Laimės diena Kaune: nemokamos ekskursijos ir filmo peržiūra (programa)

 • Teksto dydis:

Kovo 20 dieną pirmą kartą Kaune bus švenčiama Laimės diena. Tarptautinės laimės dienos ambasadoriais tapo projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ komanda, kuri yra įsitikinusi, kad Kaunas yra laimingų žmonių miestas. Tuo yra įsitikinusi ir Kauno savivaldybė, kuri Laimės dieną kvies kartu pabendrauti, susipažinti ir pasidalinti geromis emocijomis.

„Laimingas miestas prasideda ir baigiasi laimingais žmonėmis“, – pabrėžė „Kaunas 2022“ programos „Dizainas laimei“ kuratorė dr. Jūratė Tutlytė.

Ji akcentavo, kad tokie svarbūs elementai kaip saugios gatvės, galimybė užtikrinti visavertį šeimos gyvenimą ir sutvarkyta gyvenamoji aplinka nėra vieninteliai žmogiškąją laimę lemiantys faktoriai. J. Tutlytė įsitikinusi – ne mažiau svarbu ir gal net svarbiau yra gatves ir pastatus užpildantys turinys ir atmosfera. Tai – žmonių tarpusavio santykiai, vidinės nuostatos, nusiteikimas veikti, noras ir galimybė reikštis ir tobulėti.

„Šiandien jau tampa įprasta, kad šiuolaikinių miestų sėkmė, gerovė matuojama ne tik ekonominiais rodikliais. Laimė tampa viena svarbiausių gero gyvenimo mieste sąlygų. Laimės diena – puiki „KEKS 2022“ iniciatyva, prie kurios jungiasi ir savivaldybė. Tikimės, jog Laimės diena taps tradicija, o laimingų žmonių Kaune tik daugės“, – pabrėžė Kauno vicemeras Simonas Kairys.

Kovo 20-ąją Kauno savivaldybė skelbia Atvirų durų diena. Vidurdienį rūsyje esančioje buvusioje Kauno savivaldybės valgykloje vyks visiems atviri, suneštiniai pietūs kartu su savivaldybės komandos nariais. Tai puiki proga kartu  miestiečiams ir savivaldybės darbuotojams susitikti, papietauti, susipažinti ir pabendrauti.

Laimingas miestas prasideda ir baigiasi laimingais žmonėmis.

Kauniečių taip pat laukia ir trys nemokamos ekskursijos po istorinį savivaldybės pastatą, kuris ankščiau buvo Taupomųjų kasų rūmai. Šių rūmų statyboms reprezentacinėje tuometinės sostinės gatvėje buvo skiriamas ypatingas dėmesys, o 1940 m. duris atvėręs pastatas tapo vienu iš reikšmingiausių Laisvės alėjos akcentų. Daug netikėtų faktų ir paslapčių apie savivaldybės pastatą atskleis tarpukario architektūros gidas, iniciatyvos „Ekskursas“  koordinatorius Algimantas Grigas.

Nuo 14 val. Kauno meras Visvaldas Matijošaitis kauniečius pakvies puodeliui arbatos. O Laimės dieną savivaldybėje vainikuos nuo 19 val. prasidėsianti nemokama režisieriaus Sauliaus Baradinsko ir komiko Olego Šurajevo filmo „Grąžinti nepriklausomybę“ peržiūra. Po filmo kauniečiai bus kviečiami pasilikti ir kartu su kūrėju O. Šurajevu padiskutuoti apie nuotaikingą nuotykių komediją, kuri sukurta paminėti Lietuvos nepriklausomybės šimtmetį.

Laimės dienos ambasadorių teigimu, laimės jausmas turi dešimt gairių, į kurias ir pateks visi kovo 20 d. Kaune bei Kauno rajone vyksiantys renginiai ir iniciatyvos. Tai – „Duodu“, „Bendrauju“, Judu“, „Suvokiu“, „Bandau“, „Planuoju“, „Nesustoju“, „Jaučiu“, „Priimu“ ir „Dalyvauju“.  Tarptautinę laimės dieną pirmą kartą 2013 m. inicijavo Jungtinės Tautos kaip progą stiprinti vieną svarbiausių žmogaus gyvenimo principų.

Prie šios Kauno miesto ir rajono šventės jungiasi bendrovės „Kauno autobusai“, Kauno oro uostas, „Lietuvos geležinkeliai“, Kauno „Žalgiris“, miesto teatrai, muziejai, galerijos, kavinės, restoranai, miesto bei rajono bendruomenės ir gyventojai. Pilną renginio programą rasite čia.

Laimės diena Kauno savivaldybėje:

12 val. – PAPIETAUKIME KARTU. Neformalūs, suneštiniai savivaldybės darbuotojų ir kauniečių pietūs buvusioje Kauno savivaldybės valgykloje. Prie bendro pietų stalo visi kviečiami atsinešti savo vaišes.

14 val. – ARBATA SU MERU. Neformalūs pokalbiai miestiečiams su meru prie puodelio arbatos. Tiksli vieta bus paskelbta vėliau.

13 val., 14 val., 18 val. – EKSUKURSIJOS. Nemokamos ekskursijos po vieną iš tarpukario architektūros perlų – savivaldybės pastatą. Ekskursiją ves architektas, tarpukario architektūros gidas ir iniciatyvos „Ekskursas“  koordinatorių Algimantas Grigas. Trukmė – 45 min. Būtina išankstinė registracija: ČIA.

19 val. – FILMO PERŽIŪRA. Nemokama režisieriaus S. Baradinsko ir komiko O. Šurajevo filmo „Grąžinti nepriklausomybę“ peržiūra. Po filmo – diskusija su O. Šurajevu.NAUJAUSI KOMENTARAI

PYKINANTIS TRUMPINYS...

PYKINANTIS TRUMPINYS... portretas
KEKS-ų mėgėjų fiesta?

Laimingasis

Laimingasis portretas
Tai ką rikimai artėja, laikas piarintis. Kolkas iš pažadų tik paremontuotos kelio gatvės ir išpjauti medžiai, bei galigas verslo puolimas į visas galimas miesto erdves, aikštes, parkus,sporto aikšteles

Komentuoja tik niurgzliai :)

Komentuoja tik niurgzliai :) portretas
O kur laimingų žmonių komentarai?..
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių