prasideda zydu mulkinimas ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

vel prasideda zydu mulkinimas ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, portretas
Zydai atvyke buvo basi ir pliki,tik atvyke pradejo sukciauti,gudravoti,zmones isnaudoti,is kur tie visi turtai ogi is paprastu zmoniu kurie veliau zydams tarnavo ,nes zydai zmones apgaudinedavo ir i skolas sufabrikodavo,sitaip jie praturtejo o zmones kiti net numirdavo is bado,siandien zydai rodo turtus kurie buvo statomi is zmoniu nelaimeliu nugyventu,mes jiems sumokejom ko jie dar nori,rado durniu ir vel nori ,nori,nori zydams niekada nera GANA ,NE BE REIKALO KARALIENE IZABELE ZYDUS IS TERITORIJOS ISVARE,NES ZYDAI ATVIRAI JAU SUKCIAVO,ankciau zones buvo mastantys daugiau,dabar vel zydai sukciauja visame pasaulyje,o visi kiti miega,idomu kada zmonija atsibus is amzino miego,,mums zydu paveldu nereikia mes ir taip viska zinom apie ju praeiti,zydai vel nori pinigu,kad kad galetu vel statyti savo objektus,jug jie savo pinigu neleis ,turi zmones sunesti ,

Tiesa

Tiesa portretas
Jie niekada neturėjo jokios nuosavybės. Kai kurie pro šalį prakeliaujantieji šūdvežiai laikinai įsikurdavo ūkininkų tvarteliuose, pigūs nepaklausūs muzikantėliai taip pat. Tai vieša tiesa, jie tebuvo juodžiausių ir negarbingiausių darbų atlikėjai, mokėjo pinigus valstybei ir ūkininkams už tai, kad leido jiems mūsų žeme vaikščioti. Sukūrę nėra nieko vertingo, ištisai vogė visas įmanomas vertybes, įskaitant intelektualinį paveldą talentingų lietuvių. Moterys jų nenorėjo, vargšai varvindavo seiles ir kibdavo prie lietuvių vyrų pirtyse prašydami, kad šie aiškintų savo moterims, jog esą jie yra taip pat "vyrai"... tokia karti tiesa. Moterų jie iš viso neturi, tik apžėlusias barzdomis "ono", todėl nuolat atsigrūda iki Lietuvos, kur gauna pigių šliurių už bokalą alaus ar rašalo stiklinę - kacapės kergiasi ir su gyvuliais, jei kas duoda išgert. Štai, ir Jūsų "paveldas" ir nustokite reklamuotis. Nebejuokinga.
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių