Muzikinės popietės – visai šeimai

Kauno valstybinė filharmonija, džiaugdamasi vis didesnio jaunųjų klausytojų ir giliau muzikos paslaptis pažinti norinčių šeimų susidomėjimo sulaukiančio renginių ciklo "Muzikinės popietės visai šeimai" populiarumu, spalio 2-ąją pristato pirmąjį popiečių projektą.

Sekmadienio koncertas, remiamas Mstislavo Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo, supažindins su jaunaisiais atlikėjais iš Vokietijos.

Violončelės genijus maestro M.Rostropovičius yra pasakęs: "Galbūt po vieną mes galime nuveikti ne tiek daug, tačiau bendros mūsų pastangos gali pakeisti pasaulį. Darbo užteks visiems ir veikti privalome nedelsiant." Vadovaudamasis šia ištarme intensyvią ir itin reikalingą veiklą vykdo M.Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondas "Pagalba Lietuvos vaikams".

Prieš trylika metų įkurtas fondas remia muzikai, mokslui ir sportui itin gabius vaikus. Bėgant metams daugeliui šio fondo remtų vaikų ne tik pavyko įgyvendinti savo svajones, bet ir pasirodyti žinomiausiose pasaulio scenose, groti kartu su puikiais orkestrais, tapti pripažintais muzikais. Fondas ne tik skatina išskirtinių gabumų vaikų ugdymą, bet ir teikia pagalbą vaikams, sergantiems retomis ligomis, bendradarbiaudamas su kitais fondais organizuoja talentingų jaunųjų atlikėjų iš užsienio šalių pasirodymus Lietuvos scenose.

Spalio 3-ioji Vokietijai – ypatinga šventė. Tai Vokietijos vienybės diena – vienintelė nacionalinė šventė šioje šalyje, patvirtinta valstybine sutartimi. Šventė švenčiama nuo 1990 m. ir skirta Vokietijos suvienijimui, t.y. Vakarų ir Rytų Vokietijos valstybių susijungimui, paminėti. Minint šią iškilią šventę M.Rostropovičiaus fondas, bendradarbiaudamas su fondais "Fasel" ir "Köhler-Osbahr" Kauno valstybinėje filharmonijoje pristatys koncertinę programą, kurią atliks jaunieji talentai iš gyventojų skaičiumi gausiausios Vokietijos žemės – Šiaurės Reino-Vestfalijos.

Koncerte pasirodys trys talentingi jaunuoliai. Jauniausias iš jų – dvylikametis saksofonininkas Lewinas Losemannas. Jis mokosi Duisburgo "Landfermann" gimnazijoje, yra Reino "Deutschen Oper" teatro vaikų choro bei Duisburgo muzikos ir dailės mokyklos vaikų orkestro narys. Berniukas trejus metus iš eilės pelnė prizines vietas nacionaliniame konkurse "Jugend musiziert" (Jaunimas muzikuoja), o prieš trejus metus už muzikinius pasiekimus pelnė "Köhler-Osbahr" fondo premiją.

Kitas įvairialypiais talentais apdovanotas jaunuolis, kurį išgirsime Kauno filharmonijos scenoje – šešiolikmetis Sami Kim. Jaunasis smuikininkas šiuo metu mokosi Duisburgo muzikos ir dailės mokykloje. Smuiko pamokas jis pradėjo lankyti būdamas septynerių, po metų paraleliai ėmė tobulinti grojimo fortepijonu įgūdžius. Charizmatiškas vaikinas daug koncertuoja, būdamas Reino "Deutschen Oper" teatro vaikų choro nariu pasirodo operos spektakliuose ne tik kaip choristas, bet ir atlikdamas solo partijas.

Trečiasis muzikinės popietės svečias Knutas Hanßenas skaičiuoja 24-uosius gyvenimo metus. Kelne gimęs jaunuolis fortepijonu pradėjo groti būdamas šešerių. Jo lankytų mokyklų sąraše puikuojasi Diuseldorfo Roberto Schumanno aukštoji muzikos mokykla, Kelno muzikos ir šokio universitetas bei Miuncheno konservatorija, kurioje jis sėmėsi orkestrinio dirigavimo žinių. Šiandien ne vieno prestižinio konkurso laureatas, remiamas fondo "Köhler-Osbahr", aktyviai koncertuoja Diuseldorfe, visoje Vokietijoje ir užsienyje. Jo atliekamas Ludwigo van Beethoveno Koncertas Nr. 2 fortepijonui skambėjo Kelno miesto operos teatre ir puikiojoje Nasau pilyje.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių