Menininkas, nuolat einantis link šviesos

 • Teksto dydis:

Balandžio 1 d. Kauno paveikslų galerijoje atidaroma vilniečio tapytojo Vytenio Lingio personalinė paroda „Šešėlio šviesa“. Joje atsiskleis 40 metų nuolat kintantis autoriaus kūrybinis kelias.

Nors daugiausiai dėmesio skiriama tapybai, šalia bus eksponuojami ir piešiniai, scenografijų bei instaliacijų dokumentacija, filmas pagal Romo Lileikio ir Kipro Mašanausko „Rekviem“.

Scenografo patirties turintis menininkas nusiteikęs pastebimai pakeisti ir žiūrovams įprastą Kauno paveikslų galerijos ekspozicinės salės vaizdą. Tam bus pasitelkta per 50 papildomų šviestuvų, neįprasti kūrinių eksponavimo būdai, specialiai šiai parodai ant sienos bus kuriamas laikinas piešinys. Taigi parodos metu bus galima ne tik išsamiai susipažinti su V. Lingio kūrybos visuma, bet ir pamatyti, kaip kūrybiškas požiūris gali pakeisti aplinką.

Šiandien V. Lingys žinomas kaip elegantiškos linijos ir subtilios baltų tonų paletės meistras. Link abstrakcijos artėjančiose drobėse – rytietiškos estetikos, Vakarų dailės istorijos ir gamtos atspindžiai. „Kiekvienas žinome, kaip atrodo pragaras. Bet kaip atrodo rojus – sunku pasakyti,“ – sako menininkas, savo kūryboje nuolat ėjęs šviesos, besiskleidžiančios baltų tonų ir grynų spalvų skambesyje, link.

Parodoje bus galima pamatyti ir intriguojančių, ilgą laiką niekur neeksponuotų sovietinio laikotarpio, 1976–1991 m., V. Lingio paveikslų. Tuo metu menininkas nepritapo nei prie socrealizmo reikalavimų, nei prie arsininkams būdingos vadinamosios „lietuviškosios koloristinio ekspresionizmo“ tradicijos. 8–9-ojo dešimtmečio paveikslai – siurrealistinės scenos, kuriose kažkur keliauja kupranugariai, vyksta papūgų medžioklė ir vaikštinėja baltas asiliukas su raudonu pavadėliu.

Lietuvai atgavus nepriklausomybę, atsivėrus galimybėms keliauti ir pažinti svetimas kultūras, V. Lingio kūryba pradėjo keistis, ženklai ir metaforos įgijo brandumo, tapymo maniera – lengvumo, vis drąsiau formavosi savitas koloritas.

V. Lingys gimė 1956 m. Vilniuje. Studijavo Vilniaus dailės institute (VDA) tapybą (dėstytojai Jonas Švažas, Antanas Gudaitis). Šalia tapybos ir piešinių kūrė scenografijas kino filmams, dekoracijas ir kostiumus Šiaulių, Kauno, Vilniaus Jaunimo bei Sankt Peterburgo teatrams. Yra surengęs 37 personalines parodas Lietuvoje ir užsienyje, dalyvauja grupinėse parodose.

Paroda veiks iki gegužės 1 d.


Kas? V. Lingio parodos „Šešėlio šviesa“ atidarymas.

Kur? Paveikslų galerijoje, K. Donelaičio g. 16, Kaune

Kada? Balandžio 1 d., penktadienį, 17 val.


Šiame straipsnyje: Vytenis Lingysparodakūryba

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių