„Kaunas Blues 2024“ žada tikrą šventę miestui

  • Teksto dydis:

Spalio 11–12 d. Kaunas skęs bliuze: „Kaunas Blues 2024“ žada užkurti tikrą šventę miestui. Vakariniai koncertai Kauno sporto halėje kvies išgirsti šiandienos bliuzo žvaigždes, o nemokama dieninė programa Kauno stoties rajone žada nustebinti unikaliomis vietomis, kuriose skambės gyva muzika. Daugeliui tai bus puiki galimybė atrasti ir pajusti bliuzą iš pat šaknų. Ne vienas galvoja „bliuzas ne man“ ar „baikerių muzika“, tačiau „Kaunas Blues 2023“ sulaužė stereotipus ir įrodė, jog bliuzas gali būti kiekvienam.

„Bliuzas jungia!“ – tai festivalio šūkis. „Kaunas Blues“ pritraukia įvairiausią publiką: studentus, šeimas, verslo žmones, hipius, senjorus, baikerius, IT specialistus ir visus kitus. Festivalis, kuris tinka visiems ir laukia visų. Išsaugodamas savo esmę – emocinį gylį ir poreikį išdainuoti sunkias situacijas – bliuzas kviečia pailsėti nuo slegiančių realijų, pabūti bendrystėje ir gerai praleisti laiką. Nes bliuzas – žmogiškų jausmų, skausmo, meilės, malonumo ir pykčio autentiška išraiška. Jame užkoduota pati žmogiškumo esmė ir pripažinimas, kad pagrindinės žmogiškos patirtys yra universalios.

Vaizdo įrašas: „Kaunas Blues 2023“ – mikrofoną į rankas paėmė į čeburekinę užsukusi močiutė. Ar meilė, ar skausmas – bliuzo jėga išdainuoti gyvenimą įkvepia!

Vakarinė programa Kauno sporto halėje

Susipažinsite su bliuzo įvairove – scenoje skambės bliuzas su žaismingojo funko elementais, energingasis bliuzrokas, egzotiškas afrobliuzas, tad kiekvienas muzikos mylėtojas atras sau tinkantį bei patinkantį skambesį.

Pirmąjį festivalio vakarą, penktadienį, pirmasis į sceną žengs Othmanas Wahabi su grupe. O. Wahabi – marokiečių kilmės kanadietis, slide gitaros meistras ir sodraus balso savininkas. O. Wahabi stebins publiką archajišku akustinio bliuzo stiliumi, kuris šį ankstyvąjį bliuzo pamatą labai natūraliai apipina ir kitokia stilistika – funk, soul, regiu ir Maroko muzika.

Po O. Wahabi į sceną kils dvi bliuzo divos – JJ Thames ir Crystal Thomas iš JAV. Koks bliuzo festivalis, kuriame nebūtų tęsiama nuo Ma Rainey, Bessie Smith per Big Mama Thornton, Etta James ir daugybę kitų ugningų ir hipertalentingų bliuzo damų besidriekianti tradicija? JJ Thames ir C. Thomas savo duetu, pavadintu „Big Mama Blues“, užpildys šią nišą. Dvi įspūdingos vokalistės, kurių balsuose sugertos tiek įvairiapusės asmeninės patirtys, tiek ir Misisipės, Čikagos ir kitų muzikinių JAV centrų aidai.

Antrąjį festivalio vakarą, šeštadienį, pirmieji pasirodys Baba Sissoko ir grupė „Mediterranean Blues“ (Italija/Malis). Grojęs ne tik su Stingu, Youssou N‘Dour, „Buena Vista Social Club“, bet ir su Lietuvos atlikėjais. Jis išleidęs keletą albumų Lietuvoje („MaLituanie“, „Griot Blues"), B. Sissoko grįžta su grupe „Mediterranean Blues“. B. Sissoko – puikus vokalistas ir multiinstrumentalistas, muzikinių tiltų statytojas, grojantis Vakarų Afrikos „kalbančiais būgnais“ tamani ir daugybe kitų instrumentų – tristygiu ngoni, gitara, būgnais, balafonu, kalebasu. Šįkart turėsite progą išgirsti jį kartu su itin spalvinga grupe „Mediterranean Blues“ ir patikrinti, kaip afrikietiški motyvai sudera su ugninga itališka dvasia, funk, roko ir daugybe kitokių nenuspėjamų elementų.

Po spalvingo bliuzo dozės scenoje išvysite bliuzo legendą Walterį Troutą (JAV) – bliuzmeną, grojusį su bliuzo legendomis Johnu Lee Hookeriu ir Big Mama Thornton. Šalia to, jis trejus metus buvo legendinės Vudstoko dvasią nešusios grupės „Canned Heat“ solo gitaristas. O W. Trouto solinė karjera išties įspūdinga. Pirmasis jos įspaudas – debiutinis albumas „Life in the Jungle“, pasirodęs 1989-aisiais ir dažnai laikomas vienu geriausių bliuzroko albumų. Paskutiniajame albume, kurį išleido 2024 m., keletą dainų su W. Troutu įrašė ir bliuzo žvaigždė Betha Hart. Albumą „Broken“ W. Troutas pristatys „Kaunas Blues“ scenoje.

Vakariniai koncertai:

Spalio 11 d. | 19 val. | Kauno sporto halė

Spalio 12 d. | 19 val.| Kauno sporto halė

Iš sostinės keliaujantiems festivalio svečiams „GM Gyvai“ siūlo patogią ir linksmą kelionę bliuzo autobusu, važiuosiančiu į Kauno sporto halę ir atgal.

Dieninė dalis:

Spalio 12 d. | 12 val. | Kauno stoties rajonas

Į dieninę programą maršrutu Vilnius–Kaunas riedės bliuzo traukinys, kurio vagonuose festivalio nuotaiką kurs gyvai atliekama muzika.


Iki gegužės 16 d. bilietai su 30 proc. nuolaida: www.bilietai.lt.

Daugiau informacijos ieškokite www.gmgyvai.lt.

Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kauno miesto savivaldybė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Puiku!!!
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių