Susitikimas su XVII a. artilerijos genijumi

Grįžti į straipsnį

>aitvarui

>aitvarui portretas
Pastatytas jam paminklas.

aitvaras

aitvaras portretas
Kodel iki siol jam paminklas Lietuvoje nepastatytas,Ar taip lietuviai gerbia savo zymius zmones.Zydams ant kiekvieno kampo stato,o saviems sunkiai gimdo paminklus.Kas per tauta,genofondas matyt sunaikintas per karus ir sukilimus,vien mizniai liko.

augis

augis portretas
Jei koks asilas neturi ka parasyti komentare,tai geriau tegul ir neraso.Cia pora tokiu asilu islindo,po du tris kvailus zodzius parase.

zelemunčikas

zelemunčikas portretas
Visdėlto man praščiokui,norėtūsi žinoti,kas šia kalba kalbėjo ir net sugalvojo rašmenis,jeigu ji buvo net ll-me prieš Kristų amžiuje?Ar tai tokia pat negyva kalba,kaip lietuvio sugalvota esperanto?Jeigu taip,tai žmonijai susikalbėti visoje Žemėje rūpi jau daug tūkstantmečių.

Skaitytojas

Skaitytojas portretas
Gaila, tikrai gaila, kad vertėjas nė vienu žodeliu neužsimena, kas inicijavo, finansavo šio veikalo vertimą bei išleido ją ir padarė prieinamą visuomenei šią knygą....

Kelintas

Kelintas portretas
Dievo isakymas nežudyk

Aleksandras Sakas (2)

Aleksandras Sakas (2) portretas
Sakysit, o Šekspyras? Taip, jo genijus sugebėjo skurdžiomis priemonėmis sukurti puikius kūrinius. Paprastais žodžiais kartais galima pasakyti nepaprastus dalykus. Ir vis tiktai, nėra vykusi ta kalba, kur reikia įsiminti ir žodžio rašybą, ir jo tarimą, kur neužtenka prisistant ištarti savo vardą - dar reikia paraidžiui mokyti jį parašyti... Ar tokia turėtų būti tautų bendravimo kalba? Manau, didžiausia Renesanso klaida - atsisakyti lotynų kalbos - kada nors turės būti ištaisyta. Kada? Kai ateisim į protą.

Aleksandras Sakas (1)

Aleksandras Sakas (1) portretas
Europos civilizacija kilo iš lotynų ir plito per lotynų kalbą. Graži, skambi, lanksti, turinti turtingą palikimą kalba. Daug šimtmečių ji Europai buvo mokslo, politikos, tautų bendravimo kalba. Jokiai gyvai tautai lotynų kalbos vartojimas neteikia privilegijų, kaip kad buvo TSRS su rusų kalba ar dabar su anglų kalba. Beje, anglų kalba - kaip reta skurdi. Pažiūrėkit, įvairiausiems reiškiniams pavadinti ten vartojamas vienas ir tas pats žodis, kai lietuviai kiekvienam jų turi po atskirą žodį, ar net kelis. Gramatika - primityvi, lyg dirbtinės kalbos. Kur lietuviai vienu žodžiu ir gausybe priesagų išgauna kokį nori veiksmo ar laiko niuansą, ten anglai priversti naudoti dar du tris pagalbinius žodžius. Štai, ką daro kalbos ir jos gramatikos susinimas, kai atrofuojasi asmenavimas, linksniavimas ir kitos kalbos raiškos priemonės!

gerai. issilaikes.

gerai. issilaikes. portretas
XVII. amziaus. artilleristas

eina sau

eina sau portretas
kaip ilgai gyvena 'genijus'.
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių