Kaune – J. Statkevičiaus aukštosios mados ir teatro kostiumų paroda

 • Teksto dydis:

Birželio 16 d. 16 val. Kauno kolegijos Menų akademijos „Pelėdų kalno“ galerijoje (A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas) atidaroma dizainerio Juozo Statkevičiaus aukštosios mados ir teatro kostiumų paroda, skirta Kauno meno mokyklos 100-mečio jubiliejui.

J. Statkevičius tuometiniame Stepo Žuko dailės technikume (dabar: Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakultetas) studijavo 1984–1988 m. Po dizainerio studijų baigimo prabėgus daugiau nei trims dešimtmečiams, bendruomenės jis prisimenamas kaip vienintelis technikumo absolventas, kuris gynė savo gimtąją šalį sausio 13-ąją ir su ne mažesne drąsa šturmavo mados sostinę Paryžių, pristatydamas savo aukštosios mados kolekciją ir įtraukdamas Lietuvą į pasaulio mados akiratį. J. Statkevičius yra vienintelis Lietuvos dizaineris, kuris priklauso Paryžiaus aukštosios mados asociacijai. Bendruomenė didžiuojasi, jog tarptautiniais apdovanojimais įvertinto kūrėjo kūrybinio kelio pradžia buvo Stepo Žuko dailės technikume.

J. Statkevičius technikumą prisimena su pagarba. „Nežinau, kuri aukštojo mokslo institucija Lietuvoje yra tokio lygio, koks buvo technikumas. Jis kiekvienam iš mūsų tapo vartais, už kurių atsivėrė keliai į platųjį pasaulį“, – sakė dizaineris. Įveikdamas visus sunkumus, J. Statkevičius ryžtingai žengė pro šiuos vartus ir per darbus, sukurtus aukštosios mados ir teatro kostiumų srityse, pasauliui ir saulei atvėrė Lietuvos veidą, atsistodamas greta pasaulinių mados korifėjų.

Reikšmingiems dizainerio pasiekimams įtakos turėjo tai, jog technikumas buvo laisvės oazė. „Tarybinės santvarkos mes nejutome, nes gyvenome visiškai kitame pasaulyje. Ir tai leido pasiekti tokių aukštumų, kuriomis šiandien džiaugiamės ir didžiuojamės,  –  pabrėžė dizaineris. –  Atmosfera technikume buvo nuostabi, o studijų laikas – stebuklingas. Sulaukdavau daug dėmesio, kadangi savo studijų programoje buvau vienas vaikinas tarp dvylikos merginų, be to, mokėjau siūti ir dėstytojos tai iš karto pastebėjo.“ J. Statkevičius akcentuoja, jog būtent dėstytojos atvėrė plačias galimybes semtis žinių. „Jos kūrė mums nuostabų meno, madų pasaulį, kuriame mes ir gyvenome. Iš jų visada sužinodavome kažką naujo. Jos buvo atviros, bendraudavo su mumis kaip lygios su lygiais. Ryškiai pamenu dėstytojas: Eugeniją Lašienę, Aldoną Ruseckaitę, Ireną Nazarkiną, Aldoną Ogijienę, Svetlaną Golovesko, Audronę Šakienę ir Aldoną Tamošaitytę. Ryšį su buvusiomis dėstytojomis palaikau iki šiol“, – sakė dizaineris, pabrėždamas, jog jo atmintyje svarbią vietą užima ir technikumo direktorius Vytautas Dūdėnas.NAUJAUSI KOMENTARAI

LAPE SIAURINE

LAPE SIAURINE portretas
pries paprasant statkeviciaus,kad jis aprengtu pagaliau cmilyte,simonyte ir kitas pabaisas,tai reiketu pirmiau kreiptis i plastikos xirurgus, nors manau cia jau niekas nepades,kaip sakoma,kad gamta jau bejege

Zibertas P.

Zibertas P. portretas
Taip jis iš slabodkės , bet jau nuo vaikystės buvo daugiau į mergaitę panašus, o jo mama dirbo tuometiniame Šilko-pliušo kombinate, todėl gal nevadinkite jos intelektuale, o Juozukėlio Ata tėvukas buvo milicininkas kuris turguje spekuliantus gaudė...tai va kokia intelektuali šeimyna.

Aš galvojau,šitas vatynka

Aš galvojau,šitas vatynka portretas
seniai Paryžiuje....Cha,cha
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių